Abonament RTV można zapłacić ze zniżką PYTANIA i ODPOWIEDZI Cennik opłat za abonament radiowo-telewizyjny

red.

Wideo

Dodaj komentarz:
Udostępnij:
ABONAMENT RTV: Wciąż można wiele zaoszczędzić w kolejnych miesiąch. Co zawiera cennik na nowy rok? Czy wszyscy muszą płacić? Kto jest zwolniony z abonamentu RTV, a kto zapłaci karę za jego niepłacenie? |KARY + OPŁATY + ZWOLNIENIA| Jak sprawdzić zaległości? Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podała nowe stawki abonamentu RTV na rok 2019. Ustawa przewiduje zniżki dla płacących z góry. Dla niepłacących przewidziano dotkliwe kary. Zobaczcie ceny, terminy opłat, dowiedzcie się, jak uzyskać prawo do zwolnienia. Wszystko to powinieneś wiedzieć o abonamencie RTV ABONAMENT RTV: CENNIK, STAWKI, KWOTA [TABELA OPŁAT].

ABONAMENT RTV 2019

Krajowa Rada Radiofonii i telewizji podała cennik opłat za abonament w 2019 roku. Warto również znać odpowiedź na pytanie, jakie będą kary za niepłacenie abonamentu RTV oraz kto z opłat jest zwolniony.

CZYTAJCIE KONIECZNIE
KTO NIE MUSI PŁACIĆ ABONAMENTU RTV

Abonament z bonifikatą

Abonament można zapłacić za dowolną liczbę miesięcy z góry. Warto pamiętać, że im większa liczba miesięcy, za które płacimy od razu, tym większa kwota rabatu, którą otrzymujemy. Przykładowo – płacąc za rok z góry, zamiast 21,50 zł za każdy miesiąc z osobna, oszczędzimy 25,80 zł!

ZOBACZ TABELĘ OPŁAT ABONAMENTOWYCH

Abonament RTV 2019: CENNIK |OPŁATY MIESIĘCZNE|

 • Tylko radio - 7 zł miesięcznie
 • Radio i telewizja - 22,70 zł miesięcznie

SPRAWDŹCIE KONIECZNIE
NIE WSZYSCY MUSZĄ PŁACIĆ ABONAMENT RTV

Abonament RTV 2019: CENNIK |OPŁATA ZA ROK Z GÓRY RADIO + TELEWIZOR|

 • 44,05 zł za dwa miesiące z góry
 • 65,35 zł za trzy miesiące z góry
 • 129,40 zł za sześć miesięcy
 • 245,15 zł za rok z góry

Abonament RTV 2019: CENNIK |OPŁATA ZA ROK Z GÓRY - RADIO|

 • 13,60 zł za dwa miesiące z góry,
 • 20,15 zł za trzy miesiące z góry,
 • 39,90 zł za sześć miesięcy z góry
 • 75,60 zł za rok z góry

JAK NIE PŁACIĆ ABONAMENTU? JEST ROZWIĄZANIE

ABONAMENT RTV PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jak ustalić numer konta, na które należy wnosić opłaty abonamentowe
Numer konta, na które należy wnosić opłaty abonamentowe można ustalić kontaktując się z Pocztą Polską S.A. Wydział Abonamentu RTV na adres e-mail: [email protected] telefonicznie – (+48) 43 842 06 06 w dni robocze w godzinach 8:00 - 20:00

Jak sprawdzić kwotę zaległości, jeśli odbiornik został dawno zarejestrowany, a nie płaciło się abonamentu?
Najlepiej pod numerem infolinii Poczty Polskiej tel. (+48) 43 842 06 06 (opłata wg cennika operatora). Infolinia działa w dni robocze w godzinach 8:00 - 20:00.

Na infolinii otrzymamy informację o zaległej kwocie i numer konta, na który trzeba ją wpłacić.

Potrzebne dane: Imię i nazwisko abonenta, na którego dokonana była rejestracja.Odbiornik jest bowiem przypisany do osoby, a nie do miejsca zamieszkania.

Jak zapłacić Abonament RTV?

1. przy użyciu spersonalizowanych formularzy polecenia przelewu/wpłaty gotówkowej wpisując kwotę abonamentu rtv oraz okres jakiego wpłata rtv dotyczy (otrzymujemy je pocztą po rejestracji odbiornika),
2. na standardowych formularzach polecenia przelewu/wpłaty gotówkowej - uzupełniając wszystkie wymagane pola z podaniem numeru rachunku bankowego, który zawiera nadany indywidualny numer identyfikacyjny.
3. za pomocą przelewu internetowego - uzupełniając pola w następujący sposób:
w polu "nazwa odbiorcy": Poczta Polska S.A. COF Dział Abonamentu RTV, Bydgoszcz ul. Bernardyńska 15, 85-940 Bydgoszcz,
w polu "nr rachunku odbiorcy" numer rachunku bankowego,
w polu "kwota": kwota abonamentu - zgodna z obowiązującym rozporządzeniem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji,
w polu "nazwa zleceniodawcy": imię i nazwisko lub nazwa abonenta oraz jego adres/siedziba.

Gdzie można zapłacić Abonament RTV?
Abonament rtv można wpłacać we wszystkich placówkach pocztowych bez ponoszenia dodatkowych opłat. Wpłat można dokonywać również w pozostałych instytucjach finansowych oraz przez Internet.

Wpłat z tytułu abonamentu rtv należy dokonywać na numer rachunku bankowego zawierający indywidualny numer identyfikacyjny abonenta.

ABONAMENT RTV 2019 - KARY

Kary za niepłacenie abonamentu rtv pozostaną na tym samym poziomie, co w 2018 roku. I tak za nieopłacony abonament rtv zapłacimy 681 złotych.

ABONAMENT RTV 2019 - ZWOLNIENIA

Od 2019 roku zmienią się zasady zwolnień z abonamentu rtv. Abonamentu RTV nie muszą płacić osoby, które ukończyły 60 lat i mają emeryturę, ale wysokość emerytury nie może przekraczać 50 proc przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w Polsce.
Abonamentu nie muszą też płacić osoby, które ukończyły 75 rok życia, bezrobotni oraz osoby z pierwszą grupą inwalidzką. Zwolnieni z abonamentu rtv są również bezrobotni oraz pobierający świadczenie przedemerytalne. Do listy osób, które nie muszą płacić z RTV, dopisano także otrzymujących zasiłek dla opiekuna.

Abonament RTV 2019: OPŁATY, ZWOLNIENIA, KARY

ABONAMENT RTV 2019 ZWOLNIENIA, KARY, OPŁATY + CENNIK
Jeśli nie płacisz abonamentu, egzekwowanie zadłużenia nastąpi w drodze postępowania egzekucyjnego w administracji w zakresie egzekucji obowiązków o charakterze pieniężnym. o, że posiadasz w domu odbiornik, ale z niego nie korzystasz nie zwalnia cię z płacenia abonamentu RTV. Uważaj, może przyjść do ciebie kontrola! Dokonują jej specjalnie upoważnieni do tego pracownicy Poczty Polskiej, którzy legitymują się odpowiednim dokumentem.

Posiadanie, ale nie oglądanie takiego odbiornika nie jest wymówką. Czy można bronić się przed opłatą? Można próbować się bronić jeśli telewizor jest odłączony od prądy i nie ma podłączonej anteny.

Opłatę za abonament RTV uiszcza się do 25. dnia pierwszego miesiąca okresu rozliczeniowego.

Ile wynosi kara za niepłacenie abonamentu RTV?

 • W przypadku posiadania odbiornika radiowego, kara wynosi 210 złotych.
 • Jeśli chodzi o telewizor jest to kwota 681 złotych.

Osoby fizyczne uiszczają jedną opłatę abonamentową (radiową, telewizyjną lub radiowo-telewizyjną) niezależnie od liczby używanych odbiorników w gospodarstwie domowym lub w samochodzie.

W planach jest całkowite zniesienie abonamenty RTV. Ma go jednak zastąpić opłata w wysokości około 15 złotych do każdego rachunku za energię elektryczną.

ABONAMENT RTV 2019: OPŁATY

Nowy abonament RTV. Ile zapłacimy w 2019? KRRiT podała stawki, opłaty i zwolnienia. Ile za radio, ile za telewizor?

Ile wyniesie abonament RTV 2019? KARY + TABELA OPŁAT, ZMIANY ,ZWOLNIENIA Z ABONAMENTU RTV
SPRAWDŹ W GALERII

Na razie nowelizacja ustawy obejmie klientów kablówek i sieci satelitarnych, ale wciąż trwają prace nad abonamentem dla posiadaczy odbiorników telewizji naziemnej.

Efektem tych działań ma być większa ściągalność abonamentu. Obecnie płaci go 7-10 procent Polaków, podczas gdy do posiadania radia lub telewizora przyznaje się aż 95 procent gospodarstw domowych.

Minister Krzysztof Czabański zapowiedział zniesienie abonamentu RTV. Czytaj poniżej:

KONIEC ABONAMENTU RTV. NARESZCIE! TO REWOLUCJA

Zgodnie z wniesionym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego projektem, dostawcy płatnej telewizji będą mogli odbierać od swoich klientów zgłoszenia rejestracyjne odbiorników oraz przekazywać je poczcie. Ponadto będą musieli przekazywać jej informacje o wszystkich zawieranych umowach, w tym o poszczególnych klientach korzystających z tych usług. Prawie 70 procent Polaków sprzeciwia się dobrowolnemu przekazywaniu ich danych, jednak rząd jest zdecydowany.

Piotr Gliński, Minister Kultury, zamiast opłaty abonamentowej proponuje wprowadzenie nowego podatku.

- Chcemy, żeby to była opłata, którą płacilibyśmy co miesiąc razem z deklaracjami podatkowymi, ta opłata wynosiłaby około 8 złotych miesięcznie. Jednak wymaga to zmiany prawa w Unii Europejskiej i nie jest takie proste do wprowadzenia - wyjaśnił na antenie Polsat News.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

500 Plus od pierwszego dziecka i "13" dla emerytów

HIPOKRATES: Gala wręczenia nagród

Komentarze 149

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

P
PIS szmaty klerykalne
A ja tymczasem zachecam do głosowania w nastepujacy sposob zeby skutecznie zwalczyc wrogi nam Torun i wrogie nam klerykalne robactwo. Do Sejmu i Senatu na PO zeby PiS nie panoszył sie razem z ich ukochanym pedofilskim klerem katolickim w naszej nowoczesnej, europejskiej, bydgoskiej metropolii. Ani grosza z budżetu miasta na bogaty, tłusty, chciwy kler, ich wyuzdane zachcianki i ich marmurowe smoleńskie pomniki. Czemu nie stawia się takich wypasionych pomnikow ofiarom kazdej zwyklej katastrofy lotniczej? Czy ofiary które zginely w katastrofie w Lasku Kabackim sa gorsze od tych których na śmierc posłała obsesyjna mania Lecha Kaczora żeby koniecznie „odfajkowac” swój kolejny nadęty wiec wyborczy w Katyniu?
T
Tango (mi-longa)
Wszystkie programy TVP (prócz TVP-abc) sa nadal (złośliwie) zakłócane. Jest to działanie zamierzone ! Z czasem (funkcjonujący) aparat Kontrwywiadu (w Bielsku-Białej) powinien być "rozpędzony na cztery wiatry !!!".
t
tępy do bólu
szmira, chała i tandeta...discopolo i Kurski
T
Tyle potrafią
ale wiedza przed kim rozłozyć nóżki
J
Jarun
Glapińskiego cizie z państwowej kasy będą brały po 60 tys. i ja mam dokładać do tego budżetu ? Wała oszuści, zakłamane chciwce !!!
T
Tango (mi-longa)
To (ustawowy) podatek, a "należne podatki należy bezwzględnie płacić !!!". Kompetencje do nadzorowania ściągalności podatków są formalnie ustalone, i z tego powodu zakłócanie sygnałów (wizyjnego i głosowego) w stacjach nadawczych (n.p: Chorągwica i stacje przekaźnikowe z Chorągwica związane), kanałów TVP (telewizji naziemnej, za wyjątkiem TVB-ABC) wydaje się być pomysłem idiotycznym, i (bardzo) łatwym do (bardzo bolesnego) unicestwienia. Ostatecznie "koniec świata" dość dawno temu już nastąpił, i uszczelnianie systemu podatkowego jest "w toku". Coraz skuteczniej "w toku !".
z
za
umieszczanie tego ogłoszenia codziennie i na pierwszej stronie?
p
płatnik
dlaczego ja muszę płacić a koledzy w pracy nie muszą ...............i się zemnie śmieją,,,,,,,,,,
p
płatnik
dlaczego ja muszę płacić a koledzy w pracy nie muszą ...............i się zemnie śmieją,,,,,,,,,,
J
Jarek
Dobrze, że ustawą nie wprowadzono opłat na rzecz TP S.A. z tytułu posiadania telefonu.
s
suchacz RM

Słucham Radia Maryja. Komu i ile mam zapłacić jako abonament?

b
bolo
Choćby mi Oni dopłacali nie będę oglądał tej propagandowej TVPiS-dzielskiej i nie będę łożył na utrzymanie tego dziadostwa!
o
ogupia
media i telewizja robia miszung w glowie ludziom NIE KOZYSTAM i tez zyje
p
politura
Jeśli posiadam działkę rekreacyjną pod innym adresem, a mam zwolnienie z opłaty, to za ten drugi telewizor też mam zwolnienie ?
T
Toniejesttak
Za posiadanie odbiornika to jest tv zapłaciłem w sklepie łącznie z wat
Dodaj ogłoszenie