Aicon 2023 w Rybniku: Młodzi ludzie zafascynowani kulturą Japonii anime bawią się na dwudniowym konwencie. Zobaczcie te stroje! Szałowe!

Barbara Kubica-Kasperzec
Barbara Kubica-Kasperzec
Jedni są przebrani za postacie z japońskich bajek, inni za na przykład ... "Gnijącą pannę młodą". W Rybniku, na terenie Zespołu Szkół Technicznych trwa dwudniowy konwent Aicon 2023. To impreza dla miłośników kultury japońskiej anime. Zobaczcie jak niezwykłe stroje przywieźli do miasta młodzi ludzie przybywające tłumnie z całej Polski!

Są młodzi ludzie z Łodzi, Piotrkowa, Tomaszowa Mazowieckiego. Co ich łączy? Pasja do kultury Kraju Kwitnącej Wiśni, chęć przebrania się, spędzenia czasu w nieco innym świecie. Bo tak to trzeba napisać - dla nas - dorosłych - to zupełnie inny świat. W Rybniku, na terenie Zespołu Szkół Technicznych trwa Aicon 2023, czyli konwent miłośników Japonii, japońskich bajek, komiksów. Wydarzenie to odbywa się w mieście już od 10 lat! Spotkania trwają przez 2 dni- bez przerwy. Odbywają się w tym czasie różnorodne atrakcje takie jak – panele, prelekcje, warsztaty, pokazy sztuk walki, koncerty, turnieje, gry planszowe, konkursy cosplay. Udostępniona zostaje także sala z konsolami, sala z matami do tańczenia, sala karaoke i wiele innych.

Grupy młodych ludzi przebranych za postacie z bajek, anime, filmów dla młodzieży - stojące przed popularnym, rybnickim "Tyglem" wzbudzają ogromne zainteresowanie i przechodniów i kierowców. Nie ma się co dziwić. Są barwni, radości, usmiechają się i przede wszystkim - świetnie się bawią. Do Rybnika zjechali z całego kraju.

Julię Trojanowską, uczennicę trzeciej klasy szkoły artystycznej z Piotrkowa Trybunalskiego na Śląsk dowieźli autem jej rodzice. Nastolatka miała na sobie niezwykły strój. Takiego nie kupimy w żadnym sklepie.

- Sama go zaprojektowałam, uszyłam. Na co dzień jestem uczennicą klasy artystycznej, uczę się projektowania ubrań - mówiła nam nastolatka.

Zza dalekiej Łodzi dojechał Kuba. On przechadzał się po szkole w stroju średniowiecznego rycerza - w ważącej kilkanaście kilogramów zbroi.

- Część kupiłem, część sam dopasowałem do siebie, a część - jak na przykład ten pas z mosiądzu ze znakiem herbowym - mam robione na zamówienie - mówił nam młody mężczyzna.

Malwina dojechała na konwent z sąsiedniego Wodzisławia Śląskiego. W miejskim autobusie wywołała jednak niemałą sensację. Przebrana była bowiem za... pannę młodą, a skórę miała pomalowaną na niebiesko.

- Ludzie na przystanku chcieli sobie robić ze mną zdjęcia - śmiała się nastolatka.

Grupa Miłośników Japonii "TSURU" powstała w 2012 roku z inicjatywy kilku osób z okolic Rybnika, dzielących te same pasje i pragnących propagować kulturę japońską na terenie górnego śląska. Symbolem jest TSURU, co w języku japońskim oznacza żuraw.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Sztuczna inteligencja pomoże stacjom radiowym?

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie