Aluron CMC Warta Zawiercie - PGE Skra Bełchatów 3:2. Emocjonujący koniec tego roku

Wiktoria Żesławska
Zawiercianie wygrywają 3:2 z PGE Skrą Bełchatów.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Zawiercianie wygrywają 3:2 z PGE Skrą Bełchatów. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Wiktoria Żesławska
Zawiercie. Mecz 11. kolejki odbył się w hali przy Blanowskiej, gdzie zmierzyli się Zawiercianie z siatkarzami PGE Skry Bełchatów. W spotkaniu nie brakowało emocji oraz dobrej gry. Zobaczcie zdjęcia z meczu Aluron CMC Warta Zawiercie - PGE Skra Bełchatów wygranego przez gospodarzy 3:2.

Ostatni mecz w tym roku w Zawierciu

Rok 2021 w hali przy Blanowskiej zakończył się spotkaniem Aluronu CMC Warty Zawiercie z PGE Skra Bełchatów. Spotkanie było zacięte od początku i po stronie obu drużyn nie brakowało dobrych ataków. Wśród gospodarzy wyróżniali się Dawid Konarski i Facundo Conte. Dzięki nim pierwsza część spotkania, choć burzliwa, należała do Zawiercian. Skra skończyła ją z zolta kartka na koncie.

Drugi set do zapomnienia

Od dużej przewagi, drugiego seta rozpoczęli goście. Skutecznie grał Karol Kłos, a w bloku przytrzymali goście samego Urosa Kovacevica. Aleksandar Atanasijević kończył akcją za akcją. Przewaga gości wynosiła aż jedenaście punktów. Goście skutecznie zdobywali kolejne punkty, uniemożliwiając zmniejszenie przewagi Zawierciu. Skra skończyła tego seta przy pierwszej możliwej okazji z wynikiem 25:10.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU

Trzeci set i powrót Aluronu

Ryzyko przy zagrywce nie opłaciło się Zawiercianom w trzecim secie, którzy stracili na tym dwa punkty. Pomimo sporej ilości błędów, gospodarze już nie dali osiągnąć Skrze tak dużej przewagi. Pomimo wcześniejszych błędów, ponownie zabłysnął Konarski, tym razem w polu zagrywki. Zawiercianie skutecznie blokowali gości, zdobywając kolejne oczka. Set zakońćzył z lewego sktrzydła Kovacevic z wynikiem 25:18.

Czwarty set dla drużyny z Bełchatowa

Błąd Skry otworzył czwartą partię spotkania. Bardzo wyrównaną partię, w której najlepiej widoczny był znów Konarski oraz Atanasijević. W tej części żadna z drużyn znów nie pozwoliła przeciwnikom na większą przewagę. Koniec seta to gra na przewagi - drużyna z Bełchatowa prosi o challenge, który im się opłacił. Wykazał przejście linii środkowej po stronie gospodarzy, którzy przegrywają 23:25.

Takiego tie-breaku dawno nie było

W tie-breaku prowadziła drużyna gospodarzy. Sporo błędów pojawiało się się stronie Skry. W połowie tej części drużyny znów zaczęły grać na przewagi. Punktowali Conte i Kovacevic. Do końca nie odpuszczał Atanasijevic, choć bliżej wygranej cały czas byli gospodarze. Trafiony Kovacevic i drużyny znów spotkały się tym razem przy stanie 9:9. Zawiercianom definitywnie pomógł świetny blok Miłosza Zniszczola w bardzo ważnym momencie. Końcówka tej części to znów emocjonującą gra na przewagi. Gospodarze regularnie mylili się w zagrywce. Po długiej walce Aluron zwyciężył 26:24.

Aluron CMC Warta Zawiercie - PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:21;15:25:25:18;25:23;26:24)