Anna Janko z Żor zaliczyła dwa zwycięstwa w ważnych biegach na Śląsku

SKA
Karolina Szymik, materiały organizatorów XXV Ulicznego Biegu Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach
Biegacze z grupy HRmax Żory są doskonale widoczni na wszystkich znaczących się imprezach biegowych w regionie. Reprezentująca klub Anna Janko zdobyła ostatnio pierwsze miejsca na podium w Czechowicach-Dziedzicach oraz na Żorskim Półmaratonie Leśnym.

Bieganie podbija serca Polaków i staje się jedną z najpopularniejszych form aktywności fizycznej w naszym kraju. Dlatego też organizowanych jest wiele biegów na różnorodnych dystansach, w których swoich sił próbują setki, a nawet tysiące amatorów i zawodowców. Doskonałą formą w jesiennych biegach imponuje mieszkanka naszego miasta Anna Janko, należąca do Grupy Biegowej HRmax Żory.

Żorzanka wystartowała w XXV Ulicznym Biegu Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach. W rywalizacji na dystansie 10 km wzięło udział w sumie 560 osób.

- Trasa wymagająca, za to ciekawa. Silny wiatr nie pomagał, ale doping mieszkańców pobliskich domów dodawał sił, aby dzielnie dobiec do mety. Nie dałam za wygraną, walczyłam do końca i linię mety przekroczyłam jako pierwsza kobieta. Piękne uczucie! – mówi Anna Janko.

Biegaczka z naszego miasta przekroczyła linię mety ze znakomitym czasem 41:54 minuty, który dał jej niekwestionowane zwycięstwo wśród 168 startujących kobiet oraz wysokie, 56 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Anna Janko wystartowała także w drugiej edycji Żorskiego Półmaratonu Leśnego. Na pięknej, wiodącej leśnymi ścieżkami trasie o długości 21 km i 97,5 metra rywalizowało 226 biegaczy i biegaczek. W tej stawce świetnie zaprezentowali się mieszkańcy naszego miasta. Ania z czasem 1:32:19 jako pierwsza kobieta zameldowała się na linii mety, ulokowanej na głównej ulicy Westernowego Parku Rozrywki TWINPIGS! Tym samym zajęła 19 miejsce w klasyfikacji open.

Wśród panów imponującą formę zaprezentował Jarosław Kożdoń, który pokonał półmaraton w czasie 1:14:27 i zajął 2 miejsce w klasyfikacji generalnej! Zwycięzcą biegu został Mateusz Wolnik z Lysek, który osiągnął wynik 1:14:05.

Mieszkaniec Żor stanął też na podium biegu towarzyszącego na dystansie około 11 kilometrów. Trzecie miejsce z czasem 43:53 min. zajął Paweł Dzięgielowski.