25. finał WOŚP w Katowicach. Ponad 1000 wolontariuszy w...

  25. finał WOŚP w Katowicach. Ponad 1000 wolontariuszy w pięciu sztabach

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  WOŚP Katowice

  WOŚP Katowice ©ARC

  W najbliższą niedzielę odbędzie się 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontariusze Orkiestry będą zbierali pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Jak będzie wyglądał finał WOŚP w Katowicach?
  WOŚP Katowice

  WOŚP Katowice ©ARC

  W Katowicach pieniądze do kolorowych puszek WOŚP będzie zbierało ponad 1000 wolontariuszy WOŚP, zrzeszonych w pięciu sztabach.

  Jednak tak jak przed rokiem, w stolicy aglomeracji nie zostanie zorganizowana duża impreza muzyczna towarzysząca finałowi WOŚP. Taka odbędzie się w Sosnowcu, gdzie wystąpią Myslovitz, Marcin Wyrostek, Grubson, Lidia Kopania, St. James Hotel i Menago.

  Natomiast w Parku Śląskim finał WOŚP będzie na sportowo.
  Zaplanowano tu III Bieg z sercem WOŚP ze Stadionu Śląskiego w kierunku „Kapelusza”, potem obok Dużego Kręgu Tanecznego i z powrotem pod Stadion (Jedno okrążenie to 1600 m). Odbędzie się także marsz nordic walking , czy warsztaty rękodzieła.

  Wszystko o imprezach WOŚP nie tylko w naszym regionie:
  WOŚP gra wszędzie

  Natomiast już w piątek orkiestrową imprezę pod nazwą „Szkolny Patrol” organizują uczniowie - i wolontariusze WOŚP - z siedmiu katowickich szkół. Wydarzenie zaplanowano w Gimnazjum nr 18. Jego pomysłodawcą jest 14-letni Marcin Władyka, szef „Szkolnego Patrolu”.

  - Podczas imprezy wolontariusze z 5 „Szkolnego Patrolu” razem ze strażakami z OSP Kostuchna uczyć będą swoich 300 kolegów i koleżanki, jak udziela się pierwszej pomocy na ulicy podczas wypadków, a przedstawiciele policji i GOPR opowiedzą, jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe w mieście i w górach - wyjaśnia nastolatek. W programie jest też wyklejanie z papieru i bibuły ogromnego czerwonego serca dla Jurka Owsiaka.

  - A w niedzielę od rana 44 wolontariuszy zbierać będzie pieniądze w Katowicach i Tychach, po południu zbiórkę będzie kontynuowana w Rudzie Śląskiej - dodaje nastoletni szef katowickiego „Szkolnego Patrolu”.  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo