Aluron CMC Warta Zawiercie - AZS Olsztyn ZDJĘCIA - emocjonujące spotkanie 17. kolejki PlusLigi

Wiktoria Żesławska
Aluron CMC Warta Zawiercie pokonuje 3:2 AZS Olsztyn w trudnym, pięciosetowym spotkaniu. Wiktoria Żesławska
W niedzielę 23.01.2022 r. w meczu 17.rundy PlusLigi zmierzył się Aluron CMC Warta Zawiercie z drużyną AZS Olsztyn. Spotkanie było pełne emocji i przyniosło aż pięć setów. Po długiej walce siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie pokonali "akademików" z Olsztyna. Zobacz ZDJĘCIA.

Aluron CMC Warta Zawiercie w 17.rundzie z AZS Olsztyn

Od przewagi spotkanie z Olsztynem zaczęli gospodarze. Kibiców nie zawiedli na pewno Facundo Conte i Uros Kovacevic zdobywając dla drużyny kolejne punkty. Zawiercianie zdobywają kolejne punkty blokiem. Po stronie Olsztyna kolejne oczka nadrabiał TJ Defalco. Końcówka seta upłynęła pod znakiem wygranych challenge dla Olsztyna. Pomimo tego, Zawiercianie wygrali seta z dużą przewaga 25:19.

Drugi set dla Olsztyna

Ponownie od przewagi zaczynają Zawiercianie, w czym pomaga im Miłosz Zniszczoł i Dawid Konarski. Na początku dwukrotnie gospodarze mylą się w zagrywce, pomagając nieco Olsztynowi w zmniejszeniu przewagi. Kibice mieli sporo okazji, by zaśpiewać kultowe "Tacy Sami, a ściana między nami". W tym secie Olsztynianie zdołali wejść na prowadzenie. Straty nie udało się odrobić, a asem serwisowym Olsztyn wygrał spotkanie 25:21.

Jurajscy Rycerze na prowadzeniu

Od początku seta ciężko było o jakąkolwiek przewagę. Skutecznie pomógł jednak Facundo Conte serwując dwa asy serwisowe pod rząd. Zawiercianie zachowywali bezpieczne trzy oczka przewagi, które skutecznie zwiększali. Conte nie szczedzil w tym secie asów, przewagę zawiercianie zwiększyli do sześciu oczek. Z wynikiem 25:20 zawiercianie zakończyli seta będąc coraz bliżej trzech punktów po tym spotkaniu.

Czwarty set dla Defalco

Czwarta partia spotkania to świetny występ Defalco. Olsztynianie zdobyli osiem punktów pod rząd, a TJ dyktował warunki gry. Zmierzając do połowy seta Zawiercianie próbowali odrobić straty, skutecznie punktował Konarski. Od początku jednak przebieg tej części spotkania dyktowali goście, którzy wygrali go z dużą przewagą 25:17. W tym spotkaniu niezbędny okazał się tie-break.

Piąta, ostatnia partia spotkania

W tie-breaku od początku przewagę utrzymywali siatkarze z Zawiercia. Na boisku pojawił się Piotr Orczyk, którego wejście okazało się bardzo skuteczne. Gospodarzom udało się zbudować pięciopunktowe prowadzenie, ale nie na długo. Goście skutecznie bronili swojego w bloku. Defalco ratował drużynę i doprowadził do stanu 12:12, końcówka meczu była naprawdę emocjonująca. Przy drugiej piłce meczowej to jednak siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie zdobywają punkt, kończąc set 16:14.

Aluron CMC Warta Zawiercie - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (25:19, 21:25, 25:20, 18:25, 16:14)

Aluron Warta: Konarski, Zniszczoł, Conte, Niemiec, Cavanna, Kovacević, Żurek (libero) oraz Malinowski, Orczyk, Rajsner
AZS: Firlej, Andringa, Jakubiszak, DeFalco, Poręba, Butryn, Gruszczyński (libero) oraz Jankiewicz, Król, Siwczyk, Janiszewski