Aluron CMC Warta - GKS Katowice 3:0. Kolejne 3 punkty trafiają do Zawiercia! ZDJĘCIA

Wiktoria Żesławska
Mecz Aluron CMC Warta Zawiercie i GKS Katowice. Jurajscy Rycerze zwyciężają 3:0!  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Mecz Aluron CMC Warta Zawiercie i GKS Katowice. Jurajscy Rycerze zwyciężają 3:0! Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Wiktoria Żesławska
We wtorek 29 września, w Jurajskiej Twierdzy w Zawierciu odbył się mecz 4. kolejki PlusLigi. Zmierzyli się Aluron CMC Warta Zawiercie i GKS Katowice. Mecz zakończył się pewną wygraną drużyny z Zawiercia 3:0. Zobaczcie zdjęcia z meczu Aluron CMC Warta Zawiercie - GKS Katowice.

Aluron CMC Warta - GKS Katowice 3:0. Kolejne 3 punkty trafiają do Zawiercia

O 20:30 we wtorek 29 września, na hali w Zawierciu spotkali się siatkarze Aluronu CMC Warta Zawiercie oraz GKS-u Katowice. Spotkanie odbyło się w ramach 4. kolejki PlusLigi. Derby regionu zostały zdominowane przez drużynę z Zawiercia, która wygrała spotkanie wynikiem 3:0.

Pierwszy set spotkania był dość wyrównany. Świetną zagrywkę po stronie Jurajskich Rycerzy pokazali Mateusz Malinowski oraz Garrett Muagututia. Drużyna z Katowic nie poddawała się, w obronie popisywali się Adrian Buchowski oraz Miłosz Zniszczoł. Dość wyrównana Końcówka była dość wyrównana, a na tablicy widniał wynik 23:21. Świetny atak Piotra Orczyka zakończył jednak tę partię wynikiem 25:21.

W drugim secie siatkarze Aluronu od początku budowali spora przewagę. Wygrany challenge, który wskazał przełożenie po stronie GieKSy, trochę nieporozumień w szeregach Katowic i przewaga Jurajskich Rycerzy wzrosła do 11:4. Bardzo dobre zagrania Patryka Czarnowskiego w ataku oraz zagrywce, bardzo dobra gra Maksimiliano Cavanny wybranego MVP spotkania, doprowadziły do wyniku 20:10 dla Zawiercia. Drugi set zakończył się wygraną Aluronu z 9 punktową przewagą 25:16.

Trzecia partia rozpoczęła się znów sporą przewagą zawiercian, którzy świetnie radzili sobie w kontrze. Dłuższe wymiany kończyły się raczej także wygraną Aluronu. Po ryzykownej zagrywce Orczyka, którą przestrzelił, zmalała przewaga i wynik utrzymał się na poziomie 16:15 dla Zawiercia. Remisu drużyny doczekały się przy stanie 22:22. W końcówce atmosfera w Jurajskiej Twierdzy zrobiła się jeszcze bardziej gorąca. Błąd Jakuba Jarosza z Gieksy w drugiej piłce meczowej dla Aluronu dał Rycerzom wygraną w kolejnym secie 25:23. Aluron CMC Warta Zawiercie wygrał z GKS Katowice 3:0 i zdobył kolejne 3 punkty.

Aluron CMC Warta Zawiercie - GKS Katowice 3:0 (25:21, 25:16, 25:23)