Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Akcja straży granicznej z Rudy Śląskiej. Zatrzymano Filipińczyków pracujących "na czarno"

OPRAC.:
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Właściciel podmiotu gospodarczego również naruszył przepisy ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, za co zgodnie z przepisami grozi kara grzywny od 1 tysiąca do 30 tysięcy złotych
Właściciel podmiotu gospodarczego również naruszył przepisy ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, za co zgodnie z przepisami grozi kara grzywny od 1 tysiąca do 30 tysięcy złotych Straż Graniczna w Raciborzu
Sześciu obywateli Filipin zostało zatrzymanych przez strażników granicznych z Rudy Śląskiej. To wynik kontroli legalności zatrudnienia w jednej z firm produkcyjnych na terenie województwa śląskiego. Wobec obcokrajowców wydano decyzję zobowiązującą ich do powrotu do własnego kraju.

Obcokrajowcy zatrudnieni "na czarno" w województwie śląskim

Kontrola dotycząca legalności wykonywania pracy przez cudzoziemców miała miejsce 13 listopada. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej sprawdzali także legalność powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom. W wyniku kontroli ujawniono sześciu obywateli Filipin, którzy nie posiadali odpowiedniego zezwolenia na pracę.

- Obcokrajowcy zostali skierowani przez Agencję Pracy Tymczasowej mającej swoją siedzibę na terenie województwa Podlaskiego do pracy fizycznej w hali produkcyjnej jednej z firm na terenie województwa śląskiego. Jednakże nie posiadali przy tym odpowiedniego zezwolenia na pracę - przekazuje ppor. SG Szymon Mościcki, rzecznik prasowy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

Komendant z placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej wydał wobec cudzoziemców decyzje zobowiązujące ich do powrotu w ciągu 30 dni oraz o zakazie ponownego wjazdu na terytorium RP i innych państw Strefy Schengen na okres 1 roku.

Kara dla pracodawcy

Jak informuje straż graniczna, właściciel firmy zatrudniającej Filipińczyków naruszył przepisy ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, za co zgodnie z przepisami grozi kara grzywny od 1 tysiąca do 30 tysięcy złotych.

- W związku z popełnionym wykroczeniem w przedmiocie nielegalnego powierzenia wykonywania pracy cudzoziemcom wobec pracodawcy zostaną przeprowadzone czynności wyjaśniające, a następnie funkcjonariusze skierują do sądu wniosek o jego ukaranie - dodaje por. SG Szymon Mościcki.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera