Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Akcja rekrutacja na Politechnice Śląskiej na rok akademicki 2021/2022. Kandydaci mają do wyboru prawie 60 kierunków. Trwa letni nabór

OPRAC.:
Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
Trwa rekrutacja na Politechnikę Śląską
Trwa rekrutacja na Politechnikę Śląską Mat. Politechniki Śląskiej
Na Politechnice Śląskiej trwa akcja rekrutacja. Tegoroczna rekrutacja ruszyła 19 maja. Kandydaci mają do wyboru prawie 60 kierunków studiów, w tym 13 nowych. Politechnika Śląska to najstarszy na Górnym Śląsku uniwersytet techniczny i jedna z 10 uczelni badawczych w kraju. Letnia rejestracja na studia potrwa do 7 lipca.

Politechnika Śląska rekrutuje nowych studentów

Na Politechnice Śląskiej w Gliwicach rekrutacja rozpoczęła się 19 maja. W tym dniu został otwarty uczelniany system elektronicznej rejestracji. Kandydaci rejestrują się w systemie i zakładają konta rekrutacyjne i online wybierają kierunki, na których chcieliby studiować.

Kandydaci mają do wyboru prawie 60 kierunków studiów, w tym 13 nowych. Letnia rekrutacja w I naborze na studia pierwszego stopnia oraz studia jednolite magisterskie rozpoczęła się 19 lipca i potrwa do 7 lipca. Wynika przyjęć na studia na rok akademicki 2021/2022 poznamy 20 lipca.

Politechnika Śląska to najstarszy na Górnym Śląsku uniwersytet techniczny i jedna z 10 uczelni badawczych w kraju. Główną siedzibą Politechniki Śląskiej są Gliwice, ale uczelnia jest także obecna w Katowicach, Zabrzu i w Rybniku.

Wśród licznych kierunków studiów, które oferuje Politechnika Śląska można wymienić m.in. analitykę biznesową, architekturę, architekturę wnętrz, automatykę i informatykę przemysłową, bezpieczeństwo i higienę pracy, biotechnologię, chemię i technologię materiałów budowlanych, elektronikę, energetykę czy inżynierię lotniczą i kosmiczną.

Musisz to wiedzieć

Harmonogram rekrutacji letniej 2021 na Politechnice Śląskiej:

  • 19 maja - rozpoczęcie rejestracji
  • do 7 lipca (g. 6.59) - rejestracja, wybór kierunków studiów, opłata rekrutacyjna, uzupełnienie wyniku ze świadectwa dojrzałości
  • 12 lipca (g. 12.00) - sprawdzenie czy kandydat zakwalifikował się na wybrany kierunek
  • do 17 lipca (g. 12.00) - złożenie wymaganych dokumentów
  • 20 lipca (g. 12.00) - publikacja wyniku przyjęć na kontach kandydatów.

Rekrutacja w drugim naborze letnim rozpocznie się 27 lipca i potrwa do 26 lipca. Wyniki studenci tej rekrutacji poznają 31 lipca. Nabór trzeci ruszy 3 sierpnia i potrwa do 2 września. Wyniki tego naboru kandydaci poznają 9 września. Nabór czwarty z kolei rozpocznie się 10 września i rejestracja na studia potrwa do 15 września. Wyniki tego naboru będą znane 23 września.

Koła naukowe, Igry i organizacje turystyczne Politechniki Śląskiej

Politechnika Śląska powstała w 1945 roku, jako zaplecze naukowo-dydaktyczne dla najbardziej uprzemysłowionego okręgu w Polsce i jednocześnie jednego z bardziej zindustrializowanych obszarów w Europie – Górnego Śląska. Przez 75 lat dotychczasowego funkcjonowania stanowi istotną instytucję życia publicznego i pełni szczególną rolę kulturotwórczą i opiniotwórczą w regionie.

Politechnika Śląska zajmuje 5. miejsce w Polsce w rankingu uczelni, których absolwenci zajmują stanowiska prezesów dużych firm (Ranking „Rzeczypospolitej” 2020).

Studenci pragnący przede wszystkim rozwoju naukowego mają możliwość działać w ponad 180 studenckich kołach naukowych. Warto wymienić choćby takie koła naukowe jak: PolSl Racing, Silesian Greenpower, AI-METH, Silesian Aerospace Technologies czy High Flyers, których członkowie odnoszą liczne sukcesy na arenach ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Zobacz koniecznie

Najbardziej spektakularną akcją samorządu są corocznie organizowane juwenalia Politechniki Śląskiej, czyli Igry. Stałym punktem wydarzenia jest tradycyjny korowód przebierańców. Dodajmy, że na Politechnice Śląskiej działają trzy organizacje turystyczne:

  • Akademicki Klub Turystyczny „Watra”,
  • Studenckie Koło Przewodników Górskich „Harnasie”
  • oraz Akademicki Klub Podwodny „Kalmar”.

Na uczelni funkcjonuje także, działający na terenie miasteczka akademickiego, Ośrodek Radia Studenckiego oraz Akademicki Klub Krótkofalowców.

Nie przeocz

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera