Andrzej Duda MEMY Trzy lata prezydentury minęły jak jeden...

  Andrzej Duda MEMY Trzy lata prezydentury minęły jak jeden dzień. Zobacz najlepsze MEMY z Andrzejem Dudą

  MJ

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  3 lata prezydentury Andrzeja Dudy MEMY
  Dokładnie 6 sierpnia 2018 Andrzej Duda został zaprzysiężony na Prezydenta RP. Od tego momentu Internet zalała prawdziwa fala memów z Prezydentem Dudą.
  1/37

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Internet

  Andrzej Duda MEMY: Dokładnie 6 sierpnia 2018 Andrzej Duda został zaprzysiężony na Prezydenta RP. Od tego momentu Internet zalała prawdziwa fala memów z Prezydentem Dudą. Zobacz najlepsze z nich.

  MEMY z Prezydentem Andrzejem Dudą


  Mijają trzy lata od momentu zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Dokładnie 6 sierpnia 2015 złożył on przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym. Trzy lata prezydentury Dudy to raj dla Internautów. Jest on przez nich uwielbiany. W sieci z każdej okazji pojawiają się memy z naszym Prezydentem. Rekordy biło także wydarzenie na Facebooku - "Sylwester z Andrzejem Dudą".

  ZOBACZ NAJLEPSZE MEMY Z ANDRZEJEM DUDĄ
  Zobacz galerię


  Prezydent Andrzej Duda trzeci rok Prezydentem. Z kim powalczy o reelekcję


  Do wyborów prezydenckich pozostały dwa lata. W 2020 roku Polacy kolejny raz pójdą do urn i zdecydują, kto zostanie ich Prezydentem do 2025 roku. Czy to będzie Andrzej Duda? Jak na razie to on jest faworytem. Cały czas znajduję się na pierwszym miejscu w sondażach. Dodatkowo może liczyć na poparcie PiS - swojego politycznego matecznika, co po wetach pierwszych ustaw o sądownictwie i planach zarządzenia referendum ws. konstytucji nie było oczywiste.

  Teraz jednak konflikt na linii Pałac Prezydencki - Nowogrodzka zdaje się być zażegnany. Choć Senat odrzucił prezydencki projekt referendum konsultacyjnego ws. Konstytucji, Prezydent szybko podpisał nowe, kontrowersyjne ustawy o zmianach w sądownictwie. Zapłacił mu za to wcześniej Jarosław Kaczyński, zapowiadając, że na dzień dzisiejszy, to Andrzej Duda jest kandydatem partii na Prezydenta w 2020 roku.

  Kto może powalczyć z Andrzejem Dudą? Nazwisk jest kilka. Najwięcej mówi się o Donaldzie Tusku, którego kadencja Przewodniczącego Rady Unii Europejskiej kończy się kilka miesięcy przed wyborami w Polsce. Od dłuższego czasu głośno jest także o Robercie Biedroniu - włodarzu Słupska. Wiele osób upatruje w nim szansę na przerwanie duopolu PiS - PO w rodzimej polityce.

  Czy Andrzejowi Dudzie uda się jako drugiemu Prezydentowi po 89' roku sprawować urząd przez 10 lat? Póki co, jest on faworytem. Jednak Bronisław Komorowski także nim był niedługo przed wyborami w 2015 roku.


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo