Abonament RTV 2015 CENNIK + ZWOLNIENIA Z ABONAMENTU Opłaty RTV idą w góre

Sławomir Cichy
Abonament rtv 2015 - zobacz opłaty na kolejnych slajdachAbonament RTV 2015 jest droży! Ile wynosi abonament RTV w roku 2015? Jeśłi zapłacisz do 25 dnia każdego miesiąca, dostaniesz rabat 10 proc. Ile trzeba płacić za radio i telewizję? Czy na abonamencie można zaoszczęzić? Tak! W 2015 nadal trzeba płacić abonament RTV zamiast opłaty audiowizualnej. Abonament jest co roku wyższy! W jakiej wysokości? Kto ma płacić abonament, a kto jest z abonamentu zwolniony? Lucyna Nenow
Abonament RTV 2015 jest droży! Ile wynosi abonament RTV w roku 2015? Jeśli zapłacisz do 25 dnia każdego miesiąca, dostaniesz rabat 10 proc. Ile trzeba płacić za radio i telewizję? Czy na abonamencie można zaoszczęzić? Tak! W 2015 nadal trzeba płacić abonament RTV zamiast opłaty audiowizualnej. Abonament jest co roku wyższy! W jakiej wysokości? Kto ma płacić abonament, a kto jest z abonamentu zwolniony? CZYTAJCIE tutaj i ZOBACZ PLANSZE Z OPŁATAMI Niestety abonament RTV 2016 będzie jeszcze droższy

abonament rtv nowa opłata audiowizualna

ABONAMENT RTV 2015:

Ile trzeba płacić? Zobaczcie

Opłata abonamentowa w 2015 roku za 1 miesiąc za radioodbiornik wynosi 6,50 zł (jeżeli abonent każdego miesiąca uiszcza opłatę, wówczas opłata za okres 12 miesięcy wyniesie 78 zł).

CZYTAJ KONIECZNIE:
Abonamentu RTV nie trzeba płacić? Jest na to sposób [DOKUMENTY]

CZYTAJ KONIECZNIE:
TE OSOBY NIE PŁACĄ ABONAMENTU RTV

Jak zaoszczędzić na abonamencie RTV 2015? Można skorzystać z „promocyjnej” ceny abonamentu, płacąc do 25 dnia każdego miesiąca z rabatem 10 proc. Rabaty obowiązują przez cały rok pod warunkiem, że płacimy z wyprzedzeniem za minimum dwa miesiące.

Wysokości opłat za poszczególne okresy podane są na poświęconej abonamentowi RTV stronie placeabonement.pl. I tak, miesięczny koszt w przypadku, gdy posiadamy telewizor oraz radioodbiornik to 21,50 zł. Roczna opłata to 232 zł. Inne możliwości to: 41,70 zł za dwa miesiące, 61,90 zł za trzy miesiące lub 122,55 zł za pół roku.

Mniej zapłacą osoby, które zadeklarują posiadanie jedynie radioodbiornika: 6,50 zł za miesiąc, 12,60 zł za dwa miesiące, 18,70 zł za trzy miesiące, 37,05 zł za pół roku lub 70,20 zł za rok.

KARNE ODSETKI ZA ABONAMENT RTV: DŁUG SIĘ PRZEDAWNIA. ZACHOWAJ SPOKÓJ I CZYTAJ TUTAJ

Opłata za 1 miesiąc za odbiornik telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny wynosi 21,50 zł (jeżeli abonent każdego miesiąca uiszcza opłatę, wówczas opłata za okres 12 miesięcy wyniesie 258 zł).

CZYTAJ TAKŻE SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE PLANOWANEJ OPŁATY ABONAMENTOWEJ:
Opłata audiowizualna zamiast abonamentu RTV

Abonament RTV: Opłata audiowizualna, która ma zastąpić abonament RTV, nie będzie pobierana za faktyczne korzystanie z programów publicznego radia i telewizji, ale za... możliwość odbioru programów tych stacji. - Będzie obowiązkowa i powszechna - zapowiedział minister kultury Bogdan Zdrojewski.

CZYTAJ KOMENTARZ:
Cichy o opłatach RTV: Wiadomo, że nic nie wiadomo

- Państwo zagwarantuje każdemu obywatelowi usługę, a to, czy on z niej skorzysta, będzie w jego gestii - mówi minister i przytacza przykład dostępu do służby zdrowia.

