25. Finał WOŚP zagra w Rudzie Śląskiej

  25. Finał WOŚP zagra w Rudzie Śląskiej

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  25. Finał WOŚP zagra w Rudzie Śląskiej
  1/4
  przejdź do galerii

  ©mat. organizatora

  Koncerty, zwiedzanie muzeum, przejazd quadem, licytacje, a na zakończenie tradycyjne „Światełka do Nieba” - tak w skrócie będzie wyglądał 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w naszym mieście już w najbliższą niedzielę, 15 stycznia.
  Imprezy będą się odbywały w rudzkim parku wodnym - Aquadrom oraz w bielszowickim Muzeum PRL-u przy ul. Zajęczej 42. Do muzeum dojedziemy bezpłatną komunikacją. - W dniu finału WOŚP samochody najlepiej będzie zostawić pod sądem w Czarnym Lesie lub przy Tesco przy ul. 1 Maja 370a - mówi Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta. - Bezpłatny dojazd do miejsca imprezy zostanie zorganizowany busami, które będą kursowały z przystanku „Ruda Tesco”. Od 11.30 do 18:00 będą one jeździły co 30 minut, a od 18.00 do 22.00 co 20 minut - dodaje.

  Impreza w Muzeum PRL-u rozpocznie się ok. godz. 12.00. Około godz. 13.30 w muzeum zabrzmi tradycyjna muzyka orkiestr dętych za sprawą 80-osobowej orkiestry dętej. Tuż po ich występie, o godz. 14.00, na scenie wystąpi Piotr Hulin z zespołem Catch Day, a około 14.30 dla rudzian zagra Miuosh. Następnie o 15.30 wystąpi Dr Misio, a o 16.00 BeMy. Spora dawkę hip -hopu uczestnikom imprezy o godz. 17.00 zaserwuje Grubson, a po nim, ok. 18.30, na scenie pojawi się zespół Oberschlesien.

  Wszystko o imprezach WOŚP nie tylko w naszym regionie:
  WOŚP gra wszędzie

  Tradycyjnie już, punktualnie o 20.00 zaplanowano „Światełko do Nieba”, czyli pokaz sztucznych ogni. Imprezę zamknie koncert zespołu Lombard. Finał planowany jest na godz. 21.00. - Tyle gwiazd nie grało jeszcze na żadnym finale WOŚP w naszym regionie - podkreśla Bartosz Alechnowicz, organizator finału WOŚP w Rudzie Śląskiej. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Wydarzenie poprowadzą Joanna Bartel i Krzysztof Hanke.

  Dodatkową atrakcją będzie możliwość zdobycia spersonalizowanego serduszka, wydrukowanego na drukarkach 3DGence oraz wylicytowania wydruku twarzy w technologii 3D. W planach jest także spotkanie najmłodszych uczestników imprezy z cosplayerami z Ligi Superbohaterów, którzy później odwiedzą oddział dziecięcy jednego ze śląskich szpitali. Pojawią się także quady, na których będzie można pojeździć przy Muzeum PRL-u.

  Rudzianie spróbują także pobić rekord w przygotowaniu najdłuższej w Polsce zapiekanki, której długość wyniesie 250 m. Upiecze ją zespół kucharzy z woj. śląskiego pod wodzą szefów kuchni Marka Maksimowicza i Patryka Zygmunta.
  - Nie ma chyba w całej Polsce szpitala, który nie otrzymałby sprzętu od WOŚP. Do serduszek, którymi oklejona jest szpitalna aparatura, przyzwyczailiśmy się tak bardzo, że już powoli ich nie zauważamy - mówi prezydent Grażyna Dziedzic.

  Jak informuje rudzki magistrat, także rudzki szpital skorzystał z pieniędzy zebranych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dzięki temu rudzki oddział neonatologiczny otrzymał m.in. respirator oscylacyjny, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania u noworodków, ultrasonograf, inkubatory, laktatory, podgrzewacze do mleka, urządzenia do badań słuchu, czy monitory pomiarów przezskórnych.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo