Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

76. rocznica zbrodni katyńskiej w Częstochowie ZDJĘCIA

janusz strzelczyk
Na placu Katyńskim w Częstochowie odbyły się dzisiaj uroczystości w 76. rocznicę zbrodni katyńskiej. W uroczystościach  wzięły udział poczty sztandarowe częstochowskich szkół, Drużyny Strzeleckie, kombatanci, przedstawiciele władz miasta, młodzież.13 kwietnia 1943 roku berlińskie radio nadało komunikat o odkryciu masowych grobów w Katyniu.  Na mocy decyzji Stalina z 5 marca 1940 r. NKWD na wiosnę tego roku rozpoczęło mordowanie przetrzymywanych w obozach na terytorium ZSRR ponad 19 tys. jeńców wojennych polskich oficerów. Do zbrodni doszło w Katyniu pod Smoleńskiem, Miednoje koło Tweru i Piatichatkach na przedmieściu Charkowa. Do zbrodni katyńskiej zalicza się też  wymordowanie ponad 7 tys. osób przetrzymywanych w więzieniach zachodniej Białorusi i zachodniej Ukrainy, nie mających statusu jeńca, choć było wśród nich ok. tysiąca polskich oficerów.
Na placu Katyńskim w Częstochowie odbyły się dzisiaj uroczystości w 76. rocznicę zbrodni katyńskiej. W uroczystościach wzięły udział poczty sztandarowe częstochowskich szkół, Drużyny Strzeleckie, kombatanci, przedstawiciele władz miasta, młodzież.13 kwietnia 1943 roku berlińskie radio nadało komunikat o odkryciu masowych grobów w Katyniu. Na mocy decyzji Stalina z 5 marca 1940 r. NKWD na wiosnę tego roku rozpoczęło mordowanie przetrzymywanych w obozach na terytorium ZSRR ponad 19 tys. jeńców wojennych polskich oficerów. Do zbrodni doszło w Katyniu pod Smoleńskiem, Miednoje koło Tweru i Piatichatkach na przedmieściu Charkowa. Do zbrodni katyńskiej zalicza się też wymordowanie ponad 7 tys. osób przetrzymywanych w więzieniach zachodniej Białorusi i zachodniej Ukrainy, nie mających statusu jeńca, choć było wśród nich ok. tysiąca polskich oficerów. Janusz Strzelczyk/Dziennik Zachodni
Na placu Katyńskim w Częstochowie odbyły się dzisiaj uroczystości w 76. rocznicę zbrodni katyńskiej. W uroczystościach wzięły udział poczty sztandarowe częstochowskich szkół, Drużyny Strzeleckie, kombatanci, przedstawiciele władz miasta, młodzież.

13 kwietnia 1943 roku berlińskie radio nadało komunikat o odkryciu masowych grobów w Katyniu.

Na mocy decyzji Stalina z 5 marca 1940 r. NKWD na wiosnę tego roku rozpoczęło mordowanie przetrzymywanych w obozach na terytorium ZSRR ponad 19 tys. jeńców wojennych polskich oficerów. Do zbrodni doszło w Katyniu pod Smoleńskiem, Miednoje koło Tweru i Piatichatkach na przedmieściu Charkowa.

Do zbrodni katyńskiej zalicza się też wymordowanie ponad 7 tys. osób przetrzymywanych w więzieniach zachodniej Białorusi i zachodniej Ukrainy, nie mających statusu jeńca, choć było wśród nich ok. tysiąca polskich oficerów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!