Wysokość opłat abonamentowych za używanie odbiornika radiofonicznego z uwzględnieniem zniżki z tytułu wnoszenia opłat za okres dłuższy niż 1 miesiąc:

Ilość miesięcyWysokość opłaty abonamentowej
212,60 zł
318,70 zł
4 (wyliczenie 3 + 1)25,20 zł
5 (wyliczenie 3 + 2)31,30 zł
6 37,05 zł
7 (wyliczenie 6 + 1)43,55 zł
8 (wyliczenie 6 + 2)49,65 zł
9 (wyliczenie 6 + 3)55,75 zł
10 (wyliczenie 6 + 3 + 1)62,25 zł
11 (wyliczenie 6 + 3 + 2)68,35 zł
1270,20 zł

Wysokość opłat abonamentowych za używanie odbiornika telewizyjnego lub telewizyjnego i radiofonicznego z uwzględnieniem zniżki z tytułu wnoszenia opłat za okres dłuższy niż 1 miesiąc

Ilość miesięcyWysokość opłaty abonamentowej
241,70 zł
361,90 zł
4 (wyliczenie 3 + 1)83,40 zł
5 (wyliczenie 3 + 2)103,60 zł
6122,55 zł
7 (wyliczenie 6 + 1)144,05 zł
8 (wyliczenie 6 + 2)164,25 zł
9 (wyliczenie 6 + 3)184,45 zł
10 (wyliczenie 6 + 3 + 1)205,95 zł
11 (wyliczenie 6 + 3 + 2)226,15 zł
12232,20 zł

SERWIS REGIOPRACA, OFERTY PRACY, JAK ZNALEŹĆ PRACĘ, TWOJE CV, PORADY, PRAWO
SERWIS REGIODOM, NIERUCHOMOŚCI, OGŁOSZENIA, KUPNO, SPRZEDAŻ, PORADY, PRZEPISY
SERWIS REGIOMOTO, OGŁOSZENIA MOTORYZACYJNE, KUPNO, SPRZEDAŻ, PORADY, TESTY
- Nawet ci, którzy są zdrowi, lub korzystają z placówek prywatnych, podlegają obowiązkowi opłaty składki zdrowotnej. Mogą skorzystać z publicznej służby medycznej lub nie. Tego typu usługa państwa musi mieć charakter powszechny i musi dotyczyć każdego obywatela - ocenia minister.

ABONAMENT RTV 2014 - ZOBACZ KONIECZNIE:
Abonament RTV 2014 [OPŁATY, TERMINY, ULGI]
Abonament RTV 2014: Kontrolera nie musisz wpuszczać [ABONAMENT RTV ZASADY + KARY]
Abonament RTV 2014 w górę! Wyższe opłaty za radio i telewizor 2014

Problem w tym, że choć idea powszechnej opłaty wydaje się logiczna, schody zaczynają się już na etapie ustalania jej wysokości.

Finanse mediów publicznych

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji publikuje dane dotyczące wpływów abonamentowych za poprzedni rok zazwyczaj w kwietniu. Stąd najnowsze dane dotyczą 2012 roku - wynika z nich, że do kasy mediów publicznych od widzów i słuchaczy z 1,7 mln gospodarstw domowych trafiło 550 mln zł. Wpływy abonamentowe były w 2012 roku o 80 mln zł wyższe od tych z roku poprzedniego. Prognoza za miniony rok jest jeszcze lepsza. Jednak prezes TVP Juliusz Braun przekonuje, że absolutne minimum, jakie pozwala funkcjonować telewizji, to budżet na poziomie 2 mld złotych rocznie. Różnice między wpływami z abonamentu a potrzebami wyrównuje więc emitując reklamy.
Ale ma się to zmienić, bo zdaniem ministra Zdrojewskiego, wprowadzenie powszechnej opłaty audiowizualnej powinno spowodować zmniejszenie liczby reklam. Kłopot jednak w tym, że minister używa trybu przypuszczającego. Może więc się zdarzyć, ze telewizja będzie miała górę pieniędzy z opłaty audiowizualnej, a reklam i tak nie ubędzie.

Co ciekawe Jan Dworak, przewodniczący KRRiT, a więc człowiek, który będzie wprowadzał w życie nowe uregulowania dotyczące m.in. opłaty audiowizualnej, zapytany pod koniec grudnia w audycji "Salon polityczny Trójki" o projekt ustawy o finansowaniu mediów publicznych, odpowiedział, że jego "wiedza na temat tego dokumentu zakończyła się we wrześniu".

- Miałem wówczas informacje, że projekt zostanie wkrótce przedstawiony opinii publicznej, to się nie wydarzyło - powiedział. Nie napawa to optymizmem, bo choć jest już połowa stycznia, nadal wiemy o ustawie tyle, ile opowie o niej szef resortu. A twierdził ostatnio, że opłata audiowizualna nie powinna być wyższa niż... 10 złotych miesięcznie.

Abonament RTV - ponad półtora miliarda z opłaty dla radia i telewizji

W Polsce jest 13,5 mln gospodarstw domowych. Oznacza to, że wpływy z 10-złotowego abonamentu - o ile byłby on pobierany od każdego gospodarstwa - wyniosą 1,62 mld zł rocznie. Przy kwocie 15 zł wpływy przekroczyłyby znacznie 2 mld złotych. To oznacza, że telewizja wzorem BBC mogłaby zrezygnować całkowicie z reklam. W każdym razie w teorii.

Na razie od pół roku projekt założeń do ustawy błąka się po Sejmie. Został tam przekazany do konsultacji przez marszałek Sejmu Ewę Kopacz.

Co sądzisz o pomyśle wprowadzenia opłaty audiowizualnej? Będzie lepsza niż abonament RTV? Dyskutuj z autorem tekstu

Wideo

Komentarze 401

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

S
S.Barbara

Mam swój wiek i jak zasypiam z nudów,to włączam sobie coś o RTV. Tylko trzeba w porę wyłączyć,żeby nie wzywać karetki pogotowia. S.B.

G
Gość

JEŻELI KTOŚ MA TELEWIZJE KABLOWĄ Z INTERNETEM TO Z ABONAMENTU PAŃSTWOWEGO POWINIEN BYĆ NATYCHMIAST Z WOLNIONY Z POWODU ŻE NIE UŻYWA TYCH KANAŁÓW I POSIADA CO INNEGO I PŁACI ZA INNĄ LEPSZĄ TELEWIZJĘ

G
Gość

POSIADAM TELEWIZOR I NIE PŁACE MA ICH ZŁODZIEJSKIE MEDIA GDZIEŚ

G
Gość

D***** TUSK OBIECAŁ ŻE ABONAMENT ZLIKWIDUJE LUDZIOM NAGADAŁ GŁUPOT ŻEBY WYBORY WYGRAŁ SŁOWA NIE DOCZYMAŁ MAMY PAŃSTWO OSZUSTÓW I ZŁODZIEJI

G
Gość

ABONAMENT ZA TELEWIZOR SZKODA PŁACIĆ TAM NIE MA PRAWIE NIC DO OGLĄDANIA JEDNE I TE SAME FILMY W KOŁO A Z WŁASZCZA SAME REKLAMY NIECH BYMI KIEDYŚ PRZYŚLI DO DOMU TO JA POWIEM ZA REKLAMY SZKODA PŁACIĆ I ZA FILMY JEDNE I TE SAME W TELEWIZORZE NIC NIE MA I TEMU LUDZIE NIE PŁACĄ KAŻDYMU ABONAMENT SIĘ NIE SPODOBA JAK W KOŁO JEDEN I TEN SAM FILM A ZA NIE DŁUGO REKLAMA TO JEST CZYSTE ZŁODZIEJSTWO ŻEBY PŁACIĆ A OGLĄDAĆ SAME GŁUPOTY I DZIADOSTWO

A
AMBONAMENT SZKODA KASY

KUP SOBIE TELEWIZOR I NIE PŁAĆ NIKOMU NIE GADAJ CZY MASZ RADIO I TELEWIZOR TO JEST TAJEMNICA TYLE LUDZI MA ICH AMBONAMENT W D****

G
Gość

HAHA WY DEBILE I KRETYNY PŁACICIE IM TO DZIADOSTWO WY CHYBA JESTEŚCIE GŁUPCY I PAJACE JA TYLE LAT TEGO NIE PŁACĘ I OGLĄDAM ALE JA MAM TELEWIZJĘ KABLOWĄ Z INTERNETEM COŚ LEPSZEGO OD GŁUPIEGO

G
Gość

JA TELEWIZORA NIE PŁACĘ WCALE I DOBRZE JEST TAK NIE MA ZACO PŁACIĆ SWOJEGO ODBIORNIKA Z POWODU ŻE TAM NIC NIE MA W TYM TELEWIZORZE POJAKIEMU MAM OŁACIĆ ZA GŁUPOTY ANI PORZĄDNEGO FILMU CI NIE WŁĄCZĄ STAROŻYTNE FILMY WYŚWIETLAJĄ ALTERNATYWY 4 I ZMIENNICY TO SĄ CIULE ANIE FILMY JEDNO I TO SAMO OGLĄDAĆ I PŁACIĆ SZKODA KASY JA WOLĘ CANAL + INTERNET I TO JEST LEPSZE OD TELEWIZJI PAŃSTWOWEJ

p
płacąca

Płacę abonament od przeszło trzydziestu lat. Doszłam do wniosku że płacę za własną uczciwość
Czuję się oszukana, skoro 70 % ludzi nie płaci. A może ja nie jestem uczciwa ale naiwna.

z
zdziwiony

Niech mi ktos wytlumaczy ,place za tel kablowa ,radioodbiornika nie posiadam dlaczego mam placic dodatkowo i komu ,przeciez place raz czy nie powinno byc tak ze to dostawca sygnalu powinien rozliczac sie z tel publiczna za udostepnianie sygnalu na swoich platformach?albo poprostu niech zdejma kanaly publicznie z oferty i po problemie dlaczego mam placic za cos czego nie uzywam ,czy ktos moze w koncu do Strassburga to powinien podac?

z
zdziwiony

Niech mi ktos wytlumaczy ,place za tel kablowa ,radioodbiornika nie posiadam dlaczego mam placic dodatkowo i komu ,przeciez place raz czy nie powinno byc tak ze to dostawca sygnalu powinien rozliczac sie z tel publiczna za udostepnianie sygnalu na swoich platformach?albo poprostu niech zdejma kanaly publicznie z oferty i po problemie dlaczego mam placic za cos czego nie uzywam ,czy ktos moze w koncu do Strassburga to powinien podac?

C
C.k

No tak, będę płaciła za RTV pod warunkiem, że zniknął reklamy i zgodnie z programem, film nie zacznie się o 20,15 ale tak jak podali o 20,00. Jeśli nie, to walę ten abonament i biorę internetową i nic nie będę płacił.

O
Oliwia

Dlaczego nie wyegzekwują od wszystkich opłat?. Mikołajkowe reklamy umieją wyliczyć ilu widzów oglądało, a ile płaci?? Jedni płacą drudzy mają to w d.... co za sprawiedliwość w tej Polsce co za popaprany kraj!

t
tadziu

Wywaliłem 2 telewizory i radio na śmietnik jak zbierali elektronikę. Na początku było ciężko, szczególnie dzieciaki. Dzisiaj nikt już nie wspomni o Tv.

S
Sylwia

Ja to mam dopiero masakrę. Na mnie i na męża mamy zarejestrowane jakimś cudem trzy numery abonenta. Po otrzymaniu wezwań w czerwcu rozpoczęłam korespondencję w tej sprawie z Pocztą.
W październiku okazuje się, że na każdy numer ewidencyjny został wystawiony tytuł egzekucyjny, zajęto wynagrodzenie i konto bankowe. Do działu Abonenta Poczty zostało wysłane pismo o zatrzymanie egzekucji wraz z oświadczeniem o pozostawaniu we wspólnym gospodarstwie domowym., do KRRiT pismo o umorzenie zaległości. Zanim postawiono zarzuty w US pracodawca przelał całą kwotę zajęcia z wynagrodzenia. W tej chwili pieniądze są w depozycie US. Czekam na odpowiedź z KRRiT :( nic innego nie da się zrobić. Poczta zawiesiła postępowanie egzekucyjne do czasu zajęcia stanowiska KRRiT

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3