MKTG SR - pasek na kartach artykułów

43. Tyski Wieczór Uwielbienia odbędzie się w... pustym kościele bł. Karoliny

Jolanta Pierończyk
Jeden z Tyskich Wieczorów Uwielbienia w przeszłości
Jeden z Tyskich Wieczorów Uwielbienia w przeszłości Jolanta Pierończyk
43. Tyski Wieczór Uwielbienia odbędzie się 6 czerwca 2020 r. w... pustym kościele bł. Karoliny. Udział w nim możliwy będzie tylko i wyłącznie poprzez internet. Organizatorzy spodziewają się, że w ten sposób uczestników może być kilkadziesiąt tysięcy, nie tylko w kraju, ale także za granicą.

Nie ma szans na 43. Tyski Wieczór Uwielbienia w tradycyjnej formie.

- Bierze w nim bowiem udział od 2 do 5 tys. osób, a na to w obecnej sytuacji nie możemy sobie pozwolić - mówi Aleksander Bańka, jeden z organizatorów. - Zdecydowaliśmy więc, że ta edycja odbędzie się w pustym kościele, ale będzie transmitowana na cały świat. Na taką transmisję otrzymaliśmy zgodę. Będą to duże transmisje internetowe.

Swoimi kanałami transmitować ją ma kilka wspólnot ewangelizacyjnych, które współpracują z Centrum Duchowości przy parafii bł. Karoliny w Tychach. Może być, że tą drogą w 43. Tyskim Wieczorze Uwielbienia weźmie udział kilkadziesiąt tysięcy osób, nie tylko z całego kraju, ale także z zagranicy.

Musisz to wiedzieć

Temat tej wyjątkowej edycji brzmi: „Bóg miłości i pokoju będzie z wami” (z listu św. Pawła do Koryntian). Scenariusz - jak zwykle: msza św. o godz. 18 (przewodniczył jej będzie ks. Waldemar Maciejewki, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie), potem - od dwudziestej - modlitwa uwielbienia i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu. Wszystko ma się skończyć przed godz. 22.

Żeby wziąć udział w tym wydarzeniu, wystarczy wejść na stronę www. twu.centrumduchowosci.pl. Tam też znajdziemy wszystkie kanały, poprzez które trwać będzie transmisja.

- Uczestnictwo w 43. TWU możliwe będzie tylko w czasie rzeczywistym, potem już w całości nie będzie można tego odtworzyć. W jakiejś części tak, ale na pewno nie w całości - mówi Aleksander Bańka, dodając, że przygotowana zostanie płyta.

43. Tyski Wieczór Uwielbienia odbędzie się w sobotę, 6 czerwca 2020 r. Po raz pierwszy bez udziału wiernych w kościele.

Zobacz i zapamiętaj

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

NATO na Ukrainie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera