1. liga piłkarska: Polonia Bytom - Kolejarz Stróże 0:1 [ZDJĘCIA]

Piłkarze Polonii otrzymali w piątek pierwszą od dłuższego czasu wypłatę, co jednak nie przełożyło się na wynik, jaki uzyskali w meczu z Kolejarzem. Podopieczni trenera Dariusza Fornalaka przegrali 0:1, a mogli nawet więcej, gdyby rywale wykorzystali rzut karny.

NAJNOWSZE INFORMACJE SPORTOWE Z WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

Polonia Bytom - Kolejarz Stróże 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Witold Cichy (61-głową).

Żółta kartka - Polonia Bytom: Paweł Gamla. Kolejarz Stróże: Witold Cichy, Marcin Stefanik.

Sędzia: Jarosław Chmiel (Warszawa). Widzów 2 600.

Do Bytomia z zespołem gości przyjechało czterech zawodników, którzy grali w barwach Polonii - Dawid Szufryn i Janusz Wolański, którzy zagrali od pierwszej minuty oraz Adrian Basta i Mariusz Mężyk. W ekipie Kolejarza był też dobrze znany z GKS-u Katowice i Odry Wodzisław Krzysztof Markowski. To właśnie "Maro" miał szansę już w 13. minucie strzelić gola, ale tak długo przymierzał się do uderzenia z rzutu karnego aż… trafił w poprzeczkę! Sędzia wskazał na "wapno" po tym jak piłkę ręką zatrzymał Paweł Gamla, próbujący powstrzymać Macieja Kowalczyka. W przerwie meczu w konkursie dla kibiców fani Polonii pokazywali jak należy strzelać karne. Jednak między słupkami stała klubowa maskotka lew Olimpiok nie zawsze mająca ochotę rzucać się za piłką.

Choć na nogi postawiono kontuzjowanego ostatnio Jakuba Świerczoka, Polonia w pierwszej połowie nie oddała celnego strzału (goście nie byli lepsi, bo mieli tylko jedno celne uderzenie). Jednak oba zespoły grały odważnie do przodu, a w pamięci pozostała koronkowa akcja bytomian, po której Paweł Alancewicz strzelił obok słupka.

W 34. minucie długo opatrywany był bramkarz Polonii Juraj Balaż. Choć wrócił do gry, widać było, że kuleje, stąd decyzja o zmianie w przerwie. W bramce stanął Seweryn Kiełpin, który stracił to miejsce przez zamieszanie z jego rozwiązanym kontraktem przed meczem z Termalicą Nieciecza. Gdy wbiegał na boisko usłyszał brawa, ale były też pojedyncze gwizdy.

Gospodarze przegrywali od 61. minuty, kiedy po rzucie rożnym głową Kiełpina pokonał z bliska Witold Cichy. Kibice zaczęli tracić cierpliwość, skandując: "Więcej ambicji, Polonio więcej ambicji." No i bytomianie zaczęli grać z większą werwą, ale strzały Alancewicza, Daniela Mąki i Jamesa Sinclaira nie znalazły drogi do siatki.

Po ostatnim gwizdku sędziego radość zapanowała w sektorze kibiców gości - fani Kolejarza byli pierwszą zorganizowaną grupą, która w tym sezonie przyjechała na Olimpijską.

*Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera