Akcja charytatywna w Bielsku-Białej. Kolejna edycja „Zabawki ratują zwierzaki”

Kamil Lorańczyk
Kamil Lorańczyk
Kiermasz charytatywny już w sobotę, 10 czerwca.
Kiermasz charytatywny już w sobotę, 10 czerwca. Galeria Sfera
Zabawki po raz kolejny mogą pomóc bezdomnym zwierzętom, którymi opiekuje się Fundacja Psia Ekipa – Razem dla zwierząt. Wszystko za sprawą charytatywnego kiermaszu organizowanego 10 czerwca przez Galerię Sfera i Fundację Ekologiczną ARKA.

Zabawki ratują zwierzaki! W Galerii Sfera w Bielsku-Białej po raz kolejny odbędzie się charytatywny kiermasz

Mieszkańcy Bielska-Białej już teraz mogą przynieść do Punktu Informacyjnego Galerii zbędne maskotki, samochodziki, lalki lub klocki. Trafią one na kiermasz, który odbędzie się 10 czerwca.

Dochód z akcji „Zabawki ratują zwierzaki” zostanie przeznaczony na realizację działań Fundacji Psia Ekipa – Razem dla zwierząt. Organizacja założona w 2017 roku zajmuje się m.in. zapewnieniem schronienia i opieki weterynaryjnej bezdomnym lub skrzywdzonym psom i kotom, udzielaniem kompleksowej pomocy schroniskom oraz zwiększaniem świadomości społecznej na temat bezdomności zwierząt.

– Zwierzęta potrzebują naszej pomocy z prostego powodu: same nie dadzą sobie rady. O tym, jak wiele jest jeszcze do zrobienia, wiedzą wszyscy, którzy kiedykolwiek byli w schronisku lub pracowali w organizacjach prozwierzęcych. Zapału do działania nie brakuje. Na drodze pojawiają się jednak przeszkody w postaci ograniczonych funduszy na leczenie czy zakup karmy. Stąd też nasza akcja – mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca wydarzenia.

Wsparcie akcji jest niezwykle proste. Każdy chętny może przynieść niepotrzebne zabawki do Punktu Informacyjnego Galerii Sfera, który jest czynny w godz. 10:00-18:00. Wszystkie zgromadzone przedmioty zostaną wystawione podczas kiermaszu, który odbędzie się w sobotę, 10 czerwca, w Foyer Galerii II.

Jak sugerują organizatorzy, udział w akcji „Zabawki ratują zwierzaki” dla jednych może być okazją do generalnych porządków w domu, dla innych zaś – szansą na zdobycie pięknych zabawek w bardzo okazyjnych cenach.

– Jednym z założeń naszej strategii jest angażowanie się działania bliskie lokalnej społeczności i propagowanie idei drugiego obiegu. Wiele z nich – tak jak zbliżający się kiermasz zabawek – ma charakter cykliczny. Cieszymy się na kolejną współpracę z Fundacją Ekologiczną ARKA, zwłaszcza że wyraźnie widać efekty naszych działań. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie ogromne zaangażowanie mieszkańców Bielska-Białej, za które serdecznie dziękuję – mówi Dagmara Gąsiorek, marketing manager Galerii Sfera.

Wcześniejsze edycje akcji charytatywnej „Zabawki ratują zwierzaki” pozwoliły zgromadzić środki finansowe na działalność organizacji zajmujących się leczeniem i rehabilitacją bezdomnych zwierząt, m.in. Fundacji Mysikrólik, Stowarzyszenia KOTełkowa Drużyna, Grupy DOMDLAPSA i Fundacji Przystań Ocalenie.

Galeria Sfera w Bielsku-Białej to największa galeria handlowa Podbeskidzia (132 000 m2 powierzchni użytkowej), pierwsze centrum handlowe IV generacji w regionie i pierwszy projekt w Polsce, który zrewitalizował pofabryczne tereny miejskie, przywracając im użytkowy charakter. To także wyjątkowe portfolio 250 czołowych polskich i zagranicznych marek.

Nie przeocz

Zobacz także

Paweł Szrot ostro o "Zielonej Granicy"."To porównanie jest uprawnione"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie