Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

19 października aukcja sztuki w Katowicach. Co wystawia na sprzedaż Desa?

Stefan Kowlaski
Desa organizuje aukcję w sobotę 19 października 2019 o godz. 16, w Regionalnym Instytucie Kultury w Katowicach przy ul. Teatralnej 4. W ofercie znajdzie się malarstwo, grafika, fotografia i malarstwo artystyczne. Wystawione na sprzedaż zostaną:

a1. Paweł WRÓBEL (1913-1984)
„Wyścig kolarski”, 1982
akryl, płótno, 60 x 50 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P 1982 r.
6 500 zł

2. Paweł WRÓBEL (1913-1984)
„Gołębnik”, 1969
technika mieszana, tempera, olej, płyta,
40 x 40 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P / 1969 r.
6 000 zł

3. Paweł WRÓBEL (1913-1984)
„Przy piwie”, 1980
akryl, płótno naklejone na tekturę,
18,5 x 25,5 cm,
sygn. p.śr.: Wróbel P 1980 r.
4 000 zł

4. Paweł WRÓBEL (1913-1984)
„Rozmowa”, 1982
23,5 x 37 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P 1982 r.
4 700 zł

5. Paweł WRÓBEL (1913-1984)
„Kolędnicy”, 1972
akryl, płótno, 54 x 79,5 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P 1972 r.
7 000 zł

6. Paweł WRÓBEL (1913-1984)
„Święto Trybuny Robotniczej”, 1978
akryl, płótno, 50,5 x 60,5 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P 1978 r.
6 000 zł

7. Paweł WRÓBEL (1913-1984)
„Spotkanie ze Skarbnikiem”, 1981
akryl, płótno naklejone na tekturę, 18 x 26 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P 1981 r.
4 000 zł

8. Paweł WRÓBEL (1913-1984)
„Miasto”, 1978
akryl, płótno, 29 x 39,5 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P 1978 r.
Stan zachowania: wymienione krosno.
4 200 zł

9. Karol KOSTUR (1919-2000)
„Na targu”, 1983
olej, płótno, 44 x 60,5 cm,
sygn. p.d.: K Kostur / 83.
1 500 zł

10. Tadeusz SADOWSKI (1915-1991)
„Cyrk przyjechał”
węgiel, karton, 70 x 50,3 cm,
sygn. p.d.: T. Sadowski; tytuł l.d.: „Cyrk przyjechał”
*opłata droit de suite
1 350 zł

11. Eugeniusz KRAWCZUK (1958-1992)
„Kowboj”, 1988
olej, tektura, 62,5 x 45 cm,
sygn. p.d.: E. Krawczuk
Na odwrocie autorski opis.
1 600 zł

12. Paweł Waldemar PAWLAS (1944-2000)
„Miłość Dzwona do Niebios i Ziemi”, 1991
olej, płótno, 90 x 65,5 cm,
sygn. i autorski opis na odwrocie.
1 350 zł

13. Zdzisław PRZEBINDOWSKI (1902-1986)
„Martwa natura z samowarem”
olej, płótno, 51,5 x 64 cm,
sygn. l.d.: Z. Przebindowski
*opłata droit de suite
2 700 zł

14. Bronisław KRAWCZUK (1935-1995)
„Kanał w Gliwicach”, przed 1978
olej, płyta, 53 x 66 cm,
sygn. p.d.: B. Krawczuk
2 300 zł

15. Roman NOWOTARSKI (ur. 1932)
„Cerkiew”
tempera, płyta, 42 x 50 cm,
sygn. l.g.: Nowotarski R.
*opłata droit de suite
5 300 zł

16. Ferdynand SZYPUŁA (1931-2018)
„Pejzaż miejski”
olej, płótno, 47 x 58 cm,
sygn. p.d.: F. Szypuła.
Na odwrocie na krośnie oł.: Ferdynand Szypuła 1931.
*opłata droit de suite
3 300 zł

17. Jan DUTKIEWICZ (1911-1983)
„Ule”, 1977
olej, karton naklejony na tekturę, 35 x 49 cm,
sygn. p.d.: J. Dutkiewicz 77.
Na odwrocie autorski opis atramentem.
*opłata droit de suite
2 200 zł

18. Jan WAŁACH (1884-1979)
„Dolina Połomitego z widokiem na Stecówkę”, 1932
olej, tektura, 34,5 x 28 cm,
sygn. l.d.: Jan Wałach
Na odwrocie autorski opis ołówkiem.
*opłata droit de suite
3 200 zł

19. Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)
„Staruszkowie na przyzbie”, 1987
olej, płyta pilśniowa, 50 x 61 cm,
sygn. l.d.: Duda Gracz 1126/87.
Na odwrocie drukowana naklejka autorska.
*opłata droit de suite
47 000 zł

20. Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)
„Brzegi – czerwiec 1”, 1984
olej, płyta pilśniowa, 30 x 40 cm,
sygn. l.d.: Duda Gracz. 815/1984.
Na odwrocie drukowana naklejka .
*opłata droit de suite
15 000 zł

21. Wojciech KOSSAK (1856-1942)
„Pejzaż z lasem”, 1930
olej, tektura, 33 x 40,5 cm,
sygn. p.d.: Wojciech Kossak / 1930.
17 500 zł

22. Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)
„Bałtyk”
olej, płótno, 50 x 65 cm,
sygn. p.d.: Stefan Filipkiewicz
10 500 zł

23. Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)
„Pejzaż z Wenecji”, 1938
akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę, 35 x 100,5 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1938.
Na odwrocie stempel autorski.
9 400 zł

24. Marceli HARASIMOWICZ (1859-1935)
„Zachód słońca nad jeziorem”, 1897
olej, płótno, 80,5 x 110,5 cm,
sygn. p.d.: MHarasimowicz / 1897 r.
23 000 zł

25. Julian FAŁAT (1853-1929)
„Widok na Wisłę w Toruniu”, 1920
akwarela, papier, 52 x 90 cm,
sygn. l.d.: J Fałat Toruń 1920.
44 000 zł

26. Mieczysław FILIPKIEWICZ (1891-1951)
„Potok w zimie”
akwarela, gwasz, tektura, 16,5 x 33,5 cm,
sygn. p.d.: Mieczysław Filipkiewicz.
*opłata droit de suite
2000zł

27. Aleksander BOBA (1899-1944)
„Planty przed kościołem św. Krzyża. Kraków w zimie”, 1940
olej, tektura, 35 x 48 cm,
sygn. monogramem p.d.: A.B. 40
Na odwrocie 3 naklejki.
1 350 zł

28. Stefan DOMARADZKI (1879-1983)
„Pejzaż zimowy z rzeką”, 1936
olej, tektura, 22 x 50,5 cm,
sygn. l.d.: S. Domaradzki. 1936.
2 700 zł

29. Michał STAŃKO (1901-1969)
„Pod Giewontem”
olej, płótno, 40 x 69 cm,
sygn. p.d.: M. Stańko.
*opłata droit de suite
4 700 zł

30. Jan RUBCZAK (1884-1942)
„Pejzaż z Bretanii. Port w Audierne”
akwarela, papier naklejony na tekturę, 39,5 x 50 cm,
sygn. p.d.: Rubczak / Audierne
8 400 zł

31. Franz von JACKOWSKI (1885-1974)
„Pejzaż śródziemnomorski z piniami”, 1947
tempera, papier naklejony na tekturę, 83 x 117 cm,
sygn. p.d.: F. Jackowski 47.
Na odwrocie plakat reklamowy damskiej wody kolońskiej Torero.
13 500 zł

32. Julian FAŁAT (1853-1929)
„Portret kobiety”, 1889
akwarela, papier naklejony na tekturę, 29,3 x 24 cm,
sygn. i dedykacja Michałowo Sozańskiemu l.d.
12 000 zł

33. Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)
„Martwa natura z czajnikiem i japońską filiżanką”, ok. 1926
olej, tektura, 69 x 55 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński.
Na odwrocie słabo czytelny autorski napis ołówkiem.
*opłata droit de suite
15 000 zł

34. Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)
„W salonie”
olej, tektura, 25 x 35 cm,
sygn. p.d.: B. Rychter-Janowska.
*opłata droit de suite
6 000 zł

35. Stefania MORAWSKA-ORDYŃSKA (1882-1968)
„Portret młodej kobiety”
olej, płótno, 58 x 47 cm,
sygn. p.g.: St. Ordyńska
Obraz po konserwacji, wymienione krosno.
Praca pochodzi ze zbiorów rodziny osoby portretowanej.
*opłata droit de suite
4 400 zł

36. Julia JONSCHER LIPIŃSKA (1887-195

od 7 lat
Wideo

Jakie są wczesne objawy boreliozy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera