Jubileusz w Alstomie Konstalu - firma zaprezentowała wagon nr 500 z serii Coradia wyprodukowany właśnie w Chorzowie. Coradia Lint 41 to spalinowy pociąg mogący osiągnąć maksymalną prędkość 140 km/h. Model jest produkowany już od ponad 16 lat. Jest znany nie tylko z solidności, ale z także z niskich kosztów eksploatacji i utrzymania. Pociągi dla serii Coradia budowane są właśnie w Chorzowie.

- Osiągnęliśmy kolejny ważny etap w rozwoju fabryki Konstal w Chorzowie. W przypadku pociągów regionalnych z rodziny Alstom Coradia, w tym projekcie zbudowaliśmy już 500 wagonów, co przekłada się na 100 pociągów. Jest to wielki sukces całej załogi Konstal i to właśnie pracownikom należą się szczególne słowa  uznania - mówi Radosław Banach, prezes zarządu Alstom Konstal. - Pociągi produkowane w Chorzowie są przyjazne środowisku. To najwyższa jakość, a przede wszystkim niezawodność i bezpieczeństwo, które doceniło wielu klientów na świecie - dodaje.

Dodajmy, że chorzowski Alstom Konstal  to jeden z największych producentów taboru kolejowego w Europie. Spółka produkuje wagony głównie dla Europy Zachodniej. Z kolei na polskim rynku Alstom zajmuje się produkcją wagonów dla warszawskiego metra. Firma zatrudnia ponad 1100 pracowników. 

 

Arkadiusz Nauka