Akcja Kolej na Ferie rozpoczęta. Uczniowie za darmo jeżdżą...

  Akcja Kolej na Ferie rozpoczęta. Uczniowie za darmo jeżdżą Kolejami Śląskimi

  tos

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Akcja Kolej na Ferie rozpoczęta. Uczniowie za darmo jeżdżą Kolejami Śląskimi
  1/6
  przejdź do galerii

  ©tos

  Dzieci i młodzież z terenu województwa śląskiego rozpoczęły właśnie dwutygodniowe ferie zimowe. W tym roku ciekawą ofertą spędzenia wolnego czasu jest możliwość skorzystania przez uczniów z darmowych przejazdów Kolejami Śląskimi.
  Akcję Kolej na Ferie wprowadzono z inicjatywy Zarządu Województwa Śląskiego.

  - Otrzymaliśmy już informację, że różne grupy z tego korzystają. Dzisiaj na dworcu spotykamy się z grupą harcerzy ze Śląskiej Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego, którzy jadą na wycieczkę do Raciborza korzystając z tej akcji - mówi Michał Woś, wicemarszałek województwa śląskiego.

  Przez całe ferie zimowe wszystkie dzieci w województwie śląskim mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów na wszystkich liniach Kolei Śląskich - nie tylko do Częstochowy czy w Beskidy, ale też podczas codziennego przejazdu do Zakopanego.
  Bo weekendowy "Ornak" do stolicy Tatr podczas ferii dojeżdża codziennie. Nie trzeba udawać się do kasy biletowej po bilet bezpłatny, wystarczy posiadać przy sobie jedynie dokument stwierdzający wiek dziecka. Z promocji można korzystać przez całe ferie zimowe.

  - Nie wszystkie rodziny stać na to, żeby zapewnić bilety dla dzieci. Chcemy też w ten sposób odciążyć rodziców od tego obowiązku. Transport kolejowy w zarządzie województwa traktujemy jako usługę publiczną. Jeżeli z podatków dopłacamy prawie 140 milionów złotych do kolei, a z biletów zwraca się jedna trzecia, to oznacza to, że powinniśmy mieć możliwość takiego oddziaływania na kolej, żeby ulżyć podatnikom - mówi Michał Woś.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Czy Katowice nadają się do mieszkania? Panel dyskusyjny DZ  Gala Plebiscytu Sportowiec Roku woj. śląskiego


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo