Piotr Szymański
GKS Katowice przegrał u siebie ze Zniczem Pruszków 1:3
GKS Katowice przegrał u siebie ze Zniczem Pruszków 1:3 Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
2. liga. Klątwa nad stadionem przy Bukowej nie została przełamana. GKS Katowice nie jest w stanie wygrać na własnym boisku już od 344 dni. Ta sytuacja nie zmieniła się po spadku do 2. ligi, gdzie na inaugurację piłkarze Rafała Góraka przegrali ze Zniczem Pruszków (1:3).

Od pierwszych minut katowiczanie ruszyli do zdecydowanego natarcia. Szczęścia próbowali doświadczeni Adrian Błąd i Łukasz Wroński, ale brakowało im precyzji. Gdy wreszcie gracze GieKSy wstrzelili się w bramkę, to kapitalnie bronił golkiper Znicza, Bartłomiej Gradecki. W 9. minucie wyciągnął dwa strzały w jednej akcji, a chwilę później sparował trudne uderzenie Wrońskiego.

W 24. minucie goście ostrzegli GKS, który uratował Bartosz Mrozek. W kolejnej akcji musiał już wyjmować piłkę z siatki, po sytuacyjnym uderzeniu znanego z Ekstraklasy Pawła Moskwika.

W kolejnych minutach obserwowaliśmy wymianę ciosów. Dwa razy z najwyższym trudem interweniował Mrozek, a pojedynek z Danielem Ruminem wygrał Gradecki.

W 35. minucie nie popisał się były obrońca Korony Kielce, Radek Dejmek. Sędzia nie miał wątpliwości i przyznał gościom rzut karny, którego na bramkę zamienił Maciej Machalski.

Jakby tego było mało, pruszkowianie tuż przed przerwą podwyższyli prowadzenie za sprawą Patryka Czarnowskiego. Kibice przy Bukowej przecierali oczy ze zdumienia.

Tuż po przerwie cofnięty Znicz mógł strzelić kolejnego gola, ale Dariusz Zjawiński nie był w stanie zaskoczyć bramkarza z bliskiej odległości. W 63. minucie Bukowa eksplodowała z radości. Arkadiusz Jędrych wykazał się sprytem w polu karnym i wolejem z lewej nogi zmusił Gradeckiego do kapitulacji.

Wydawało się, że przez prawie pół godziny GKS jest jeszcze w stanie powalczyć przynajmiej o kolejne trafienie, ale nic takiego nie miało miejsca. Znicz bronił się spokojnie i dopiero w ostatniej minucie dwukrotnie musiał ratować kolegów świetnie dysponowany bramkarz.

Atrakcyjność meczu: 7,5/10
Piłkarz meczu: Bartłomiej Gradecki

Legia Warszawa transfery. Wszystkie TRANSFERY Legii Warszawa...