Aluron CMC Warta Zawiercie - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0. Kędzierzynianie triumfują na wyjeździe. Zobaczcie zdjęcia

Wiktoria Żesławska
ZAKSA Kędzierzyn Koźle wygrywa 3:0 z Aluronem CMC Wartą Zawiercie.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
ZAKSA Kędzierzyn Koźle wygrywa 3:0 z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Wiktoria Żesławska
W ramach 9.kolejki PlusLigi, w sobotę 27 listopada zawodnicy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zmierzyli się na wyjeździe z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Wyjątkowo długi i zacięty pierwszy set wskazywał na długie spotkanie. Okazało się jednak, że kolejne dwie części podyktowane zostały przez Kędzierzynian, którzy z Zawiercia wracają z trzema punktami.

Emocjonująca pierwsza część spotkania

Spotkanie Zawiercian z Kędzierzynem rozpoczęło się od przewagi gospodarzy. Po stronie obu drużyn pojawiało się sporo błędów w zagrywce. Skutecznie punktowali Dawid Konarski i Patryk Niemiec, pozwalając utrzymać nawet cztery oczka przewagi nad ZAKSĄ. Zawiercianie skutecznie blokowali drużynę gości. Nie pozostawał obojętny były jurajski rycerz Kamil Semeniuk. Pierwszego asa zaserwował Zawiercianom Konarski. Goście dogonili gospodarzy w samej końcówce seta, gdy tablica wskazała wynik 22:22. Siatkarze mylili się w zagrywce, końcówka seta to była długa walka o każdy punkt. Emocje sięgały zenitu, a wynik wskazywał na sporo ponad 30 punktów po obu stronach. Pierwszy set zakończył się wygraną gości, dopiero przy 38:36.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU ALURON - ZAKSA

Kędzierzynianie z ogromną przewagą

Od przewagi, ale i błędów w zagrywce drugą część spotkania rozpoczęli Kędzierzynianie. As Konarskiego pozwolił Zawiercianom, by dogonić drużynę gości jeszcze na początku seta. Okazało się jednak, że nie na długo. Pierwszy czas dla Aluronu był potrzebny, kiedy ZAKSA odskoczyła już na 11:7. Po raz kolejny blokowany był Facundo Conte, a przewaga ZAKSY tylko się zwiększała. W tej części spotkania, drużyna gości pozostała poza zasięgiem Aluronu CMC Warty Zawiercie. Po wygranej 25:13, przyjezdna drużyna objęła prowadzenie 2:0 w całym spotkaniu.

Kędzierzyn z trzema punktami

Kędzierzynianie dyktowali wygląd trzeciej części spotkania. Szybko zapewnili sobie trzy oczka przewagi po skutecznych akcjach i punktowej zagrywce Dawida Smitha. Kolejne punkty zdobywał Łukasz Kaczmarek, co pozwoliło gościom na utrzymanie siedmiu punktów przewagi. Konarski z Orczykiem pracowali nad zmniejszeniem przewagi gości, co asem serwisowym przypieczętował Miguel Tavares. Goście wciąż mieli kilka oczek bezpiecznej przewagi. Po skutecznych akcjach gości ta przewagi wynosiła znów siedem punktów. Po stronie Aluronu najlepiej widoczna była gra Konarskiego. Nie pozwoliła jednak na to, by uciec gościom - ZAKSA wygrała trzeciego seta z wynikiem 25:14.

MVP: Łukasz Kaczmarek

Aluron Warta CMC Zawiercie - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (36:38, 13:25, 14:25)