Agnieszka Radwańska zagra z Venus Williams [WIDEO]

Hubert Zdankiewicz (AIP)
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska ARC
Agnieszka Radwańska pewnie pokonała 6:0, 7:5 Varvarę Lepczeko i awansowała do 1/8 finału turnieju Australian Open. teraz mecz Radwańska - Williams.

Agnieszka radwańska - Varvara Lepczenko :

Polka zaczęła w imponującym stylu. Skupiona, pewna, zabójczo skuteczna - w pierwszym secie popełniła tylko jeden niewymuszony błąd i w rezultacie nie oddała rywalce nawet gema. Pochodząca z Uzbekistanu reprezentantka USA wyglądała po jego zakończeniu na rozbitą psychicznie. Skarżyła się też na kłopoty z oddychaniem, wezwała nawet na kort lekarza.
Pomogło o tyle, że drugi set nie był już tak jednostronnym widowiskiem. Polka mogła zakończyć go wcześniej, ale zdekoncentrowała się prowadząc 5:2 i Lepczenko doprowadziła do remisu (broniąc w międczyczasie piłkę meczową). Końcówka należała jednak do Radwańskiej.

Był to ósmy pojedynek obu tenisistek. Radwańska wygrała po raz szósty, ale trzeba pamiętać, że leworęczna Lepczenko wygrała dwa poprzednie: w Stanford i Seulu, oba w 2014 roku. Stąd lekkie obawy o wynik tego meczu. Na szczęście bezpodstawne, bo nasza tenisistka prezentuje się na razie w Melbourne imponująco. W trzech meczach nie straciła jeszcze seta. Trzy wygrała do zera.

- Dwa ostatnie mecze z nią przegrałam, więc bardzo chciałam przerwać tę złą passę - nawiązała w pomeczowym wywiadzie do porażek z Lepczzenko Radwańska. - Byłam agresywna, skoncentrowana i to zaprocentowało. Jestem bardzo szczęśliwa - dodała Radwańska.

W 1/8 finału czeka ją trudniejsze zadanie, bo zagra z Venus Williams. Rozstawiona z numerem 18. Amerykanka pokonała 4:6, 7:6(7-3), 6:1 Włoszkę Camilę Giorgi, ubiegłoroczną finalistkę turnieju WTA w Katowicach. Bilans ich dotychczasowych spotkań jest niekorzystny dla Polki (4:5), ale warto przypomnieć, że jej ostatnia porażka ze starszą siostrą Sereny miala miejsce w 2010 roku (w Miami). Trzy kolejne mecze wygrała krakowianka. Ostatni latem ubiegłego roku, w finale turnieju w Montrealu.