Aluron CMC Warta Zawiercie - Czarni Radom ZDJĘCIA, WYNIK Jurajscy Rycerze niespodziewanie przegrali we własnej hali

Wiktoria Żesławska
To kolejne spotkanie siatkarzy Aluronu CMC Warty Zawiercie, które nie poszło po ich myśli. Drużyna wciąż zmaga się z problemami zdrowotnymi zawodników, stąd na rozegraniu ponownie wystąpił Uros Kovacevic. Zawiercianie zmierzyli się z drużyną WKS Czarni Radom i przegrali w domowym meczu 0:3. Zobacz ZDJĘCIA.

Tomasz Chwazik w wyjściowej szóstce Warty

Pierwszą piłkę dla zawiercian zagrał Tomasz Chwazik - wylicytował możliwość gry z rycerzami w ramach WOŚP. Doping kibiców był ogromny i choć zagrywka nie była celna - nie zawiódł kibiców, ani drużyny. Po stronie gospodarzy skutecznie punktował Piotr Orczyk, którego w tym roku zdecydowanie mniej na boisku. Jednak to goście przez większość czasu utrzymywali przewagę. Drużyny popełniały sporo błędów w zagrywce.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

O utrzymanie przewagi po stronie gości dzielnie walczył Rafał Faryna i..wywalczył - zawodnicy z Radomia wygrali pierwsza część spotkania 25:22.

Ogromna przewaga Radomia

Od sporej przewagi drugą część spotkania rozpoczęli goście. W bloku dawał się złapać Facundo Conte. Goście skutecznie pilnowali swoich kilku oczek przewagi. Kolejne punkty zdobywali Berger i Parkinson. Po stronie gospodarzy pojawiało się coraz więcej błędów. Błąd Konarskiego w ataku zapewnił gościom osiem punktów przewagi i pierwszą, a zarazem ostatnia piłkę setową. Radom wygrał seta 25:16.

Czarni Radom z kompletem punktów

Rafał Faryna od początku nie pozwalał gospodarzom na większą przewagę. W tym secie Zawiercianie skrupulatnie odrabiali każdy punkt, a dzięki skutecznej grze w bloku, wyszli na prowadzenie. Uros Kovacevic podarował drużynie ważnego asa serwisowego. Zawiercianie utrzymywali przewagę, aż do stanu 16:16, kiedy pomylił się Orczyk. Kolejne ataki kończył Faryna i Rusin zapewniając przewagę dla Radomia w końcówce tego seta. Mecz zakończył się błędem Depowskiego w zagrywce. Drużyna z Radomia wygrała seta z wynikiem 25:21.