Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

108 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w woj. śląskim. To rodziny górników

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Kolejne próbki wykazały 312 zakażeń koronawirsuem
Kolejne próbki wykazały 312 zakażeń koronawirsuem Pixabay
W niedzielę 7 czerwca o godzinie 17.30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych osobach zakażonych koronawirusem w Polsce. Tym razem potwierdzonych zostało 312 przypadków, a 108 z nich dotyczy województwa śląskiego. W sumie dziś w całym kraju mamy aż 575 nowych zakażeń. To tylko o jedno mniej niż w rekordową sobotę 6 czerwca.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, w części 108 mieszkańców województwa śląskiego to rodziny górników, którzy wcześniej zarażeni zostali koronawirusem.

Zakażeni mieszkańcy województwa to: 2 pracowników KWK Bielszowice, 6 mieszkańców Bytomia (najstarszy 85, najmłodszy 16 lat), 2 mieszkańców Piekar Śląskich (nastolatka i mężczyzna w średnim wieku), mieszkanka Katowic w średnim wieku, 31 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najstarszy 92, najmłodszy kilka dni), 3 mieszkańców powiatu kłobuckiego (kobieta w sile wieku i 2 młodych mężczyzn), 2 mieszkanki Chorzowa (w średnim wieku i w sile wieku), mieszkanka powiatu bielskiego w średnim wieku, 6 mieszkańców Rybnika (najstarszy 49, najmłodszy 4 lata), 13 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najstarszy 82, najmłodszy 8 lat), młody mieszkaniec Rudy Śląskiej, mieszkaniec Sosnowca w sile wieku, starszy mieszkaniec Lublińca, 6 mieszkańców powiatu rybnickiego (najstarszy 46, najmłodszy 10 lat), mieszkaniec Orzesza w średnim wieku, 3 mieszkańców Świętochłowic (kobieta i 2 mężczyzn w sile wieku), mieszkanka Zawiercia w sile wieku, 2 mieszkańców Zabrza (dziecko i kobieta w średnim wieku), nastolatek z Wodzisławia Śląskiego, młoda mieszkanka Tychów, młoda mieszkanka powiatu wodzisławskiego, mieszkanka powiatu bieruńsko-lędzińskiego w średnim wieku, mieszanka Żor w średnim wieku, mieszkaniec powiatu żywieckiego w średnim wieku, 3 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (młody mężczyzna i 2 starsze kobiety), 2 mieszkańców powiatu raciborskiego (młody mężczyzna i kobieta w średnim wieku), 5 kolejnych mieszkańców Bytomia (najstarszy 56, najmłodszy 32 lata), mieszkanka powiatu lublinieckiego w sile wieku, 2 mieszkańców powiatu tarnogórskiego (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), mieszkaniec Cieszyna w średnim wieku i 5 mieszkańców powiatu zawierciańskiego.

81 kolejnych osób wyzdrowiało. Tylko dwie wymagały opieki lekarskiej w szpitalu, pozostali w dobrym stanie dochodzili do zdrowia w swoich domach. Najstarszy ozdrowieniec ma 86 lat – to mieszkanka powiatu kłobuckiego, najmłodsi mają po 3 lata i mieszkają w Piekarach Śląskich, powiecie rybnickim i Bytomiu. Łącznie w Śląskiem wyzdrowiało już 2416 osób.

Oto skąd pochodzi 312 nowych przypadków w Polsce:

 • woj. łódzkie (119),
 • woj. śląskie (108)
 • woj. mazowieckie (36),
 • woj. małopolskie (25),
 • woj. podlaskie (9),
 • woj. wielkopolskie (6),
 • woj. dolnośląskie (4),
 • woj. lubelskie (2),
 • wpj. podkarpackie (2),
 • woj. pomorskie (1).

Musisz to wiedzieć

Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o śmierci dwóch osób zakażonych koronawirusem. To 59-letni mężczyzna, który zmarł w Tychach oraz 75-letnia kobieta ze Starachowic. Jedna z tych osób miała choroby współistniejące.
Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 26 tysięcy 561. Zmarło dotychczas 1157 osób.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło natomiast 7 czerwca przed południem o kolejnych 263 przypadkach zakażenia SARS-CoV-2 w całej Polsce. Z tego aż 217 zainfekowanych to mieszkańcy woj. śląskiego. Wszyscy to pracownicy KWK Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju.

Bilans chorych na Covid-19 w naszym regionie wzrósł już do 9 tys. 639 przypadków. W całym kraju odnotowanych zostało 7 czerwca 575 przypadków, a więc prawie tyle samo co w sobotę 6 czerwca (576 przypadków).

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w województwie śląskim:

 • liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport – 9604 / 9562
 • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia/zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2/ostatni raport – 310 / 322
 • liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 10949 / 10914
 • liczba próbek zbadanych w woj. śląskim łącznie (stan na 04.06.2020) – 98 tys. 899
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim /ostatni raport – 9531 / 9314
 • liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) /ostatni raport – 2335 / 2335
 • liczba zgonów /ostatni raport – 240 / 238.

Zobacz i zapamiętaj

To jest zabawne

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera