Akcja CBŚP na Śląsku. Przejęto materiały wybuchowe, broń i marihuanę. Zorganizowana akcja mundurowych w 8 województwach

Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
Zorganizowana akcja CBŚP. Zabezpieczono materiały wybuchowe i broń.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Zorganizowana akcja CBŚP. Zabezpieczono materiały wybuchowe i broń.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE CBŚP
Udostępnij:
Działania CBŚP w 8 województwach Polski, w tym na Śląsku. Policjanci z wydziału do zwalczania aktów terroru Centralnego Biura Śledczego Policji, wspólnie z funkcjonariuszami z zarządów terenowych CBŚP przejęli materiały wybuchowe, broń i narkotyki. To była zorganizowana akcja mundurowych. Jak poinformowała klobucka.pl w naszym województwie działania były prowadzone m.in. w Krzepicach.

Zorganizowane akcja CBŚP. Broń, materiały wybuchowe i narkotyki

Policjanci z wydziału do zwalczania aktów terroru Centralnego Biura Śledczego Policji, wspólnie z funkcjonariuszami z zarządów terenowych CBŚP, przeprowadzili kolejną, zorganizowaną akcję. Ponad 90 policjantów przeszukało 25 posesji i mieszkań, na terenie ośmiu województw, w tym województw śląskiego, a także pomorskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, wielkopolskiego oraz mazowieckiego.

Funkcjonariusze wytypowali osoby, które mogły nielegalnie wytwarzać mieszaniny pirotechniczne i posiadać prekursory materiałów wybuchowych. Przejęto broń i materiały wybuchowe, a także narkotyki.

Nie przeocz

Zabezpieczone w trakcie działań substancje chemiczne zostaną poddane szczegółowym badaniom przez biegłych. Na podstawie ich ekspertyz zostanie podjęta decyzja o przedstawieniu zarzutów osobom, u których je zabezpieczono.

Policjanci przejęli:

  • 1 kilogram materiałów wybuchowych,
  • 4 kg mieszanin pirotechnicznych,
  • ponad 20 kg sypkich i prawie 35 l płynnych prekursorów materiałów wybuchowych,
  • zabezpieczono także 75 kg substancji chemicznych mogących posłużyć do wytwarzania materiałów wybuchowych
  • oraz 10 sztuk samodziałowych urządzeń wybuchowych.
  • policjanci przejęli również 2 jednostki broni palnej,
  • 3 paralizatory
  • marihuanę.

Akcja została przeprowadzona przez CBŚP i funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, wspólnie z ekspertami z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji i Komend Wojewódzkich Policji, jak również policyjnymi pirotechnikami z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji, przy wsparciu miejscowych jednostek policji. W działaniach został wykorzystany specjalistyczny sprzęt używany przez pirotechników CBŚP, m.in. analizatory materiałów wybuchowych.

- Zgodnie z kodeksem karnym wytwarzanie lub obrót substancjami, materiałami i urządzeniami niebezpiecznymi bez wymaganych zezwoleń jest zabroniony. Osoba posiadająca takie substancje może odpowiadać za sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy lub zdarzenia określonego w art. 163 kk. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności - informują funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji.

Zobacz koniecznie

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Środki z KPO obniżą inflację - komentarz

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie