27. Finał WOŚP w Katowicach: sporo atrakcji na rynku oraz w...

  27. Finał WOŚP w Katowicach: sporo atrakcji na rynku oraz w Galerii Libero PROGRAM

  l

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W niedzielę odbędzie się 27. finał WOŚP. W całej Polsce, ale też wielu miejscach na świecie, na rzecz Orkiestry będzie kwestowało aż 120 tysięcy wolontariuszy zrzeszonych w około 1700 sztabach, wyposażonych w około 35 mln czerwonych, samoprzylepnych serduszek. Sporą grupę wolontariuszy spotkamy, jak co roku, na ulicach Katowic. Co na 27. finał WOŚP zaplanowano w Katowicach? Całkiem sporo
  27. Finał WOŚP w Katowicach
  W naszym mieście powstało sześć sztabów WOŚP. Zostały utworzone przy Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym im. Wańkowicza na os. Witosa, przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym dla Dzieci Niesłyszących w Koszutce, Hufcu ZHP Katowice, Fundacji Elementarz, przy Fundacji z Pasją oraz - i to tegoroczna nowość - przy Centrum Rozrywki MK Bowling w Galerii Libero.

  Pierwszy finał WOŚP na rynku w Katowicach


  Wszystkie będą zrzeszały ogromną liczbę wolontariuszy, których w niedzielę spotkamy na terenie całego miasta, ale i wokół rynku.
  Tu bowiem odbędzie się największe wydarzenie katowickiego finału WOŚP, czyli koncerty oraz atrakcje dla dzieci. Muzyczne finały wróciły do Katowic dopiero przed rokiem po kilkuletniej przerwie. Tak przed rokiem, jak i przed kilku laty, odbywały się na placu przed Spodkiem. Lokalizacja prestiżowa, ale niespecjalnie dla WOŚP szczęśliwa, bo bez wielkich gwiazd, trudno pod Spodek ściągnąć tłumy. Dlatego wybór rynku na tegoroczny finał wydaje się znacznie bardziej trafiony.

  Program zaplanowanych na tutejszej scenie wydarzeń jest interesujący. Wystąpią Aiselis, A.Y.A., Seven on Seven, Hengelo, HURROCKAINE, a gwiazdami wydarzenia będą Gutek (koncert rozpocznie się ok. 19.20) oraz zespół Lipali (występ o 20.30).

  Nie zabraknie też atrakcji dodatkowych. Na finale pojawią się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Dąbrówka Miała z psami tropiącymi, będą tu też animatorki dla dzieci, pojawi się Katowicki Klub Morsów „Arktyka”. Start finału WOŚP na rynku zaplanowano ok. godz. 14.

  WOŚP 2019 w Galerii Libero


  Sporo będzie się także działo w trakcie 27. Finału WOŚP w Galerii Libero. Tu finał potrwa aż dwa dni: 12-13 stycznia. W tym czasie w galerii odbędą się m.in. licytacje. Na aukcje trafią m.in. instrumenty muzyczne, a także płyty Kultu, „Grabaża”, Strachów na Lachy czy Braci Figo Fagot z autografami artystów.

  W sobotę (12 stycznia) rozpocznie się 27 – godzinny maraton gry w kręgle w klubie MK Bowling. W zabawie mogą wziąć udział całe rodziny. Start o godzinie 14. Sobota to również dzień koncertów w Libero. Na tutejszej scenie wystąpią zespoły: Echa, Transgresja, Jelonek, Żyjoki oraz Sami. Listę uzupełnia najbardziej popularny z nich Bas Tajpan.

  27. finał WOŚP w Libero to też gratka dla fanów Star Wars. W sobotę w galerii zaplanowano bowiem spotkanie sympatyków kultowej serii. A co w niedzielę? Tego dnia będzie okazja zamanifestować swoje poparcie dla idei Orkiestry poprzez udział w ogólnopolskim konkursie „Ściskawa”. - Sztab WOŚP w Libero przyłączył się do tej akcji, w której chodzi o zgromadzenie jak największej liczby osób na sercu wpisanym w kwadrat o wymiarach 100 m kw. Ten serdeczny happening odbędzie się w niedzielę o godz. 18.00, przed głównym wejściem do Libero - zapowiadają przedstawiciele galerii.

  Również w Libero niedzielę odbędą się warsztaty muzyczne. Zapraszają na nie Dominik Muszyński (bębny) oraz Tomasz Andrzejewski (gitary i ukulele).

  27. Finał WOŚP w Galerii Libero w Katowicach PROGRAM

  Dodajmy, że celem tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie zbiórka pieniędzy na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Sylwester z Polsatem na Stadionie Śląskim


  Dni wolne w 2019 roku  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo