Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Absolutorium dla prezydenta Świętochłowic Daniela Begera. Radni udzielili wotum zaufania Danielowi Begerowi

Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
Czerwcowa sesja Rady Miejskiej w Świętochłowicach
Czerwcowa sesja Rady Miejskiej w Świętochłowicach UM Świętochłowice
Podczas czerwcowej sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach radni udzielili wotum zaufania oraz absolutorium prezydentowi Danielowi Begerowi z tytułu wykonania budżetu miasta za 2019 rok. To był trudny rok dla Świętochłowic. Z powodu kryzysu finansowego miasta i wezwania przez RIO do przygotowania programu naprawczego w Świętochłowicach trzeba był zrezygnować z kilku inwestycji m.in. przebudowy Mijanki czy budowy stadionu żużlowego wraz z zapleczem.

Prezydent Świętochłowic Daniel Beger z absolutorium

Świętochłowiccy radni udzielili wotum zaufania oraz absolutorium prezydentowi Danielowi Begerowi, podczas sesji 23 czerwca 2020 roku. Radni wysłuchali sprawozdania prezydenta miasta za okres międzysesyjny i przyjęli uchwały porządkowe oraz zmieniające budżet. Co ważne, Rada Miejska udzieliła absolutorium Danielowi Begerowi, prezydentowi Świętochłowic, z tytułu wykonania budżetu miasta za 2019 rok.

Kliknij poniżej i zobacz zdjęcia

Musisz to wiedzieć

To nie był łatwy rok dla Świętochłowic. Zła sytuacja finansowa miasta i wezwanie przez RIO do przygotowania programu naprawczego wymusiło rezygnacje z wielu inwestycji. Zadania inwestycyjne, z których zrezygnowano to m.in. budowa Centrum Przesiadkowego Mijanka, Centrum Usług Społecznościowych w Chropaczowie czy budowa hali widowiskowo - sportowej przy ul. Sudeckiej i budowa stadionu żużlowego wraz z zapleczem.

Po burzliwej dyskusji Rada Miejska udzieliła wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu za 2019 rok Prezydentowi Danielowi Begerowi głosami 11 za przy 10 przeciw.

Radni zdecydowali także o obniżce stawek dla restauratorów, którzy chcą postawić ogródki letnie. Jedną z ważnych uchwał, którą radni jednogłośnie przyjęli, dotyczyła stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg publicznych. Zgodnie z nowymi stawkami wszyscy restauratorzy, którzy będą wystawiać ogródki letnie, do 31 października skorzystają z niższych opłat:

  • 1 gr za m kw. przy drodze gminnej,
  • 2 gr za m kw. przy drodze powiatowej,
  • 3 gr za m kw. przy drodze wojewódzkiej.

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Śmieciowe jedzenie zabiera pamięć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera