Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się dokładnie za miesiąc, 12 stycznia 2020 roku

Aleksandra Szatan
Aleksandra Szatan
materiały prasowe
Blisko 250 tysięcy złotych jest już na liczniku 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chociaż Finał WOŚP odbędzie się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia, tym razem 12 stycznia 2020, to już można dokonywać wpłat on-line. Na te potrzeby uruchomiono specjalną podstronę: wplacam.wosp.org.pl.

Aby już teraz przyłączyć się do zbiórki w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystarczy wejść na stronę: wplacam.wosp.org.pl. Następnie wybrać kwotę lub wpisać własną. Po kliknięciu „przekaż darowiznę”, strona przenosi do banku osoby chcącej wpłacić datek, lub na wybrany portal, dzięki któremu będzie możliwa finalizacja przelewu.
W ubiegłym roku w czasie 27. Finału WOŚP za pośrednictwem wplacam.wosp.org.pl udało się zebrać ponad 15 milionów zł, czyli prawie dwa razy więcej niż w czasie 26. Finału.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaczyna już grać w naszy regionie. Od 15 grudnia w Świętochłowicach będzie można wspierać Finał WOŚP wrzucając datek do Puszek Stacjonarnych. Znajdują się one w:
Muzeum Powstań Śląskich
Pracowni Fryzjerskiej u Dava
Przedszkolach Miejskich nr 1; 2; 3; 4; 7; 8; 9; 12 i 13
Bibliotece Miejskiej - Centrala, filie nr 1 i 2
Szpitalu Powiatowym w Piaśnikach.

Z kolei w środę, 18 grudnia w szkole podstawowej nr 32 w Gliwicach odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Zespołu i Solistów Szkoły Podstawowej nr 32 w Gliwicach. Wstęp na koncert "Kolędy z Serduszkiem" po uiszczeniu dobrowolnej wpłaty do puszki wolontariuszy WOŚP.

Najważniejszą datą 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest oczywiście 12 stycznia 2020 roku. Tym razem będziemy zbierać naśrodki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

- Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia. Aby operacje były skuteczne i bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej - mówią przedstawiciele Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zobaczcie koniecznie

Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

W ostatnim roku w Polsce, w 67 oddziałach chirurgii dziecięcej wykonano ponad 80 tysięcy operacji. Choć polska chirurgia dziecięca jest na wysokim poziomie europejskim, trzeba zwiększać ilość operacji małoinwazyjnych, endoskopowych, które powodują mniejszy uraz operacyjny, zmniejszają dolegliwości dziecka związane z koniecznością operacji oraz skracają pobyt dzieci i rodziców w szpitalu.
Potrzebny jest zarówno najnowocześniejszy i bardzo kosztowny sprzęt do operacji endoskopowych jak i edukacja zespołów zabiegowych.

Konsultantem krajowym w dziedzinie chirurgii dziecięcej jest prof. dr hab. Janusz Bohosiewicz, który będzie również ekspertem medycznym 28. Finału WOŚP.

Nie przegapcie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo