90-lecie przedszkola i impreza Bliżej siebie w...

  90-lecie przedszkola i impreza Bliżej siebie w Wodzisławiu-Zawadzie - wydarzenie połączyło całą dzielnicę ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Szymon Kamczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  90-lecie przedszkola im. Kubusia Puchatka w Wodzisławiu
  90-lecie Przedszkola Publicznego nr 14 im. Kubusia Puchatka w Wodzisławiu Śląskim-Zawadzie oraz spotkania w ramach wydarzenia "Bliżej siebie"
  1/90

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Szymon Kamczyk

  90-lecie Przedszkola Publicznego nr 14 im. Kubusia Puchatka w Wodzisławiu Śląskim-Zawadzie oraz spotkania w ramach wydarzenia "Bliżej siebie" przyciągnęły na teren Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 tłumy mieszkańców dzielnicy. Można było podziwiać występy taneczne i wokalne, wystawy, a nawet pokaz mody i sukien ślubnych! Wszystko przygotowane przez utalentowanych mieszkańców.

  90-lecie Przedszkola Publicznego nr 14 im. Kubusia Puchatka w Wodzisławiu  Sobotnie wydarzenia w Zawadzie rozpoczęła uroczystość z okazji 90-lecia przedszkola. Z tej okazji dyrektor ZSP1 Bożena Pluta przedstawiła rys historyczny placówki, a później zaprosiła do obejrzenia występów dzieci. Oklaskami rodzice i zaproszeni goście uhonorowali występy, szczególnie najmłodszych dzieci z grupy Maleństwa, które w tym roku dopiero rozpoczęły naukę w placówce.
  One także zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka przez obecnego na uroczystości prezydenta miasta Mieczysława Kiecę. Z okazji jubileuszu przekazał on na ręce dyrektor ZSP1 prezent - 5 tys. zł na remonty w placówce.

  ZOBACZCIE ZDJĘCIA
  Zobacz galerię


  Po uroczystości przedszkolnej rozpoczęło się wydarzenie pod nazwą "Bliżej siebie", organizowane przy wsparciu Wodzisławskiego Centrum Kultury. Była to impreza środowiskowa, podczas której można było zapoznać się z twórczością lokalnych grup artystycznych, twórców i pasjonatów, a także samemu spróbować artystycznej aktywności w formie warsztatów.

  Swoje stanowiska zaprezentowali m.in. Jerzy Młynek (pasjonat modelarstwa), renowator i artysta Adam Tomala, koronkarki Helena Czekała i Maria Machura, Klub Sztuk Walki „Sanda” i Ochotnicza Straż Pożarna w Zawadzie. Można było również zobaczyć wystawy: malarstwa Jana Latochy, fotografii pożarniczej Fryderyka Kamczyka oraz wystawę zdjęć nocnych Szymona Kamczyka.

  Swoje występy na sali ZSP1 zaprezentowały zespoły Zawadzianki 50+, MIX Orchestra oraz zespoły taneczne z ZSP 1: Zawadzianki i ISKRY. Przygotowano również niezwykły pokaz mody i sukni ślubnych, w które modelki ubrała Zofia Pomiotło, właścicielka salonu Sofi Fashion. O fryzury modelek zadbała Marzena Widenka z salonu Barvy. We włosy modelek również wplecono kwiaty. O ich kompozycję zadbała Magdalena Cymorek.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Spotkania Medyczne. Odc. 1 - Borelioza.


  Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał