Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

20 odważnych kobiet z woj. śląskiego. One nie boją się mówić i działać. Poznajcie śląskie kobiety

Katarzyna Pachelska
Katarzyna Pachelska
20 odważnych kobiet z woj. śląskiego. Przeglądaj galerię zdjęć dalej:
20 odważnych kobiet z woj. śląskiego. Przeglądaj galerię zdjęć dalej:
Z okazji Święta Kobiet postanowiłyśmy wyróżnić te panie z naszego województwa, które imponują nam odwagą, aktywnością i przebojowością. Zestawienie 20 odważnych kobiet związanych z województwem śląskim to całkowicie subiektywna lista, sporządzona przez redaktorki DZ.

Premiujemy w niej panie, które wykazały się w 2018 r. odwagą cywilną - nie bały się wypowiadać publicznie, mówić o sprawach ważnych, osobistych, ale też takie, które zaistniały w publicznej debacie jako ekspertki w swojej dziedzinie.

Sprawdź, które 20 kobiet znalazło się w naszym zestawieniu

Są wśród nich nie tylko panie z tytułami profesora czy doktora, autorytety w swojej specjalizacji, ale też działaczki społeczne, które nagłaśniają problemy kobiet, niepełnosprawnych, dzieci czy osób starszych. Nie dają nam zapomnieć o ważnych sprawach, inspirują nas do działania, przy tym firmując pracę swoją osobą.

CZYTAJCIE TEŻ:
Wybierz z nami kobiecą twarz Śląska, Zagłębie i Ziemi Częstochowskiej

Nasza lista nie jest zamknięta. Zdecydowałyśmy się na liczbę 20 tylko dlatego, by trzymać się w ryzach i nie przekroczyć trzech stron w gazecie. Uszeregowałyśmy je wg alfabetu.

Czekamy na Państwa zgłoszenia, może znacie panią lub panie, które pasują do naszego zestawienia? A może same odważne kobiety, o których działalności jeszcze nie wiemy, się do nas zgłoszą? Prosimy o mail na adres [email protected] Nie tylko na potrzeby tej listy i z okazji Dnia Kobiet życzymy sobie więcej kobiet ekspertek na łamach DZ.

Zobaczcie koniecznie

Mamy już pierwsze propozycje od naszych Czytelników:
Prof. Krystyna Doktorowicz
Prof. Ewa Piaskowska
Alicja Dobija - działaczka społeczna, która od kilku lat walczy o prawa kobiet, osób z niepełnosprawnościami, bezdomnych, potrzebujących oraz zwierząt. Alicja jest Prezesem Stowarzyszenia Klucz - Stop Społecznym Wykluczeniom. Zorganizowała dwa Marsze Kobiet.
Podczas II Marszu Kobiet mówiono m.in. o refundacji szczepień przeciwko HPV dla osób od 12 roku życia oraz o prowadzenie przez miasta kampanii edukacyjnych dotyczących profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów piersi i narządów rodnych.
Alicja wraz ze Stowarzyszeniem Klucz - Stop Społecznym Wykluczeniom co kilka miesięcy (po Świętach Wielkanocnych, Bożonarodzeniowych, majówce) na Stawowej w Katowicach organizuje zbiórki żywności dla osób bezdomnych i potrzebujących. Organizuje także zbiórki dla schroniskowych zwierząt.
Alicja walczy także o prawa osób z niepełnosprawnościami. 6 maja organizuje Dzień Godności w Katowicach. Prowadzi także projekt 'Klucz dla Szkół', w którym odwiedza szkoły w Katowicach i edukuje młodzież w zakresie wolontariatu i niepełnosprawności. Obecnie wraz ze Stowarzyszeniem Klucz - Stop Społecznym Wykluczeniom w miastach na terenie Śląska złożyła petycje w sprawie całodobowych gabinetów ginekologicznych.

Top 10 marzeń pań z okazji Dnia Kobiet:Jak pokazały wyniki badania „Dzień kobiet oczami Polek” serwisu Prezentmarzeń, panie chciałyby poczuć miłość, uwagę i zrozumienie (26 proc.), a także troskę i opiekuńczość (14 proc.)Przeglądajcie galerię dalej:

TOP 10 marzeń pań z okazji Dzień Kobiet. Czym uszczęśliwić k...

Głos kobiet nie jest wystarczająco słyszalny nie tylko dlatego, że nie ma dla niego miejsca w debacie publicznej, ale też z tego powodu, że panie nie są aktywne, nie kreują swojej marki, nie wychodzą ze swoimi przemyśleniami do mediów. Zapraszamy więc na nasze - papierowe i internetowe - łamy!

Współpraca: Olga Krzyżyk, Agata Pustułka, Teresa Semik, Marlena Polok-Kin, Justyna Przybytek, Maria Olecha-Lisiecka, Jacek Drost, Patryk Osadnik, Bartosz Wojsa, Aleksander Król, Bartłomej Romanek.

Nie przegapcie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pożar w rozlewni gazu w Głogowie - tak doszło do wypadku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera