MKTG SR - pasek na kartach artykułów

500 plus: Gdzie złożyć nowy wniosek? LISTA PUNKTÓW PRZYJMOWANIA WNIOSKÓW

Monika Chruścińska-Dragan
Program 500 Plus: Gdzie złożyć wniosek?
Program 500 Plus: Gdzie złożyć wniosek? Marzena Bugała-Azarko
Program 500 Plus: Gdzie złożyć wniosek 500 Plus? Samorządy pracują pełna parą w II turze rządowego programu Rodzina 500 plus. W sierpniu, przypomnijmy, korzystający ze wsparcia muszą złożyć nowe wnioski. W przeciwnym razie w październiku przestaną otrzymywać pieniądze. Gminy nauczone doświadczeniem z minionego roku tym razem otworzą... mniej stanowisk terenowych przyjmujących dokumenty. Będzie więcej nerwów i kolejek?

Program Rodzina 500 plus: Rok temu samorządy uznały, że jeśli zorganizują więcej miejsc przyjmowania wniosków, krótsze będą kolejki po świadczenie. Nie wszędzie jednak takie rozwiązanie zdało egzamin.

- W tym roku nie przygotujemy już tak szerokiego wachlarza miejsc, ponieważ punkty terenowe nie spełniły swojego zadania. Przyjęły bardzo mało wniosków - wyjaśnia nam Zbigniew Jaskiernia, kierownik Działu Świadczeń Wychowawczych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Będzinie. Dlatego tym razem wnioski osobiście będzie można złożyć tylko w głównej siedzibie będzińskiej instytucji. Za to pracownicy będą przyjmować je w dwuzmianowym systemie pracy. - Zwiększona zostanie także liczba pracowników oddelegowanych do obsługi programu - zapowiada Zbigniew Jaskiernia.

Częstochowianie z kolei zamiast do MOPS-u, jak przed rokiem, pójdą złożyć wnioski do Częstochowskiego Centrum Świadczeń. To nowa instytucja, która powstała w kwietniu tego roku, a jej szeregi zasilili dotychczasowi pracownicy MOPS-u i Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta. Instytucja na okres przyjmowania wniosków na nowy okres zasiłkowy nie otworzy specjalnych punktów, ale zwiększy liczbę stanowisk do obsługi klienta. Zamierza także wprowadzić system kolejkowy.

Dyrekcja częstochowskiej placówki zachęca do składania formularzy drogą elektroniczną. Wnioski można, przypomnijmy, dostarczyć przez internet (m.in. poprzez system Emp@tia, profil zaufany ePUAP, portal usług elektronicznych ZUS oraz bankowość internetową) lub wysłać listem poleconym.

Na zmniejszenie liczby punktów przyjmujących wnioski zdecydowały się też m.in.: Bytom, Bielsko-Biała czy Zabrze. Sprawdźcie sami, zebraliśmy dla Was dane z 15 miast woj. śląskiego. Lista jest ułożona alfabetycznie.

KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS

CZYTAJ KONIECZNIE:
JAK WYPEŁNIĆ WNIOSEK 500 PLUS NA DZIECKO W 2017 ROKU
Program Rodzina 500 plus: Co się zmieniło w 2017 r.? Jak dostać 500 zł na dziecko? DOKUMENTY

Program Rodzina 500 plus: Gdzie złożyć nowy wniosek?

Będzin
Wnioski dotyczące świadczenia wychowawczego z programu „Rodzina 500 plus” będą w tym roku przyjmowane tylko w głównej siedzibie MOPS-u, przy ul. 11 Listopada 1. Pracownicy oddelegowani do tego zadania będą za to pracowali w dwuzmianowym systemie pracy i przyjmowali wnioski codziennie, w godz. 8-17.30.

Bielsko-Biała
Wnioski o 500 złotych na dziecko wydawane są w Dziale Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Filarowej 50. Tutaj też trzeba będzie je złożyć od 1 sierpnia. Wnioski będą przyjmowane od poniedziałku do piątku w godz. 7-19.

Bytom
Miasto uruchomi jeden punkt do obsługi wnioskujących o świadczenie 500 plus. Będzie działał w punkcie obsługi klienta Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu przy ul. Łużyckiej 12. Otwarty będzie od poniedziałku do piątku (poniedziałki i środy w godz. 8-17.30, wtorki, czwartki i piątki - w godz. 8-15).

Chorzów
W Chorzowie urzędnicy na rodziny ubiegające się o świadczenie 500 plus będą czekać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (ul. Kruszcowa 22), w Centrum Inicjatyw Społecznych przy ul. 3 Maja 18, w Miejskim Domu Kultury „Batory” przy ul. Stefana Batorego 6 oraz salkach katechetycznych parafii św. Franciszka z Asyżu (wejścia od ul. Franciszkańskiej) i salkach probostwa parafii św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Wolności 51 (wejścia od strony kościoła - salka naprzeciw kancelarii).

Cieszyn
Wnioski o 500 plus będzie można składać w tym roku wyłącznie w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Skrajnej 5.
Częstochowa
W Częstochowie na potrzeby m.in. programu 500 plus powołano nową placówkę - Częstochowskie Centrum Świadczeń. To tutaj, a nie jak wcześniej w MOPS, rodzice będą składali w tym roku wnioski o świadczenia. Nowej instytucji nie muszą jednak daleko szukać, znajdą ją bowiem w dawnych oddziałach MOPS - przy ul. Nowowiejskiego 26 oraz przy al. Niepodległości 20/22. W tym ostatnim na potrzeby obsługi rządowego programu uruchomionych zostanie 10 dodatkowych stanowisk. W razie konieczności dyrekcja zapowiada także gotowość wdrożenia dwuzmianowego systemu pracy i umożliwienie składania wniosków w wybrane soboty.

Dąbrowa Górnicza
W Dąbrowie Górniczej wnioski będzie można złożyć w czterech miejscach. To: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy ul. Piłsudskiego 2 (wnioski przyjmowane będą w każdy poniedziałek, środę, piątek w godz. 7-15 oraz we wtorki i czwartki w godz. 7-18), Zespół Pomocy Środowiskowej na ul. Obrońców Pokoju 7 (punkt pracowników socjalnych przyjmować będzie wnioski w dniach 3 i 31 sierpnia w godz. 10-18, Dąbrowa Górnicza-Strzemieszyce), Zespół Pomocy Środowiskowej (punkt pracowników socjalnych przyjmować będzie wnioski od 1 do 4 sierpnia oraz od 28 sierpnia do 1 września w godz. 8-16) przy ul. Skibińskiego 1 oraz Zespół Pomocy Środowiskowej (punkt pracowników socjalnych czekać będzie na świadcze-niobiorców 1 i 29 sierpnia w godz. 10-18, Dąbrowa Górnicza-Ząbkowice) przy ul. Chemicznej 2.

Gliwice
Na wnioski urzędnicy będą czekać w głównej siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach (ul. Górnych Wałów 9) oraz w trzech filiach tej placówki - przy ul. Reymonta 18, ul. Fiołkowej 26 i ul. Bojkowskiej 20.

Jaworzno
W Jaworznie wnioskujący o świadczenia 500 plus będą obsługiwani w dwóch punktach - w Dziale Świadczeń Wychowawczych MOPS na ul. Grunwaldzkiej 235 (budynek ZLO) i w siedzibie głównej MOPS przy ul. Północnej 9 b. Punkty będą czynne od poniedziałku do środy w godz. 8-15 oraz w czwartki w godz. 8-16 i w piątki od 8 do 14.

Katowice
Wnioski będzie można pobrać, a przy okazji złożyć, we wszystkich terenowych punktach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, czyli przy ul. Andrzeja 10, Warszawskiej 42, Oblatów 24, Gliwickiej 96, Dębowej 16c, Czecha 2, Świdnickiej 35, Łętowskiego 6a, Krakowskiej 138 i Jagiellońskiej 17. Do dyspozycji świadczeniobiorców będą także urzędomaty, na które natkniemy się w centrach handlowych: Silesia City Center (ul. Chorzowska 107, przy wejściu do TESCO), CH 3 Stawy (ul. Pułaskiego 60, naprzeciwko sklepu Wojas), CH Dąbrówka (al. Roździeńskiego 200, wejście od strony apteki), Auchan (Trasa Nikodema i Józefa Renców 30, naprzeciwko sklepu CCC) oraz w Urzędzie Miasta przy ulicy Francuskiej. Można je także wysłać pocztą z dopiskiem „Wniosek 500 plus” na adres MOPS, ul. Jagiellońska 17, 40-032 Katowice.

Lubliniec
Wnioski o świadczenia z programu „Rodzina 500 plus” będą przyjmować pracownicy Działu Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Oświęcimskiej 30.

Rybnik
W Rybniku wnioski będzie można pobrać i złożyć w dwóch miejscach w mieście - w punkcie Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Kościuszki 61/5 i w Bibliotece Miejskiej przy ul. Szafranków 7.

Sosnowiec
Wnioski o wypłatę świadczenia z programu „Rodzina 500 plus” będzie można złożyć w głównej siedzibie MOPS-u (ul. 3 Maja 33), a także w punkcie obsługi ds. 500 plus przy ul. Mościckiego 14 (pok. nr 118, 1. piętro) i punktach terenowych przy ulicach Kisielewskiego 4 i Hallera 5.

Zabrze
Dokumenty urzędnicy będą przyjmować w dzielnicowych punktach pomocy społecznej, tj. w Biskupicach przy ul. Bytomskiej 28, Maciejowie przy ul. Wyzwolenia 7, Zaborzu przy ul. Wolności 321, Mikulczycach przy ul. Tarnopolskiej 57, Kończycach przy ul. Przemysłowej 6 oraz przy ul. 3 Maja 20a i ul. Andersa 34. Punkt składania wniosków 500 plus być może, podobnie jak rok temu, zostanie utworzony także w punkcie obsługi klienta Urzędu Miejskiego w Centrum Handlowym M1 (ul. Szkubacza 1).

Żory
W Żorach wnioski o świadczenie wychowawcze z programu 500 plus będzie można składać w Dziale Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach, przy Rynku 9 (pok. 102, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30).

KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS

CZYTAJ KONIECZNIE:
JAK WYPEŁNIĆ WNIOSEK 500 PLUS NA DZIECKO W 2017 ROKU
Program Rodzina 500 plus: Co się zmieniło w 2017 r.? Jak dostać 500 zł na dziecko? DOKUMENTY

Tour de Pologne 2017 ETAPY, TRASA, GDZIE KIBICOWAĆ

Uber helikopter w Katowicach remedium na korki INSTRUKCJA

Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni