Alicja Klasik z Rybnika mistrzynią świata kadetek w szpadzie

Kacper Jurkiewicz
Alicja Klasik z Rybnika została mistrzynią świata kadetek w szpadzie.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuń zdjęcia w prawo - wciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE FIE Fencing Channel/YouTube
Alicja Klasik została mistrzynią świata kadetek w szpadzie. 17-letnia rybniczanka wygrała 10 kwietnia zawody w Egipcie. To jej kolejny sukces w szpadzie i jak do tej pory największy.

Rybnik musi dziś pękać z dumy. Ma mistrzynię świata kadetek w szpadzie. Ten wspaniały tytuł wywalczyła Alicja Klasik podczas Mistrzostwa Świata w szermierce kadetów i juniorów. Półfinały i finał odbyły się w sobotę, 10 kwietnia, w Egipiie. Alicja po zwycięskich walkach stanęła na podium.

Kliknij poniżej i zobacz zdjęcia

Polskę w zawodach wśród kobiet reprezentowały dwie mieszkanki Rybnika, Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak. Do Egiptu poleciały z trenerem, Arturem Fajkisem. Jak informował klub Szermierka RMKS Rybnik, Kinga Zgryźniak po znakomitych walkach eliminacyjnych niestety przegrała o "32" i zajęła 34 miejsce.

Alicja Klasik urodziła się 14 lutego 2004 roku. To nie były jej pierwsze tak ważne zawody. Zawodniczka rozwija się od lat, zdobywając kolejne tytuły. Brała udział w poprzednich edycjach tych zawodów. W końcu, po ciężkiej pracy i zapewne niezliczonej ilości treningów udało się jej zdobyć najwyższe miejsce. To niebywały sukces 17-latki. Gratulujemy.