Aluron Virtu CMC Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów 2:3

Paulina Musialska
Aluron Virtu CMC Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów 2:3Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE PM
Aluron Virtu CMC Zawiercie przygotowało na piątkowy wieczór (6.03.) pięciosetowy horror. Zawiercianie ulegli w tie-breaku Asseco Resovii Rzeszów. Nie pomógł gromki doping kibiców. MVP spotkania został Zbigniew Bartman. Zobaczcie zdjęcia.

Resovia wyszła na piątkowe spotkanie nieco spięta i rozkojarzona. Chociaż w pierwszych piłkach udawało jej się walczyć „punkt za punkt”, to gospodarze błyskawicznie zdołali odskoczyć na kilka punktów. Jurajscy Rycerze postawili na mocną zagrywkę, z którą nie mogli poradzić sobie zawodnicy z Rzeszowa. W tym elemencie szczególnie dobrze spisywał się Niko Penczew, który ustrzelił dwa asy serwisowe. W zespole Resovii fatalnie wyglądało przyjęcie. Wynosiło zaledwie 35 procent. W ataku nie do zatrzymania był Mateusz Malinowski. W końcówce seta zawiercianie wyszli na niewielkie prowadzenie (17:14). Trzypunktowa przewaga okazała się wystarczająca do wygrania pierwszej partii. Set zakończył się wynikiem 25:21.

Kliknij poniżej i zobacz zdjęcia

Przegrana podziałała na Resovię niczym zimny prysznic. Ciężar gry wzięli na siebie Zbigniew Bartman i Nicolas Marechal, a rzeszowianie powoli budowali przewagę. Pojedyncze punkty zdobywali co prawda Marcin Waliński i Mateusz Malinowski, ale nie wystarczało to do wyjścia na prowadzenie. Zawiercianie stracili swój największy atut, czyli mocną zagrywkę. Goście nie mieli już tak dużych problemów z jej przyjęciem, jak w pierwszej partii. Zawiercianie prawie nie grali blokiem. Trener Dominik Kwapisiewicz musiał zareagować. Na rozegraniu pojawił się Arash Dosanjh. Gospodarzom udało się zbliżyć do rywali (21:20), ale zabrakło koncentracji. As serwisowy Kawiki Shoji spowodował, że Resovia miała piłkę setową. Wykorzystał ją Nicolas Marechal (25:21).

Trzecia partia rozpoczęła się od skutecznego bloku Resovii Rzeszów (1:0). Chociaż wydawało się, że set będzie wyrównany, to w grze zawiercian znowu coś się zacięło. Pojawiły się problemy ze skończeniem pierwszego ataku. Brakowało także bloku, którym zatrzymani w końcu zostaliby Nicolas Marechal oraz Zbigniew Bartman. Przewaga Resovii szybko wzrosła do ośmiu punktów (16:8). I znowu trener Dominik Kwapisiewicz zaczął szukać poprawy gry swojego zespołu w kolejnych zmianach. Na boisku pojawił się Arash Dosanjh i Grzegorz Bociek. Przyniosło to oczekiwany rezultat. Zawiercianom udało się znacznie odrobić straty (18:17), a Jurajskich Rycerzy do walki zaczął zagrzewać gromki doping kibiców. Resovia nie dała sobie wyrwać zwycięstwa z rąk. Wygrała do 22.

Zawiercianie złapali jednak „wiatr w żagle” i świetnie rozpoczęli czwartego seta. Seria niezwykle trudnych zagrywek w wykonaniu Marcina Walińskiego przyniosła efekt w postaci pięciu punktów przewagi (5:0). Tak wysokie prowadzenie gospodarzy sprawiło, że w grze rzeszowian pojawiło się mnóstwo chaosu i niedokładności. W ataku nie do zatrzymania byli Marcin Waliński i Niko Penczew. Resovia nie mogła znaleźć sposobu na poprawienie swojej gry. Nie pomagały ani zmiany w składzie, ani czas na żądanie. Set zakończył się porażką rzeszowian do 17.

Tie-break był bardzo wyrównany. Trudno było wskazać, która drużyna dopisze na swoje konto zwycięstwo. Resovia zdołała wyjść na dwupunktowe prowadzenie (8:6). Skromna zaliczka wystarczyła do wygrania seta. Rzeszowianie mogli cieszyć się z wygranej w całym meczu 3:2. MVP został Zbigniew Bartman.

Aluron Virtu CMC Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (25:21, 21:25, 22:25, 25:17, 13:15)