1. liga piłkarska: Polonia Bytom - Arka Gdynia [RELACJA LIVE]

Adam Kamiński
arc.
Nietypowo bo w środę, Arkowcy pojadą do Bytomia, żeby tam zmierzyć się z miejscową Polonią. Kibice obu klubów darzą się sympatią, jednak na boisku nie będzie mowy o sentymentach. Dla trenera Arki może to być mecz o wszystko, o jego posadę.

Czytaj całą zapowiedź i śledź relację minuta po minucie od godz. 17:00 w serwisie Ekstraklasa.net

Ostatnimi czasy Arka zawodzi na całej linii. Po znakomitym starcie i 2 pewnych zwycięstwach po 2:0 nad Wartą i Łęczną, przyszedł remis i 3 porażki. Bilans Arki w trzech ostatnich meczach: z Cracovią Flotą i Zawiszą wynosi okrągłe 0 punktów. Te wyniki mogą odbić się Arce czkawką na finiszu rozgrywek, gdyż byli to bezpośredni rywale Gdynian do awansu. W meczach tych, zawodzili zawodnicy, w których większość obserwatorów upatrywała pewnych punktów drużyny: Krzysztof Sobieraj, Marcin Radzewicz czy Piotr Kuklis. O ile tego ostatniego można rozgrzeszyć, gdyż dopiero wrócił po niemal 2 miesiącach przerwy do ligowego trybu, o tyle Radzewicz czy Sobieraj są na tyle doświadczeni i mają taką pozycję w Arce, że wymaga się od nich nieco więcej niż od innych.

Sprawa jest prosta, jeśli Arka nie wygra z Polonią Bytom, to trzeba postawić pytanie: to z kim może wygrać? Ekipa z Bytomia, znalazła się w tym sezonie w 1. lidze, nieco z przypadku, zastępując Ruch Radzionków. Sytuacja w klubie jest nie do pozazdroszczenia, mówi się nawet o tym, że klub zalega piłkarzom pensje za czasy gdy grali jeszcze w Ekstraklasie. Odzwierciedleniem tej sytuacji jest pozycja Bytomian w tabeli. Ostatnie miejsce, z dwoma punktami na koncie, 2 remisy, 5 porażek, bilans bramkowy 3-12. Można mówić o kryzysie w Arce, ale takie mecze, Arkowcy powinni wygrywać z zamkniętymi oczami, bez względu na stosunki między kibicami.