Akademia Humanitas zaprasza na studia! Poznaj atrakcyjne nowości w ofercie uczelni

Materiał informacyjny Wyższa Szkoła Humanitas

Czas matur to czas życiowych wyborów. Są one istotne, wiążące i bezpośrednio wpływają na przyszłe życie zawodowe. Wybór dobrej uczelni i praktycznego kierunku, cenionego na rynku pracy to podstawa. W nadchodzącym roku akademickim Akademia Humanitas wprowadza do swojej oferty nowe, atrakcyjne kierunki i specjalności. Studenci będą mieli do wyboru bogatą gamę ścieżek kształcenia, które będą dostępne w trybie online lub hybrydowym. To pozwoli na efektywne połączenie nauki z pracą zawodową i innymi obowiązkami.

Uczelnia dąży do zapewnienia studentom najnowszych i najbardziej aktualnych treści nauczania, które pozwolą im zdobyć kompetencje potrzebne na rynku pracy XXI wieku.

- Humanitas stawia na innowacyjne podejście do kształcenia, które łączy różnorodne obszary wiedzy, takie jak zarządzanie, psychologia i prawo, aby przygotować absolwentów do wyzwań współczesnego rynku pracy - podkreśla prof. Michał Kaczmarczyk.

Akademia Humanitas to renomowana uczelnia, która od ponad 25 lat cieszy się uznaniem studentów i pracodawców. Kładzie nacisk na jakość kształcenia, innowacyjność, rozwijanie praktycznych umiejętności i dbałość o rozwój osobisty studentów.

Unikatowa oferta dydaktyczna

Akademia Humanitas posiada w swojej ofercie oryginalną propozycję - specjalność "detektywistyka", dostępna na kierunku bezpieczeństwo narodowe jest skierowana do osób, które chcą poznać tajniki technik kryminalistycznych. Specjalność oferuje możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności przydatnych w służbach specjalnych, policji, wojsku oraz agencjach detektywistycznych.

Atrakcyjne specjalności uczelnia przygotowała także na kierunkach: administracja (zarządzanie miastem, koordynator ds. dostępności, administracja celno-skarbowa), zarządzanie (zakupy w nowoczesnych organizacjach), psychologia (psychoterapia kliniczna, diagnoza psychologiczna) oraz informatyka: inżynieria DevOps, internet rzeczy oraz web development z elementami grafiki, a także nowości na kierunku: inżynieria danych z wykorzystaniem artificial intelligence

W Sosnowcu uruchomione będą także studia z zakresu dietetyki oraz pedagogiki środowiskowej.

- Pierwszy z kierunków poświęcony jest problematyce zdrowego odżywiania, poradnictwa żywieniowego, technologii przygotowywania potraw dietetycznych, zapobiegania chorobom spowodowanym błędami żywieniowymi czy roli diety w sporcie i odnowie biologicznej. Po dietetyce można pracować w szpitalach, przychodniach, klubach SPA i fitness, sanatoriach czy firmach cateringowych zajmujących się produkcją oraz dystrybucją zdrowej żywności - wylicza prof. Michał Kaczmarczyk, rektor uczelni.

- Z kolei pedagogika środowiskowa to kierunek dla osób zainteresowanych zdobyciem kwalifikacji zawodowych w zakresie zawodu pedagoga-terapeuty środowiskowego, prowadzącego działania w środowisku lokalnym, np. w świetlicach środowiskowych, warsztatach terapeutycznych, placówkach kultury. Zapotrzebowanie na tego rodzaju ekspertów dynamicznie rośnie, m.in. ze względu na pojawiających się w Polsce uchodźców w Ukrainy i konieczność zapewnienia im kompleksowego wsparcia, mającego na celu włączenie całych rodzin do polskiej kultury i życia społecznego - dodaje.

Innowacje dydaktyczne

Nowoczesna uczelnia, która chce sprostać wymaganiom studentów i rynku edukacyjnego, musi być wyposażona w najnowocześniejsze narzędzia i technologie wspierające proces kształcenia. Akademia Humanitas to również nowoczesne technologie edukacyjne. Dzięki wielomilionowemu dofinansowaniu ze środków unijnych, uczelnia zrealizowała wiele projektów edukacyjnych, a także zainwestowała w rozwój infrastruktury dydaktycznej i badawczej oraz zakup nowoczesnego sprzętu i pomocy dydaktycznych dostosowanych do poszczególnych kierunków.

W październiku studenci będą mogli korzystać z 5 nowoczesnych laboratoriów specjalistycznych: językowego, elektroradiologicznego, kryminalistycznego, pedagogicznego oraz laboratorium BHP, a także pracowni psychologicznej, pracowni ogrodowej sensoryki oraz pracowni symulacji rozpraw sądowych.

Podczas zajęć studenci będą pracować z autorskimi matami edukacyjnymi i grami do programowania cyfrowego, a także korzystać z gogli do wirtualnej rzeczywistości Microsoft HoloLens 2. Studenci kierunku informatyka będą mieli również dostęp do prywatnej chmury - modelu On-Premise, co pozwoli im zapoznać się z realnym środowiskiem zawodowym.

"Wykonujemy potrzebę kształcenia praktycznego od ponad 25 lat, dlatego doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest odpowiednie wyposażenie techniczne" - przekonuje prof. Michał Kaczmarczyk, rektor Akademii Humanitas.

Dzięki nowoczesnym technologiom uczelnia będzie mogła jeszcze lepiej dostosować swoją ofertę edukacyjną do aktualnych potrzeb studentów i rynku pracy, zapewniając wysoki poziom nauczania i rozwijając praktyczne umiejętności studentów.

www.humanitas.edu.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!