Aluron Virtu CMC Zawiercie wygrał sparing z Cuprum Lubin. Zobaczcie zdjęcia

Paulina Musialska
Aluron Virtu CMC Zawiercie przygotowuje się do sezonu 2019/2020. Za zawiercianami trzeci mecz kontrolny. Tym razem ich rywalem został Cuprum Lubin. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 3:1. Chociaż był to tylko sparing, Jurajscy Rycerze tradycyjnie mogli liczyć na gromki doping swoich kibiców.

Przygotowania zespołów PlusLigi do nowego sezonu trwają w najlepsze. W piątek, 27 września, Aluron Virtu CMC Zawiercie rozegrał we własnej hali kolejny sparing. Jego przeciwnikiem zostało Cuprum Lubin. Miedziowi to jedenasta drużyna ubiegłego sezonu. Warto dodać, że to właśnie wyjazdowym meczem z Cuprum Lubin zawiercianie zainaugurują rozgrywki sezonu 2019/2020.

W piątkowym meczu w barwach Aluron Virtu CMC Zawiercie zadebiutował Vojin Ćaćić. Reprezentant Czarnogóry zdążył dołączyć do drużyny po Mistrzostwach Europy. W najbliższych dniach do treningów powróci także Alex Ferreira. Nieco dłużej musimy poczekać na występy Taichiro Kogi (Japonia) oraz Arasha Dosanjha (Australia), którzy mają przed sobą rywalizację w Pucharze Świata. Po turnieju do Polski wróci także Mark Lebedew. Przypomnijmy, że szkoleniowiec Aluron Virtu CMC Zawiercie jest jednocześnie trenerem reprezentacji Australii.

Podczas sparingu Jurajscy Rycerze mogli liczyć na doping swoich kibiców, którzy liczną grupą pojawili się w hali przy ulicy Blanowskiej w Zawierciu. Wsparcie fanów chyba pomagało Aluron Virtu CMC Zawiercie, bo pierwszy set został zdominowany przez zawierciańską drużynę. Dobrze spisywał się Vojin Ćaćić, a kolejne skuteczne ataki dokładał Grzegorz Bociek. Cuprum nie potrafiło znaleźć skutecznego sposobu na zatrzymanie gospodarzy i przegrał pierwszą partię do 18. Znacznie bardziej wyrównany przebieg miała druga partia. Zespół z Lubina odzyskał nieco energię i zaczął stawiać opór rywalom. Ponownie kluczem do wygranej okazała się dobra zagrywka. W tym elemencie świetnie spisywał się Marcin Waliński. Zawiercianie wygrali drugiego seta do 21. Najwięcej emocji kibicom przyniosła trzecia partia, która obfitowała w efektowne obrony i skuteczne ataki. Była także najbardziej wyrównaną rywalizacją. Aluron Virtu CMC Zawiercie wygrał ją do 23.

Aluron Virtu CMC Zawiercie wygrał sparing z Cuprum Lubin. Zo...

Jeszcze przed meczem szkoleniowcy obu drużyn umówili się na rozegranie czterech setów. Mecz był bez zmian stron. W czwartej partii zawiercianie złapali "zadyszkę" i na moment pozwolili przeciwnikom odskoczyć na kilka punktów. Udało im się jednak wyrównać rezultat i doprowadzić do emocjonującej końcówki meczu. Set zakończył się wynikiem 26:24. Warto dodać, że w czwartym secie na boisku trener zdecydował się przetestować dwóch młodych zawodników: Klaudiusza Głowackiego i Dominika Urbańskiego.

Aluron Virtu CMC Zawiercie – Cuprum Lubin 3:1 (25:18, 25:21, 25:23, 24:26)