Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

13. edycja Giełdy Pracodawcy i Przedsiębiorczości na Politechnice Śląskiej w Gliwicach ZDJĘCIA

Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
13. edycja Giełdy Pracodawcy i Przedsiębiorczości
13. edycja Giełdy Pracodawcy i Przedsiębiorczości mat. prasowe
Na Politechnice Śląskiej w Gliwicach odbyły się targi pracy i przedsiębiorczości. Uczniowie szkół ponadpodstawowych (technikum, liceum ogólnokształcące) mogli uzyskać informacje o najbardziej poszukiwanych zawodach. 13. edycja Giełdy Pracodawcy i Przedsiębiorczości, odbyła się 24 października, w Ośrodku Sportu Politechniki Śląskiej w Gliwicach, przy ul. Kaszubskiej 28.

To była już kolejna edycja jesiennych targów pracy i przedsiębiorczości w Politechnice Śląskiej. Ponad 100 wystawców przedsiębiorców i organizacji wspierających przedsiębiorczość akademicką zaprezentowała swoją ofertę, 24 października, w Ośrodku Sportu Politechniki Śląskiej w Gliwicach, podczas 13. edycji Giełdy Pracodawcy i Przedsiębiorczości.

Giełda Pracodawcy i Przedsiębiorczości została oficjalnie otwarta przez rektora Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyka. Rektor podkreślał, że to znakomita okazja dla studentów i absolwentów Politechniki Śląskiej do kontaktu z przedstawicielami firm z różnorodnych branż przemysłowych.

- Bardzo się cieszę, że 13. już edycja giełdy zgromadziła tak wielu uczestników – zarówno wystawców, których jest dziś ponad 100, jak i odwiedzających – studentów, doktorantów, uczniów. Szczególnie cieszy obecność tych ostatnich, bo giełda daje możliwość zorientowania się, jakie są najbardziej dziś poszukiwane zawody, a tym samym wybrać odpowiedni kierunek studiów. Po raz pierwszy w targach biorą udział studenci kierunku lotniczego, więc jeśli ktoś pasjonuje się lotnictwem i chciałby w tym kierunku się kształcić, gorąco zachęcamy – powiedział prof. Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląskiej.

13. Giełda Pracodawcy i Przedsiębiorczości zgromadziła ponad 100 wystawców, a w tym:

  • pracodawców,
  • instytucje rynku pracy i otoczenia biznesu,
  • organizacje wspierające rozwój kompetencji i przedsiębiorczość akademicką,
  • Studenckie Koła Naukowe

Podczas wydarzenia swoje oferty prezentowało 120 pracodawców, a w strefie doradztwa można było m.in. przeprowadzić treningową rozmowę kwalifikacyjną, czy stworzyć profesjonalne CV. W ramach wydarzenia są prezentowane m.in. oferty pracy, staży i praktyk oraz możliwości pozyskania wsparcia działalności gospodarczej.

Zobaczcie koniecznie

W uroczystym otwarciu giełdy wzięli udział wszyscy prorektorzy oraz przedstawiciele biznesu i samorządu, m.in. dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i członek Rady Uczelni, p.o. prezydenta Gliwic Janusz Moszyński, wiceprezydent Zabrza Katarzyna Dzióba, oraz przedstawiciele wielu instytucji zajmujących się doradztwem i zatrudnieniem.

- KSEE daje ponad 80 tysięcy miejsc pracy, niedawno została uznana najlepszą strefą w Europie w pięciu kategoriach, a drugą na świcie. Wyprzedził nas tylko Dubaj. To także sukces Politechniki, z którą współpracujemy od lat. Mamy nadzieję, że młodzi ludzie, którzy odwiedzą dziś giełdę, zobaczą, że warto tutaj się uczyć i pracować – powiedział dr Janusz Michałek.

  • Strefa targowa podzielona była na:
  • strefę pracodawców,
  • strefę przedsiębiorczości,
  • strefę doradczą.

Nie przegapcie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty