(bart)
Adam Kszczot znów zwyciężył
Adam Kszczot znów zwyciężył paweł relikowski
Lekkoatleta RKS Łódź Adam Kszczot po raz kolejny potwierdził, że jest wybitnym sportowcem. Zdobył bowiem złoty medal mistrzostw Europy, które trwają w Berlinie. Przeszedł do historii, został bowiem pierwszym w historii zawodnikiem, który wygrał bieg na 800 metrów w trzech kolejnych mistrzostwach Starego Kontynentu.

Do decydującego biegu zakwalifikowało się trzech naszych reprezentantów. Oprócz Adama byli to również Mateusz Borkowski (jego klubowy kolega z RKS) oraz Michał Rozmys.

Kszczot znów pokazał plecy wszystkim rywalom. Rozpoczął finał jak zwykle spokojnie (z trzeciego toru), ale później przyspieszył (wcześniej, niż zwykle) i kontrolował sytuację. Triumfował ze swoim najlepszym czasem w tym roku (1.44,59 min). Oprócz zwycięstw w ME na stadionie w 2014 oraz 2016 roku, Adam stał także na najniższym stopniu podium w 2010 roku.

Rozmys był czwarty (1.45,32), a Borkowski piąty (1,45,42). Obaj pobili swoje rekordy życiowe.

- Nie do końca to do mnie jeszcze dociera - powiedział Kszczot w rozmowie z dziennikarzem TVPSport. - Nie było lekko. To był szybki bieg. Całe mistrzostwa są wymagające, zawodnicy prezentują wyrównany poziom. Świetnie, że zakończyło się szczęśliwie. Obawiałem się rywali, wielu z nas miało szansę na dobry wynik. Wygrało doświadczenie. Zaprocentowały lata spędzone na bieżni, dzięki którym łatwiej było mi się odnaleźć w tym biegu - dodał złoty medalista z Łodzi.

Bardzo dobry znajomy Kszczota, Sylwester Bednarek (także zawodnik RKS Łódź) zajął siódmie miejsce w skoku wzwyż. Rozpoczął konkurs od pokonania w pierwszej próbie 2,19 metra, później zaliczył 2,24 (ale dopiero w trzecim podejściu). Wysokości 2,28 już nie dał rady. Aby zająć trzecie miejsce w stolicy Niemiec, trzeba było skoczyć 2,31.

Materiał oryginalny: Adam Kszczot po raz trzeci z rzędu został lekkoatletycznym mistrzem Europy w biegu na 800 metrów! - Express Ilustrowany