Aluron CMC Warta Zawiercie zamknął sezon porażką w złotym secie

Wiktoria Żesławska
O siódmym miejscu zadecydował złoty set. MKS Ślepsk Malow Suwałki zwyciężył go w Zawierciu.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Wiktoria Żesławska
To był ostatni mecz tego sezonu PlusLigi w hali przy Blanowskiej. W starciu o 7. miejsce klasyfikacji generalnej spotkały się drużyny Aluron CMC Warta Zawiercie oraz MKS Ślepsk Malow Suwałki. O porażce gospodarzy zadecydował złoty set.

Pierwszy set dla gości

Pierwsza część spotkania rozpoczęła się od przewagi gości. Skutecznie punktował były Jurajski Rycerz Marcin Waliński. Do remisu Zawiercie potrzebowało dwóch skutecznych akcji w bloku. Niestety, chwilę później goście odskoczyli Rycerzom o cztery cenne oczka. Kolejne punkty starał się nadrabiać między innymi Malinowski, choć przewaga gości wciąż była spora. As Szwaradzkiego zapewnił Suwałkom 21 punkt i trzy oczka przewagi. Gospodarze starali się doganiać zespół z Suwałk blokując ich piłki setowe. Przy trzeciej próbie goście zakończyli ten set.

Zawiercianie doprowadzają do remisu

Druga cześć spotkania od samego początku była bardzo wyrównana. Sporo błędów pojawiało się po stronie gości. Regularnie punktował jednak Bartłomiej Bołądź. Zdecydowanie skuteczny był Mateusz Malinowski. Mając 17 oczek na koncie gospodarze osiągnęli pierwsza przewagę i zaczęli walczyć o remis w setach. Im bliżej końca tym większa była przewaga Rycerzy, którzy seta zakończyli przy drugiej piłce setowej mając 6 punktów przewagi.

Przewaga gospodarzy

Trzeci set rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla drużyny z Suwałk. Skuteczny blok zapewnił im pierwsza przewagę przy stanie 8:4. Chwile po pojawieniu się na boisku punktować zaczął Grzegorz Bociek. Tak jak w pierwszej części spotkania do remisu Zawiercie potrzebowało trzykrotnie zablokować przeciwnika. Suwałki znów odskoczyły o dwa oczka, w wyrównaniu asem serwisowym pomógł Paweł Halaba i tablica wskazywała po 14 oczek. W tej części spotkania definitywnie najmocniejsza strona Zawiercia był blok. Zawodnicy gości nie nadrobili przewagi i Zawiercianie wygrali seta 25:22.

Będzie potrzebny złoty set

Po stronie gospodarzy punktował Paweł Halaba. Goście skutecznie gonili Zawiercian, którzy w tym spotkaniu błyszczeli na bloku. Widać było determinację po stronie Zawiercia, ten set był niezbędny, by móc dalej walczyć o złotego seta i siódme miejsce. Świetnie grali Bociek oraz Gjorgi Gjorgiev. Set układał się dobrze dla gospodarzy, którzy zwyciężyli go 25:23.

Złoty set zadecydował o siódmym miejscu

Złoty, decydujący set rozpoczął się od przewagi Suwałk. Większość piłek kończył Szwaradzki, który długo pozostawał nie do zatrzymania. Po stronie gości pojawiało się wiele błędów w zagrywce. Mimo to, znów udało im się wyjść na czteropunktowe prowadzenie przy stanie 13:9. W wygraniu spotkania pomógł Malinowski, który popełnił błąd w zagrywce dając wygrać gościom 15:10.

MVP: Patryk Szwaradzki

Aluron CMC Warta Zawiercie - MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (21:25;25:19;25:22, 25:23) złoty set: (15:10
Aluron: Niemiec, Malinowski, Flavio, Cavanna, Halaba, Muagututia, Żurek, Gjorgiev, Bociek
Ślepsk: Waliński, Klinkenberg, Bołądź, Takvam, Sapiński, Tuaniga, Filipowicz,Szwaradzki, Kaczorowski, Warda, Rudzewicz, Gonciarz, Rohnka