11. Bieg Częstochowski. Wielkie święto biegania. Prawie 1300 biegaczy z całego świata na starcie ZDJĘCIA

BR
11. Bieg Częstochowski 2019. Prawie 1300 biegaczy z całego świata na starcie
11. Bieg Częstochowski 2019. Prawie 1300 biegaczy z całego świata na starcie ARC
Już po raz 11. odbył się Bieg Częstochowski. Tradycyjnie to największa impreza biegowa pod Jasną Górą. Na starcie stanęło około 1500 zawodników, w tym biegacze z zagranicy. Zwyciężył Kenijczyk Hosea Kiplagat Tuei.

Biegacze mieli do pokonania trzy pętle, które biegły w centrum miasta. Start wyznaczono jak zawsze w III alei NMP w okolicach IV LO im. H. Sienkiewicza.

Zobaczcie zdjęcia z biegu:

W ramach biegu na 10 km rozegrano również 9. Mistrzostw Polski Budowlanych i Architektów. Oddzielnie rywalizowali również mundurowi.

Główny bieg w czasie 30:32 wygrał Kenijczyk Hosea Kiplagat Tuei. Drugi Evams Kipmgetich Tahui stracił do zwycięzcy 10 sekund, a trzeci Rafał Formicki uzyskał czas 32:58.

Wśród pań najszybsza była Joyline Chemutai z czasem 34:17 przed Oigo Christine Moraa (34:29).