ADBL APC – uniwersalny środek do czyszczenia różnych powierzchni

Artykuł sponsorowany Fusion Marketing
ADBL jest bardzo znanym polskim producentem kosmetyków samochodowych. Marka ta jest ceniona praktycznie przez wszystkich zwolenników auto-detailingu. Jest chętnie wybierana przez osoby doświadczone oraz fachowców. Środki marki ADBL mają unikalną recepturę, a ponadto odznaczają się niezwykle wysoką skutecznością działania. Oprócz tego są bezpieczne w stosowaniu. Firma ADBL skupia się jednak nie tylko na produkcji kosmetyków samochodowych, ale też na akcesoriach i maszynach polerskich, w które mogą wyposażyć się właściciele aut. Tyczy się to także różnego rodzaju narzędzi, które będą potrzebne podczas wykonywania codziennych czynności pielęgnacyjnych. Przydadzą się np. w trakcie czyszczenia swojego samochodu.

APC - niezawodny środek czyszczący o uniwersalnym działaniu

APC to niezawodnie działający środek czyszczący, który zdobywa uznanie głównie ze względu na swoją uniwersalność. Słynie z właściwości czyszczących. Sprawdza się nie tylko w samochodach, ale też w gospodarstwach domowych.

APC to mieszanina starannie dobranych substancji chemicznych, które posiadają zasadowy odczyn. W jej składzie znajdzie się przede wszystkim substancje czyszczące oraz rozpuszczające wszelkiego rodzaju zabrudzenia. APC może być stosowany do czyszczenia wewnętrznego oraz zewnętrznego, przede wszystkim w autach. Z takim preparatem bez problemów usunie się wszystkie poważne zabrudzenia, ale też kurz, który może zalegać na desce rozdzielczej samochodu. Wykorzystuje się go do czyszczenia nawiewów czy też kieszeni drzwi. Odpowiada nie tylko za czyszczenie powierzchni, ale też za jej odtłuszczanie.

Z pomocą wspomnianego środka można również czyścić powierzchnie materiałowe, w tym fotele. W ten sposób odświeży się wybrane miejsca, a w samochodzie zapanuje długo wyczekiwana czystość. APC można użyć również w przypadku czyszczenia ciężkich zabrudzeń własnego silnika. Preparat poradzi sobie także z usuwaniem tłustych plam po smarze czy oleju. Jeśli chodzi o zastosowanie w gospodarstwie domowym, w tym przypadku warto postawić na regularne czyszczenie uszczelek lub też kafelków. APC okaże się strzałem w dziesiątkę w trakcie czyszczenia kuchenki. Oryginalne APC marki ADBL można odnaleźć na https://sklep.motogo.pl >>

APC - w jaki sposób stosować ten środek czyszczący?

Stosowanie środka czyszczącego APC nie jest zbyt skomplikowane, chociaż trzeba pamiętać o tym, aby dobrze go rozcieńczyć. Dozowanie może wynosić od 1:4 do 1:100. Ważne jest umiejętne dobieranie stężenia, zależnie od czyszczonej powierzchni lub też materiału. Pomocna może okazać się poniższa rozpiska:

• 1:3 - mycie felg czy też komory silnika,
• 1:5 - usuwanie zabrudzeń zewnętrznych,
• 1:10 - usuwanie bardzo lekkich zabrudzeń i czyszczenie gumy,
• 1:30 - usuwanie plam z tapicerki.

Sporządzenie roztworu środka czyszczącego z wodą sprawia, że zainteresowani mogą bez problemów przejść do czyszczenia wybranej powierzchni. Istotne jest jednak to, aby nasączyć środkiem APC ściereczkę wykonaną z mikrofibry, tak aby zadbać o czyszczoną powierzchnię. Może to być też pędzelek używany do detailingu auta lub też szczoteczka.

Jak działa Tornader Gun?

Gdy pierwszy raz wejdziemy w kontakt z oferowanym przez firmę Sonax modelem Tornador Gun, z pewnością zaskoczy nas jego wygląd. Klienci często określają go mianem połączenia pistoletu lakierniczego i znanej ze stadionów wuwuzeli. Nie ma tu klasycznej końcówki, ale charakterystyczna „trąbka” i to właśnie wewnątrz niej obraca się dysza. Samo urządzenie może współpracować z różnego rodzaju kompresorami będącymi w stanie dostarczać w ciągu minuty nawet 300 litrów powietrza.

Opis działania

Jeśli chcemy korzystać z modelu we właściwy sposób, w pierwszej kolejności powinniśmy uzupełnić zbiorniczek o roztwór detergentu. Dopiero na dalszym etapie sprzęt jest podłączany do źródła sprężonego powietrza. Już po naciśnięciu spustu sprawiamy, że pistolet zaczyna zasysać płyn ze zbiorniczka, a następnie – mieszać go z powietrzem. Nie mamy jednak do czynienia z rozpylaniem go, co jest charakterystyczne dla zwykłego pistoletu. Zamiast tego dochodzi do zawirowania strumienia, efekt końcowy można więc powodzeniem porównać do miniaturowego tornado. Pociąga to za sobą wymierne korzyści. Środek czyszczący nie jest wbijany w głąb materiału, który właśnie poddaje się czyszczeniu, dzięki czemu brud jest w stanie odrywać się z jego powierzchni. Efekt można porównać do tego, jakie daje czyszczenie tapicerki w klasyczny sposób, choć nie można nie docenić tego, że na czyszczoną powierzchnię trafia zdecydowanie mniej płynu. Zapewnienia producenta znajdują potwierdzenie podczas testów wykonywanych przez samych użytkowników. Strumień rozpylonego w ten nietypowy sposób detergentu może poradzić sobie nie tylko z najbardziej typowymi zanieczyszczeniami na tkaninach. Można mieć pewność, że dywaniki będą wyglądać, jak nowe, choć już w przypadku mocno poplamionych foteli konieczna staje się spora dawka wysiłku własnego. Typowy sprzęt do prania tapicerki nie ma wielu zastosowań, tu jednak, również tym razem, jest inaczej. Mamy do czynienia z urządzeniem radzącym sobie znakomicie nie tylko z gładkimi powierzchniami, ale i z tymi zakamarkami, które są trudno dostępne.

Dlaczego warto?

Warto podkreślić, że Tornader Gun to jedno z tych urządzeń, które są nie tylko skuteczne, ale i łatwe w użyciu. Charakteryzuje je wysoka jakość wykonania, a także znacznie większa wszechstronność niż ma to miejsce w odniesieniu do klasycznego odkurzacza piorącego. W skład zestawu nie wchodzi przy tym wyłącznie pistolet HCL-30 przeznaczony do tego, aby czyścić tapicerkę z wykorzystaniem sprężonego powietrza. Kupujący otrzymuje także szybkozłączkę męską, ssawki szczelinowe i okrągłe oraz redukcje pod wąż od odkurzacza. Najlepsze efekty przynosi podłączenie pistoletu do kompresora i podłączenie do niego z tyłu węża od odkurzacza. Ciśnienie, które będzie przepływać przez tego rodzaju pistolet przyczyni się do wibracji wężyka, możemy więc liczy na to, że uda się nam wydmuchać brud z tekstyliów różnego rodzaju. Odkurzacz jest w stanie skutecznie zasysać oderwane zanieczyszczenia. Spryskanie czyszczonej powierzchni specjalnym środkiem powinno nastąpić już po wstępnym odkurzaniu. Oryginalny tornador gun można odnaleźć na https://sklep.motogo.pl >>

Pasta do polerowania szyb - sposób na redukcję uszkodzeń

W toku użytkowania auta wiele jego elementów po prostu się zużywa - jest to jak najbardziej normalne, choć przez wielu kierowców trudne do zaakceptowania. Nawet niesamowita dbałość o samochód nie sprawi, żeby jego poszczególne części nie nosiły śladów eksploatacji - w końcu są regularnie użytkowane. Niektóre z nich po pewnym czasie trzeba więc będzie wymienić, ale są i takie, które można co pewien czas odpowiednio konserwować, by przywrócić je (lub spróbować to zrobić) do pierwotnego stanu. Elementami, które podlegają uszkodzeniom w czasie użytkowania są między innymi szyby. Nawet gdy auto stoi na parkingu czy przy ulicy szyby mogą ucierpieć - na skutek podnoszonych przez inne samochody zanieczyszczeń, jak piasek czy kamyki. Co zrobić, by przywrócić ich pierwotny wygląd? Można wykorzystać pastę do polerowania szyb!

Porysowana szyba - czemu jest problemem?

Porysowana szyba to nie tylko problem natury estetycznej. Nie przeszkadza jedynie tym właścicielom samochodów, którzy zwracają uwagę na szczegóły, lecz tak naprawdę utrudnia jazdę każdemu. Rysy - nawet te niewielkie - powodują załamywanie światła, przez co przyczyniają się do pogorszenia widoczności czy to przy jeździe pod słońce, czy też o zmroku. Kierowcy, którzy decydują się coś z tym zrobić mogą albo wymienić szybę (lub szyby), albo postarać się samodzielnie przywrócić jej stan pierwotny. Wystarczy użyć specjalnego środka - pasty do polerowania szyb!

Jak działa pasta do polerowania szyb?

Pasta do polerowania szyb dostępna jest w wielu sklepach - tak stacjonarnych, jak i internetowych. W zestawie znajduje się zarówno środek, jak i specjalna polerka. Co więcej, oprócz polerowania szyb można jej użyć również do reflektorów samochodowych, które przecież także w miarę użytkowania tracą blask i stają się pełne zarysowań czy uszkodzeń. Pasta wraz z polerką pozwalają wyrównać powierzchnię, a więc usunąć uszkodzenia. Żeby jednak było to możliwe, najpierw należy pozbyć się z owej powierzchni wszelkich zabrudzeń - inaczej może dojść do jeszcze większych uszkodzeń, jeśli na przykład do szyby nadal są przyczepione drobinki piasku czy kamyczki. Skuteczną pastę do polerowania zarysowań na szybach samochodowych można znaleźć w sklepie internetowym Motogo. Sprawdź więcej na https://sklep.motogo.pl/autoglym-car-glass-polish-mleczko-do-szyb-325ml-p874 >>

Jak właściwie używać past do polerowania szyb?

Przystępując do działania, trzeba umyć i dokładnie odtłuścić szybę. Następnie należy przygotować pastę - w tym celu miesza się zakupiony proszek dwutlenku ceru z wodą - aż do uzyskania jednolitej, gęstej konsystencji pasty. Najlepiej rozrabiać ją w plastikowym opakowaniu, dbając by pasta nie uległa zanieczyszczeniu, bo wówczas szyba może na tym tylko ucierpieć. Następnie filcowy krążek należy umieścić na polerce mechanicznej i ustawić obroty na około 600 na minutę, a w pierwszych momentach wartość ta powinna być jeszcze mniejsza. Polerkę z pastą należy dociskać do powierzchni szyby i wykonywać nią ruchy w różne strony - nie może być zbyt długo ustawiona w jednym miejscu, żeby w szybie nie pojawiło się zagłębienie. Jednocześnie trzeba dbać o to, by pasta nie wyschła, w razie potrzeby skrapiając ją wodą. Gdy zadanie będzie już skończone, resztki pasty należy wytrzeć miękką ścierką, a następnie ponownie umyć szybę.

Espuma

Espuma Cleaner Solutions jest brytyjską marką kosmetyków samochodowych, która może pochwalić się dobrej jakości produktami, jak i długim stażem na rynku. Jest to producent niezwykle skutecznych kosmetyków do aut, takich jak chociażby bezkwasowy płyn do wyczyszczenia felg, aktywna piana do wstępnego mycia, czernidło do opon, czy też APC - środek do czyszczenia różnorodnych powierzchni.

Kosmetyki do aut Espuma to bezpieczeństwo i skuteczność w jednym

Nasze auta każdego dnia narażane są na sporo negatywnych czynników. Dlatego tak istotne będzie, żeby odpowiednio zadbać o to, co znajduje się pod maską, ale również o to, co jest widoczne od razu. Na felgach gromadzi się spora ilość zanieczyszczeń, dlatego ich umycie to często proces wieloetapowy. Kosmetyki Wspina pozwalają na utrzymywanie auta w nieskazitelnej czystości.

Które produkty Eapuma najlepiej wybrać?

Najbardziej popularne pośród miłośników motoryzacji są bezkwasowe płyny do felg. Sklep Montogo posiada w ofercie sporo produktów, które bardzo dobrze radzą sobie z różnego typu zabrudzeniami. Jednym spośród nich jest właśnie wspomniany płyn Espuma, który idealnie nadaje się do felg stalowych i aluminiowych. Produkt ten mimo swojej mocy, jest zupełnie bezpieczny dla powierzchni lakieru, dzięki temu aplikacja jest łatwa i wygodna. Jego sporą zaletą jest także fakt, iż nie ma nieprzyjemnej woni. Istotne pozostaje to, żeby przed jego zastosowaniem sprawdzić, jakie proporcje są zalecane. Pomimo tego, iż płyn jest bezpieczny, stężenie nie winno być nazbyt duże, tym bardziej jeżeli stosujemy go na aluminium czy też pozostałe stopy metali.

Najlepszy spośród kosmetyków Espuma to piana aktywna

Nie da się ukryć, iż pośród najchętniej wybieranych produktów tejże marki wymienić można pianę aktywną, którą stosuje się celem wstępnego mycia. Dzięki niej możliwe jest szybkie i łatwe usuwanie brudu, który zalega długo na aucie. Zaleca się używanie tegoż środka z trzech powodów: jest bezpieczny dla sztucznych materiałów, skuteczny i wydajny. Kosmetyki do aut marki Espuma od wielu lat cisza się sporą popularnością - to już sprawdzone produkty, które umożliwiają utrzymanie pojazdu w czystości, nawet i po bardzo wymagającej trasie w błocie i deszczu. Kosmetyki marki Espuma odnaleźć można na sklep.motogo.pl/espuma-m36 >>

Coś dla ogumienia

W sklepie Motogo, poza płynami i pismami do czyszczenia aut, można znaleźć także produkty służące celem wymycia powierzchni gumowych. Niewątpliwie chodzi tutaj o ogumienie, ale oczywiście nie tylko. Jeżeli chcemy, aby nasze auto bardzo ładnie się prezentowało, musimy zadbać o najmniejszy szczegół. W oponach zwraca się głównie uwagę na ich bieżnik i przyczepność, niemniej nie jest możliwie do ukrycia, iż piękna czerń elementów gumowych daje wspaniały efekt. Czasami już po pierwszej przejażdżce po wyjeździe z salonu, opony potrafią zmatowieć, dlatego warto jest dbać o ich odpowiednie nabłyszczanie. Sprawdzi się w tej roli płyn Espuma, ale też dressing do ogumienia. Stosując takiego typu produkty, zwiększamy atrakcyjność auta, ale również zmniejszamy podatność powierzchni gumowych na brud i uszkodzenia.

Jeżeli chodzi o szeroko pojętą pielęgnację aut, to istotnym czynnikiem jest bezpieczeństwo. Środki powinny być nie tylko skuteczne, ale także bezpieczne dla lakieru samochodowego.

Materiał oryginalny: ADBL APC – uniwersalny środek do czyszczenia różnych powierzchni - Głos Wielkopolski

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3