Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 MKS Ślepsk Malow Suwałki. Kolejna wygrana Zawiercia

Wiktoria Żesławska
Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 MKS Ślepsk Malow Suwałki
Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 MKS Ślepsk Malow Suwałki Krzysztof Popiół
Po tę wygraną Jurajscy Rycerze musieli wyjechać naprawdę daleko, bo aż po same Suwałki. Z dalekiej podróży wracali jednak szczęśliwi i z trzema punktami. Drużynę MKS Ślepsk Malow Suwałki pokonali w trzech setach.

Aluron CMC Warta Zawiercie w Suwałkach

W ramach 18.kolejki PlusLigi, Jurajscy Rycerze zmierzyli się z drużyną MKS Ślepsk Malow Suwałki. Początek seta dla gości zaczął się bardzo dobrze, wypracowali sobie kilku punktową przewagę. Były zawodnik Aluronu Marcin Waliński, doprowadził jednak do remisu przy stanie 8:8. Dało to chwilę później krótką przewagę gospodarzy, z której szybko wyprowadził ich Mateusz Malinowski oraz Piotr Orczyk. Zawodnicy Aluronu mieli cały czas sporą przewagę, lecz nie oznaczało to, że gospodarze odpuścili. Do kolejnego remisu doprowadzili w najgorętszym momencie przy stanie 23:23. Mimo to, dwie ostatnie piłki należały do Aluronu, który ostatecznie zwyciężył pierwszego seta.

Druga partia spotkania

Druga partia znów zaczęła się od przewagi goście, którzy szybko mieli aż 4 oczka więcej niż zawodnicy Ślepska. Świetnie spisywali się Piotr Oczyk oraz Mateusz Malinowski, którzy zdobywali dla Zawiercia kolejne punkty. Sytuacja zaczęła rysować się podobnie, jak w pierwszym secie - gospodarze zaczęli odrabiać spore straty. Doprowadzili do remisu 17:17. To jednak nie zatrzymało rycerzy, którzy także tego seta zwyciężyli, tym razem 25:22.

Pewne zwycięstwo Aluronu

Dwie punktowe zagrywki Marcina Kanii rozpoczęły trzecią partię tego meczu, dając szybko dwa oczka przewagi zawodnikom z Zawiercia. Okazało się, że to dopiero początek świetnej gry Zawiercian w ostatniej części spotkania. Przewaga 10:5 wyglądała już naprawdę imponująco. Choć znów, gospodarze nie dali za wygraną i tablica pokazywała już tylko 12:11 dla Aluronu. O czas poprosił Igor Kolakovic, co chyba było dobrą decyzją. Niedługo później Zawiercianie objęli prowadzenie 20:13. Gospodarze nie znaleźli już swojego rytmu w tym spotkaniu. Aluron zwyciężył z ogromną przewagą - 25:17.