Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

500 plus 2021. Kto nie złożył wniosku online, może zrobić to w urzędzie. Dziś rozpoczął się nabór wniosków drogą tradycyjną

Monika Chruścińska-Dragan
Monika Chruścińska-Dragan
Kto nie złożył wniosku o 500 plusonline, może zrobić to w urzędzie, drogą tradycyjną
Kto nie złożył wniosku o 500 plusonline, może zrobić to w urzędzie, drogą tradycyjną Grzegorz Olkowski
500 plus 2021: kto dotąd nie złożył jeszcze wniosku drogą elektroniczną, od czwartku 1 kwietnia, może zrobić to w sposób tradycyjny - w urzędzie. Jeśli jednak chcemy utrzymać płynność wypłacanego świadczenia, zostało niewiele czasu. Wnioski o 500 plus 2021 należy złożyć do końca kwietnia. Inaczej nie będzie pieniędzy w terminie.

Dokładnie 1 kwietnia mija pięć lat od uruchomienia programu „Rodzina 500 Plus”. Od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze przysługuje na wszystkie dzieci do 18. roku życia, bez względu na uzyskiwane przez rodzinę dochody. Jak dotąd do polskich rodzin trafiło z rządowego programu łącznie ponad 141 mld zł. Każdego miesiąca świadczenie otrzymuje 6,6 mln dzieci.

W czwartek, 1 kwietnia, rozpoczął się także nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy. Zacznie się on, przypomnijmy, 1 czerwca tego roku i potrwa do 31 maja następnego roku kalendarzowego.

W 2021 r. wchodzą w życie zmiany w zasadach przyznawania tych świadczenia 500 Plus. Dotyczą one nowego okresu, na jaki pieniądze będą przyznawane oraz terminów na złożenie wniosku. Zobacz, o czym trzeba pamiętać w dalszej części galerii.

500 plus po nowemu. Do takich zmian dojdzie w programie w 20...

Wnioski o wypłatę 500 plus można składać od:

  • 1 lutego 2021 roku drogą elektroniczną,
  • 1 kwietnia 2021 roku drogą tradycyjną.

Nie przeocz

Do tej pory na nowy okres świadczeniowy rodzice i opiekunowie złożyli już blisko 2,7 mln wniosków. Największą popularnością cieszyła się bankowość elektroniczna. Za jej pośrednictwem rodziny złożyły ok. 2,38 mln wniosków. Za pośrednictwem portalu Empatia – 194,2 tys. wniosków, a przez portal ZUS – 126,6 tys.

Od czwartku, 1 kwietnia, można wnioski składać także w urzędzie lub zanieść dokumenty na Pocztę Polską. To ostatnie rozwiązanie ma ułatwić procedurę osobom, które nie korzystają z profilu zaufanego.

Ze złożeniem wniosku lepiej nie zwlekać. Kto bowiem nie zrobi tego do końca tego miesiąca, będzie musiał liczyć się z przerwą w wypłacie świadczenia. Należne pieniądze zostaną nadpłacone w kolejnym miesiącu. Co jeszcze ważniejsze, tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.

Zobacz koniecznie

500 plus. Jak złożyć wniosek?

Wniosek online można złożyć w prosty sposób za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Empatia lub PUE ZUS. Droga tradycyjna oznacza osobistą wizytę w urzędzie lub wysłanie wniosku pocztą.

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera