Anna Mąka zajęła 12. miejsce w biegu indywidualnym kobiet w Anterselwie

OPRAC.: TB
Anna Mąka zajęła 12. miejsce w biegu indywidualnym kobiet w Anterselwie Polski Związek Biathlonu
Bieg indywidualny kobiet w Anterselwie zakończył się podwójnym zwycięstwem biathlonistek z Francji. Pierwsza była Justine Braisaz-Bouchet, na drugim miejscu zawody ukończyła Julia Simon. Najlepszy wynik w karierze zanotowała Anna Mąka, która zajęła dwunaste miejsce.

Pod nieobecność wielu czołowych zawodniczek – w tym liderki Pucharu Świata Marte Olsbu Roeiseland, sióstr Elviry i Hanny Oeberg czy Denise Herrmann – pierwszoplanowe role w piątkowym biegu na 15 km odgrywały Francuzki, które do tej pory nie mogły pochwalić się ani jednym indywidualnym zwycięstwem w sezonie. Jak już wygrały, to z przytupem – zajmując dwie pierwsze lokaty. Dla Justine Braisaz-Bouchet jest to trzeci pucharowy triumf w karierze, a dla Mony Brorsson - pierwsze podium.

12. na mecie była Anna Mąka, dla której to najlepszy wynik w karierze. Poprzedni – 26. miejsce – wywalczyła w biegu długim w Anterselwie rok temu. Mąka jako jedna z zaledwie ośmiu zawodniczek spudłowała tylko raz, co było najlepszym osiągnięciem w stawce. Minutę kary Polka zarobiła podczas drugiego strzelania. Nasza reprezentantka doskonale wytrzymała próbę nerwów podczas ostatniej wizyty na strzelnicy, co przed ostatnim okrążeniem dawało jej siódmą lokatę. 29-latkę z Zakopanego zdołało wyprzedzić w końcówce pięć rywalek. 12. miejsce i tak jest najlepszym wynikiem polskiej reprezentacji w tym sezonie.

Kinga Zbylut i Natalia Tomaszewska nie sprostały trudnym warunkom na strzelnicy. Bardziej doświadczona z tej dwójki Zbylut z siedmioma pudłami na koncie zajęła 83. miejsce, 23-letnia Tomaszewska z jedną minutą kary mniej sklasyfikowana została na 87. pozycji.

W sobotę rozegrany zostanie bieg sztafetowy. Polki pobiegną w składzie Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Kinga Zbylut, Anna Mąka. Początek wyścigu od 15:00.

źródło: Polski Związek Biathlonu