3. Śląski Festiwal Nauki zbliża się wielkimi krokami ZDJĘCIA...

  3. Śląski Festiwal Nauki zbliża się wielkimi krokami ZDJĘCIA + WIDEO

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  3. Śląski Festiwal Nauki zbliża się wielkimi krokami
  1/40

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Bartosz Wojsa

  To wydarzenie, które co roku przyciąga tłumy z całego województwa śląskiego do Katowic. 3. Śląski Festiwal Nauki zbliża się wielkimi krokami, a organizatorzy dziś, 30 lipca, zdradzili dziennikarzom, co nas czeka podczas przyszłorocznej imprezy.
  30 lipca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyło się spotkanie dotyczące 3. Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice.

  Zobacz zdjęcia:
  Zobacz galerię


  W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele uczelni w Śląskiem: prorektor UŚ ds. kształcenia i studentów - prof. dr hab. Ryszard Koziołek, prorektor SUM ds. rozwoju i promocji uczelni - prof. dr hab.
  n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta, a także prorektor Politechniki Śląskiej ds. studenckich i kształcenia - dr hab. inż. Tomasz Trawiński. Na miejscu pojawił się również wiceprezydent Katowic, Waldemar Bojarun.

  Zobacz WIDEO:


  - To wydarzenie w walce o największą popularność dorównuje nawet imprezie Intel Extreme Masters - mówił wiceprezydent Waldemar Bojarun. - Śląski Festiwal Nauki Katowice pokazuje piękno, dorobek i możliwości naszych uczelni na Śląsku - podkreślał.

  Trzecia edycja ŚFN odbywać się będzie od 11 do 14 stycznia 2019 roku. Organizatorzy wydarzenia już teraz przygotowują dla uczestników wiele atrakcji, których celem jest popularyzacja nauki.

  - Festiwal to nie tylko wykłady, warsztaty i spotkania z zaproszonymi gośćmi, lecz również pokazy, gry i specjalne strefy adresowane do osób zainteresowanych naukami humanistyczno-społecznymi, przyrodniczymi, ścisłymi, technicznymi, medycznymi oraz sztuką - zapowiadają organizatorzy.

  Hasłem przewodnim przyszłorocznej imprezy jest energia. Jakie wydarzenie otworzy festiwal? Będzie to 9. edycja „Nocy Biologów 2019”, podczas której naukowcy promują nauki biologiczne i wiedzę związaną z mikroorganizmami, roślinami i zwierzętami.

  ŚFN przez cztery dni trwać będzie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W ramach wydarzenia przygotowane mają zostać dwie sceny oraz specjalna strefa kosmiczna współtworzona przez jednostki naukowe, instytucje, organizacje i firmy zajmujące się branżą kosmiczną. Podczas poniedziałkowego spotkania zapowiedziano nawet przyjazd znanej amerykańskiej astronautki, która opowie o swojej pracy.

  30 lipca w MCK przedstawiono przedsmak tego, co czeka nas podczas ŚFN. Można było zobaczyć:
  - stanowisko Koła Naukowego Kryminalistyki (pobieranie odcisków palców, sprzęt do prowadzenia działań operacyjnych w miejscach przestępstw),
  - stanowisko dotyczące pierwszej pomocy,
  - stanowisko z generatorem Van de Graaffa (wysokie napięcia),
  - stanowisko z tzw. świecącymi luminoforami,
  - stanowisko z odlewaniem aluminium do kulek hydrożelowych,
  - stanowisko z kuchnią molekularną.

  Program imprezy w skrócie:
  - 11 stycznia 2019 r. podczas VIII edycji "Nocy Biologów" uczestnicy ŚFN będą mogli poszerzyć swoją wiedzę związaną ze zwierzętami, roślinami i mikroorganizmami,
  - 12 stycznia w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego odbędzie się uroczysta inauguracja Festiwalu,
  - 13 i 14 stycznia uczestnicy spotkają się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, gdzie podobnie jak poprzednich latach będą mogli wejść do cieszących się ogromną popularnością stref wiedzy, a także wziąć udział w pokazach, wykładach, spotkaniach i warsztatach.

  - Ideę „żywej biblioteki” zrealizujemy ponownie poprzez Przystanek Nauka – specjalnie oznakowane w przestrzeni festiwalowej miejsce, gdzie będzie można porozmawiać z interesującymi osobami ze świata nauki i nie tylko. Nie można też zapominać o strefie garażowych wynalazców OFF Science – to w niej amatorzy-wynalazcy i amatorzy-konstruktorzy po raz drugi zaprezentują szerokiej publiczności swoje niezwykłe rozwiązania techniczne, a uczestnicy festiwalu w plebiscycie wybiorą rozwiązanie ich zdaniem najciekawsze - zapowiadają organizatorzy.

  Szczegółowe informacje na temat festiwalu dostępne są na stronie: Śląski Festiwal Nauki

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ala ma asa

  Trudka - cera ot Fridki (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Dziouszka! Niy ruszej ty kulki, bo sie jeszcze za 3 godziny nauczysz niymieckigo, abo slonckigo (jak to stoji w ty infantylnyj reklamie)! I bydziesz miaua ostuda we polckij szkole!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim