Aplikacja Car Patrol powstała w Sosnowcu. Pomoże walczyć z...

  Aplikacja Car Patrol powstała w Sosnowcu. Pomoże walczyć z kradzieżami samochodów

  TOS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Aplikacja Car Patrol powstała w Sosnowcu

  Aplikacja Car Patrol powstała w Sosnowcu ©screen

  Car Patrol to aplikacja mająca na celu pomoc poszkodowanym w odzyskaniu skradzionego pojazdu poprzez wysłanie zgłoszenia o kradzieży wraz ze zdjęciem i opisem okoliczności do wszystkich członków jej społeczności. Stworzyli ją sosnowiczanie Radosław Szymański i Damian Nowaczyk.
  Aplikacja Car Patrol powstała w Sosnowcu

  Aplikacja Car Patrol powstała w Sosnowcu ©screen

  Jak mówi Radosław Szymański, na pomysł stworzenia aplikacji on i jego znajomi wpadli, gdy ich wspólnemu znajomemu skradziono samochód.

  - Nasz kolega starał się rozgłosić tę informację, ale był bezsilny. Pomyśleliśmy, że warto byłoby stworzyć ujednoliconą formę służącą takim przypadkom - mówi.

  Tak właśnie powstał Car Patrol, czyli aplikacja mobilna, której podstawowym zadaniem jest informowanie wszystkich jej użytkowników o skradzionych pojazdach, co daje szansę na ich odzyskanie.
  Jak podkreślają jej autorzy, sukces zależy od liczby członków społeczności, którą tworzą. W ciągu nieco ponad miesiąca odkąd aplikacja zaczęła działać, zainteresowanie Car Patrolem na Facebooku cały czas rośnie. Samą aplikację pobrało już około pięciuset osób.

  Jak to działa?

  - Najpierw zakładamy konto, do którego dodajemy zdjęcie swojego pojazdu razem z numerem rejestracyjnym i swoim numerem telefonu. W momencie, gdy samochód zostaje skradziony, zgłaszamy to użytkownikom aplikacji. Każdy z nich dostaje powiadomienie - opowiada Radosław Szymański.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY