Agnieszka Radwańska wróciła z dalekiej podróży i awansowała do ćwierćfinału Australian Open

Chociaż Agnieszka Radwańska przegrała pierwszego seta z Niemką Anną-Leną Friedsam to ostatecznie awansowała do ćwierćfinału Australian Open, chociaż w trzecim secie rywalka prowadziła już 5:2! Pod koniec meczu Niemka grała ze łzami w oczach.

Rozstawiona z czwórką Agnieszka Radwańska w czwartej rundzie Australian Open zmierzyła się z nierozstawioną Niemką Anną-Leną Friedsam, która w poprzednim spotkaniu pokonała Włoszkę Robertę Vinci (13). Krakowianka w pierwszym secie grała nerwowo, popełniła kilka prostych błędów i przegrała go w tie-breaku 6:7 (6:8).

W drugiej części Polka wreszcie złapała właściwy rytm i gładko ją zgarnęła wygrywając 6:1. Początek trzeciego seta wskazywał na kontynuację takiego scenariusza, bo Radwańska od razu przełamała Friedsman, po czym wykorzystała swój serwis i objęła prowadzenie 2:0. Niemka zdołała jednak odrobić straty i przy stanie 2:2 znów miała własne podanie i wyśrubowała wynik na 3:2. Krakowianka wyraźnie się zdekoncentrowała, zaczęła pokazywać złość i w efekcie za chwilę przegrywała już 2:5. Po własnym serwisie poprawiła wynik, ale stanęła przed koniecznością przełamania Niemki. Zaczęło się od 0:15, ale kolejne trzy piłki padły łupem Polki, która wygrała do 30. Wracająca z dalekiej podróży Radwańska wykorzystała także swój serwis - poprzedziła go pomoc medyczna związana z bólem w lewym udzie Friedsam - doprowadzając do remisu 5:5, chociaż przegrywała 15:30 i remisowała 40:40 i od porażki dzieliły ją dwie piłki.

W jedenastym gemie trzeciego seta rozpoczął się dramat Niemki, która nie była w stanie serwować i biegać. Ze łzami w oczach przegrała swoje podanie do 15, a w międzyczasie doznała kontuzji... drugiego uda i znów konieczna była pomoc medyczna. Po chwili serwująca Radwańska dokończyła dzieła, wygrywając piątego gema z rzędu i całego seta 7:5, meldując się w najlepszej ósemce turnieju.

W ćwierćfinale Radwańska zagra z Hiszpanką Carlą Suarez Navarro (10). W przypadku pokonania tej przeszkody w półfinale czekać będzie albo Serena Williams (USA, 1) albo Maria Szarapowa (Rosja, 5).

*Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
*Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