Politechnika Śląska rekrutuje nowych studentów
Na Politechnice Śląskiej w Gliwicach rekrutacja rozpoczęła się 19 maja. W tym dniu został otwarty uczelniany system elektronicznej rejestracji. Kandydaci rejestrują się w systemie i zakładają konta rekrutacyjne i online wybierają kierunki, na których chcieliby studiować.
Kandydaci mają do wyboru prawie 60 kierunków studiów, w tym 13 nowych. Letnia rekrutacja w I naborze na studia pierwszego stopnia oraz studia jednolite magisterskie rozpoczęła się 19 lipca i potrwa do 7 lipca. Wynika przyjęć na studia na rok akademicki 2021/2022 poznamy 20 lipca.
Politechnika Śląska to najstarszy na Górnym Śląsku uniwersytet techniczny i jedna z 10 uczelni badawczych w kraju. Główną siedzibą Politechniki Śląskiej są Gliwice, ale uczelnia jest także obecna w Katowicach, Zabrzu i w Rybniku.
Wśród licznych kierunków studiów, które oferuje Politechnika Śląska można wymienić m.in. analitykę biznesową, architekturę, architekturę wnętrz, automatykę i informatykę przemysłową, bezpieczeństwo i higienę pracy, biotechnologię, chemię i technologię materiałów budowlanych, elektronikę, energetykę czy inżynierię lotniczą i kosmiczną.
Musisz to wiedzieć
Harmonogram rekrutacji letniej 2021 na Politechnice Śląskiej:
- 19 maja - rozpoczęcie rejestracji
- do 7 lipca (g. 6.59) - rejestracja, wybór kierunków studiów, opłata rekrutacyjna, uzupełnienie wyniku ze świadectwa dojrzałości
- 12 lipca (g. 12.00) - sprawdzenie czy kandydat zakwalifikował się na wybrany kierunek
- do 17 lipca (g. 12.00) - złożenie wymaganych dokumentów
- 20 lipca (g. 12.00) - publikacja wyniku przyjęć na kontach kandydatów.
Rekrutacja w drugim naborze letnim rozpocznie się 27 lipca i potrwa do 26 lipca. Wyniki studenci tej rekrutacji poznają 31 lipca. Nabór trzeci ruszy 3 sierpnia i potrwa do 2 września. Wyniki tego naboru kandydaci poznają 9 września. Nabór czwarty z kolei rozpocznie się 10 września i rejestracja na studia potrwa do 15 września. Wyniki tego naboru będą znane 23 września.
Koła naukowe, Igry i organizacje turystyczne Politechniki Śląskiej
Politechnika Śląska powstała w 1945 roku, jako zaplecze naukowo-dydaktyczne dla najbardziej uprzemysłowionego okręgu w Polsce i jednocześnie jednego z bardziej zindustrializowanych obszarów w Europie – Górnego Śląska. Przez 75 lat dotychczasowego funkcjonowania stanowi istotną instytucję życia publicznego i pełni szczególną rolę kulturotwórczą i opiniotwórczą w regionie.
Politechnika Śląska zajmuje 5. miejsce w Polsce w rankingu uczelni, których absolwenci zajmują stanowiska prezesów dużych firm (Ranking „Rzeczypospolitej” 2020).
Studenci pragnący przede wszystkim rozwoju naukowego mają możliwość działać w ponad 180 studenckich kołach naukowych. Warto wymienić choćby takie koła naukowe jak: PolSl Racing, Silesian Greenpower, AI-METH, Silesian Aerospace Technologies czy High Flyers, których członkowie odnoszą liczne sukcesy na arenach ogólnopolskiej i międzynarodowej.
Zobacz koniecznie
Najbardziej spektakularną akcją samorządu są corocznie organizowane juwenalia Politechniki Śląskiej, czyli Igry. Stałym punktem wydarzenia jest tradycyjny korowód przebierańców. Dodajmy, że na Politechnice Śląskiej działają trzy organizacje turystyczne:
- Akademicki Klub Turystyczny „Watra”,
- Studenckie Koło Przewodników Górskich „Harnasie”
- oraz Akademicki Klub Podwodny „Kalmar”.
Na uczelni funkcjonuje także, działający na terenie miasteczka akademickiego, Ośrodek Radia Studenckiego oraz Akademicki Klub Krótkofalowców.
Nie przeocz
iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?