Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Adrenalina wycofana z aptek. GIF wydał decyzję! Lek ratujący życie może być niebezpieczny dla pacjenta

OPRAC.:
Bartłomiej Romanek
Bartłomiej Romanek
Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z aptek leku Adrenalin Osel (Adrenaline), 1 mg/1 mL IM/IV/SC Solution for Injection
Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z aptek leku Adrenalin Osel (Adrenaline), 1 mg/1 mL IM/IV/SC Solution for Injection Pixabay
Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z aptek lek Adrenalin Osel (Adrenaline), 1 mg/1 mL IM/IV/SC Solution for Injection, Ampułka a 1 mg/ml. Produkt został wycofany w związku ze stwierdzeniem wady jakościowej, o której mowa powyżej. Podczas otwarcia leku może dojść do kruszeniu się ampułki, a w związku z tym nie ma pewności, czy resztki szkła nie dostały się do jej wnętrza i nie zanieczyściły produktu leczniczego.

Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z aptek leku Adrenalin Osel (Adrenaline), 1 mg/1 mL IM/IV/SC Solution for Injection.

GIF wycofał lek ratujący życie

Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynęło zgłoszenie z Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego z Łodzi o wystąpieniu wady jakościowej produktu leczniczego ADRENALIN OSEL 1 mg/1 mL IM/IV/SC Solution for Injection, (Adrenaline), Ampułka a 1 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań, numer serii 22607001, termin ważności 31.12.2025 r. polegającej na braku możliwości standardowego otwarcia leku, kruszeniu się ampułki, a w związku z tym, brakiem pewności czy resztki szkła nie dostały się do jej wnętrza i nie zanieczyściły produktu leczniczego - poinformował GIF w oficjalnym komunikacie.

Produkt może zagrażać życiu pacjentów

Na podstawie zgromadzonych danych występuje zagrożenie zdrowia i życia dla pacjenta w związku z brakiem możliwości użycia przedmiotowego produktu leczniczego ratującego życie a użycie go grozi możliwością podania pacjentowi leku zawierającego szkło.
W związku ze stwierdzeniem wady jakościowej, o której mowa powyżej, Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju ww.serii przedmiotowego produktu leczniczego.

Zgodnie z dyspozycją art. 108 ust. 4 pkt 2 u.p.f. organy Inspekcji Farmaceutycznej wydają decyzje w zakresie wstrzymania, zakazu wprowadzania, wycofania z obrotu lub stosowania produktów leczniczych w przypadku podejrzenia lub stwierdzenia, że dany produkt nie odpowiada ustalonym wymaganiom jakościowym lub został sfałszowany.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Jakie są najczęstsze przyczyny biegunki u dorosłych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera