Alior Leasing daje mieszkańcom województwa śląskiego pełen dostęp do internetowych aukcji poleasingowych pojazdów i urządzeń

Akcja specjalna Alior Leasing dla Śląskiego
Czy w Polsce można kupić samochód z pewnego źródła, bez pośredników i w atrakcyjnej cenie? Alior Leasing przekonuje, że tak. W trudnym czasie pandemii koronawirusa daje mieszkańcom województwa śląskiego pełen dostęp do internetowych aukcji używanych pojazdów i maszyn. Sprawdziliśmy - oferty są rzeczywiście atrakcyjniejsze niż w komisie czy na giełdzie.

Licytacje odbywają się na stronie internetowej alior.autoprzetarg.pl. Na sprzedaż Alior Leasing wystawia auta osobowe i dostawcze, ciężarówki, naczepy, a także maszyny rolnicze i budowlane oraz wyposażenie biur i zakładów usługowych.

BEZ POŚREDNIKA, BEZ WYSOKIEJ MARŻY

- Wszystkie przedmioty trafiają do nas od klientów, którzy z różnych powodów bądź rezygnują z umowy leasingu, bądź nie decydują się wykupić pojazdów lub maszyn na koniec trwania leasingu. Posiadamy w ofercie całe spektrum przedmiotów – od praktycznie nowych, przez kilkumiesięczne, po takie z dłuższą metryką. Wystawione na aukcji samochody czy urządzenia posiadają opis przygotowany przez niezależnego, certyfikowanego eksperta. Jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie - na miarę swoich potrzeb i portfela. Nasza oferta jest szczególnie atrakcyjna dla firm, które potrzebują od ręki i w dobrej cenie narzędzi do rozwoju swojego biznesu – podkreśla zalety oferty Mariusz Kolankowski, członek Zarządu Alior Leasing odpowiadający za sprzedaż.

Jak podkreśla nasz rozmówca, ostateczne ceny są bardzo konkurencyjne względem tych, które na rynku ustalają komisy oraz indywidualni handlarze sprzedający pojazdy, na przykład na giełdach czy portalach internetowych. Dzieje się tak z bardzo prostej przyczyny – wyeliminowania pośrednika narzucającego swoją marżę, nierzadko bardzo wysoką.

- Kupując auto bezpośrednio na alior.autoprzetarg.pl klient oszczędzi. Prowizja, którą zwyczajowo pobiera komis czy handlarz, zostaje w kieszeni nabywcy. Krótszy łańcuch sprzedaży oznacza mniejsze koszty zakupu – mówi Mariusz Kolankowski z Alior Leasing.

Sprawdziliśmy, czy ceny kilku konkretnych modeli samochodów wystawionych na licytację na portalu alior.autoprzetarg.pl rzeczywiście są niższe niż u konkurencji. Szybka weryfikacja ofert pokazała, że na alior.autoprzetarg.pl w dobrej cenie bez problemu można kupić wymarzone auto marki premium, a pojazd z segmentu kompakt – znacznie poniżej średniej rynkowej wartości.

POJAZD SPRAWDZONY PRZEZ RZECZOZNAWCĘ

Ale w przypadku oferty motoryzacyjnej Alior Leasing nie tylko cena robi różnicę. Każdy przedmiot, jaki trafia na aukcję, został wcześniej gruntownie i kompleksowo sprawdzony przez niezależnego od Alior Leasing certyfikowanego eksperta. Spółka korzysta w tym zakresie z usług renomowanych i profesjonalnych podmiotów – PZMot oraz DEKRA.

Opinie biegłych znajdują się przy każdej aukcji licytowanego przedmiotu. W przypadku samochodów taka opinia zawiera dane dotyczące nie tylko na przykład roku produkcji i dotychczasowej historii pojazdu, ale też wyposażenia, wysokości bieżnika opon czy grubości powłoki lakierniczej na poszczególnych elementach karoserii.

- Klient czytając ekspertyzę wie, czy jest to przedmiot, jaki go interesuje. Czarno na białym prezentujemy stan techniczny przedmiotów. Rzetelne ekspertyzy niezależnych rzeczoznawców dają gwarancję, że sprzedaż odbędzie się w sposób maksymalnie przejrzysty i uczciwy – zaznacza Mariusz Kolankowski.

Klienci zainteresowani danym modelem samochodu czy pojazdu ciężarowego mogą osobiście dokonać oględzin, by zweryfikować stan wizualny oraz techniczny oferowanego na aukcji przedmiotu. Wystawiane przez Alior Leasing auta dostępne są w dwóch lokalizacjach – w Jelczu-Laskowicach (ulica Wrocławska 23) oraz w Warszawie (ulica Zatorze 1)

ATRAKCYJNE FORMY FINANSOWANIA

Alior Leasing wyciąga jeszcze jednego asa z rękawa, czyli dostęp do atrakcyjnego finansowania zakupu. - Zespół obsługujący place wystawowe zajmuje się klientem kompleksowo. Nasi pracownicy pomogą już na miejscu uzyskać leasing lub pożyczkę. Oferujemy również, dzięki współpracy z renomowanymi Towarzystwami, w tym między innymi Grupą PZU, liderem branży w naszym regionie Europy, wiele możliwość wyboru w zakresie ubezpieczenia na przykład komunikacyjnego. Proponujemy szybką ścieżkę udzielenia wsparcia finansowego, ponieważ wiemy, że te przedmioty są warte tego, by je ponownie finansować – podsumowuje Mariusz Kolankowski.

Jak podkreśla Maciej Tymusz - prezes zarządu Alior Leasing, inicjatywa zapewnienia polskim przedsiębiorcom szerokiego dostępu do aukcji poleasingowych wpisuje się w strategię osłaniania polskiej gospodarki przed negatywnymi skutkami pandemii koronawirusa. Na pewno wielu firmom pozwoli to nie tylko utrzymać niskie koszty prowadzenia działalności, ale także ośmieli do podejmowania aktywności inwestycyjnych związanych z dalszym rozwojem.
- Jako podmiot wchodzący w skład Grupy PZU będącej jedną z największych instytucji finansowych nie tylko w Polsce ale i w naszej części Europy mamy obowiązki względem rodzimego biznesu. Uważnie wsłuchujemy się w potrzeby polskich przedsiębiorców. W ramach naszych możliwości chcemy wspomóc rodzimy biznes w tym trudnym dla naszej gospodarki momencie, zapewniając dostęp do atrakcyjnych cenowo narzędzi dla utrzymania i rozwoju firm. Tak pojmujemy nie tylko naszą rolę jako firmy finansowej, pełniącej funkcję instytucji zaufania społecznego, ale też naszą szczególną pozycję partnera dla polskich firm - mówi Maciej Tymusz.

Dodaj ogłoszenie