Aluron CMC Warta Zawiercie - Hebar Pazardżik ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Zawiercianie liderem w grupie na koniec roku

14.12.2022. Liga Mistrzów w Dąbrowie Górniczej: Aluron CMC Warta Zawiercie - Hebar Pazardżik.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
14.12.2022. Liga Mistrzów w Dąbrowie Górniczej: Aluron CMC Warta Zawiercie - Hebar Pazardżik. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W środę 14.12.2022 r. w meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów Aluron CMC Warta Zawiercie wygrał z bułgarskim Hebarem Pazardżik 3:0. To oznacza, że "Jurajscy Rycerze" kończą rok w tych rozgrywkach na 1. miejscu w grupie B. Mecz rozegrano w Dąbrowie Górniczej. Zobacz ZDJĘCIA z dąbrowskiej hali Centrum.

Warta Zawiercie ciągle pisze historię. Pierwszy raz występuje w Lidze Mistrzów, a w środę pierwszy raz zagrała w tych rozgrywkach jako lider PlusLigi. Celem drużyny Michała Winiarskiego było zwycięstwo i zakończenie tegorocznego grania w LM na pierwszym miejscu w grupie.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu Aluron CMC Warta Zawiercie - Hebar Pazardżik w Dąbrowie Górniczej, 14.12.2022 r.

Zawiercianie chcieli się zrehabilitować za porażkę w roli gospodarzy w poprzedniej kolejce z Berlin Recycling Volleys 1:3. Zagrali z ostatnim w tabeli Hebarem, którego pokonali w Bułgarii 3:1.

"Jurajscy Rycerze" przysnęli w I secie

Warta zaczęła pierwszego seta od dwóch wygranych punktów, ale goście szybko opanowali nerwy i nie tylko doprowadzili do remisu, ale nawet prowadzili 10:9. Kiedy skutecznym atakiem oraz zagrywką popisał Miłosz Zniszczoł było już 19:15 dla gospodarzy. „Jurajscy Rycerze” przy wyniku 21:16 chyba poczuli się zbyt pewnie, bo pozwolili Hebarowi na dojście na 21:20. Przy remisie 22:22 zaczęła się walka punkt za punkt, a set kończył się na przewagi. Seta zakończył z przechodzącej piłki wprowadzony zadaniowo w końcówce Dawid Dulski.

Koncertowa gra Warty

Warta dobrze weszła w drugi set, prowadząc 8:4. Znów jednak podała pomocną dłoń rywalom i było 11:9. Dobre zagrywki Miguela Tavaresa pozwoliły odskoczyć gospodarzom na 14:9. „Do pieca” dołożył też serią ataków Uros Kovacević i było 21:14. Zawiercianie wygrali do 15 po asie Tavaresa! To był koncert gry drużyny z Zawiercia.

Goście stracili wiarę

Nakręceni gospodarze szli po swoje. Zaczęli trzeciego seta od obron „niemożliwych” piłek i po ataku Dawida Konarskiego prowadzili 6:2. Goście grali z coraz mniejszą wiarą i szybko mieliśmy 16:6, następnie 20:10. Warta bawiła się grą i po asie Dulskiego prowadziła 23:11. Miłosz Zniszczoł dokonał... dzieła zniszczenia.

MVP meczu został wybrany Uros Kovacević.

Aluron CMC Warta Zawiercie - Hebar Pazardżik 3:0 (26:24, 25:15, 25:17)

Warta: Miguel Tavares, Bartosz Kwolek, Miłosz Zniszczoł, Dawid Konarski, Michał Szalacha, Uros Kovacević, Santiago Danani (libero) oraz Patryk Łaba, Dawid Dulski, Michał Kozłowski, Jędrzej Gruszczyński, Marcin Waliński.

Hebar: Alexander Tusch, Todor Aleksiew, Simon Hirsch, Wiktor Josifow, Ilja Petkow, Jacopo Massari,Teodor Salparow (libero) oraz Płamen Szekerdżijew, Dobromir Dimitrow, Iwan Łatunow, Trifon Łapkow,